Kamera ve Alarm Sistemi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Kamera ve alarm sistemi alırken dikkat edilmesi gereken noktalar ile ilgili tüm detayları yazımızdan inceleyebilirsiniz. Dairenize ya da dükkanınıza kamera ve alarm sistemi alırken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Güvenlik tehditlerinin bu kadar üst seviyede olduğu günümüzde kamera ve alarm sistemi almayı düşünenler için daha da önemli hale gelmiş durumda. Pek çok firma bu güvenlik hizmetini sağlıyor. Fakat daireniz için kablo, çözünürlük ve bağlantı hızı gibi teknik özelliklerde hangisi gerçekten iyi, kamera ve alarm sistemi alırken başka hangi özelliklerine odaklanmalıyız ve istediğimiz ihtiyaçları karşılıyor mu gibi soruların cevabını bilmeden ürünlerini almak bazen araştırmamış olmaktan dolayı pişmanlıklara neden olabiliyor. O nedenle bunun önüne geçmek için kablo ve çözünürlük gibi kamera ve alarm sistemlerini oluşturan bileşenleri bilmeniz, ne gibi avantajlarının olduğunu tam olarak öğrenmeniz ve yüzeysel de olsa teknik anlamda neleri bilmeniz gerektiğiyle ilgili bilgi sahibi olmanız adına yazımızda bu gibi konuların detaylarına değineceğiz.

Kamera ve Alarm Sistemi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kamera ve Alarm Sistemi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Hemen her alanda olduğu gibi, kamera ve alarm sistemi satan firmalarda da ürünü daha ucuza satmak için güvenlikle ilgili çeşitli teknik konularda maliyetten kısmaya çalışma durumu vardır. Bu maliyetten kısma durumu bir yere kadar kabul edilebilir fakat söz konusu güvenlik olunca belli konularda isteğinizden taviz vermemelisiniz. Örneğin, kamera kabloları tam bakırdan yapılmalıdır. Çünkü diğer türlü kabloların göreceği hasara bağlı olarak görüntü kalitesi düşebilir ya da zaman zaman görüntü kopabilir. Bu da dairenize alacağınız sistemden teknik anlamda beklediğiniz hizmeti sürdürülebilir olarak alamayacağınız anlamına gelir. Bunun yanı sıra bir diğer önemli durum, kameranın beklentinize göre seçilmesidir. Eğer amacınız daireniz ve çevresinden yüzeysel olarak görüntü almaksa analog kamera yeterli olabilir fakat her detayı tek tek görmek istiyorsanız IP kamera almanız gerekir.

Benzer Haber  Haciz Nedir? Haciz İşlemleri Süreci Nasıl Olur?

IP kamera nasıl olmalıdır?

Kamera ve Alarm Sistemi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Bu ikisi arasındaki fark, IP kamera daha detaylı görüntü kaydedeceği için depolamada daha fazla yer kaplayacak olmasıdır. Aynı şekilde gece görüşü için de kameranın ekstra özelliklerinin olması gerekir. Bu da sizin ekstra harcama için karar vermeniz gereken konulardan biridir. Ayrıca kameradaki görüntü sensörünün türü, ses ve hard disk destekleri, telefonunuzdan izleme hızı ve kameranın çözünürlük oranı gibi detayların hepsi bu süreçte önemli bileşenlerdir. Sadece ucuzluk adına sensörün ya da çözünürlük oranını belirleyecek lensin daha ucuz maliyetle yapılması için hep en kötü malzemeler tercih edilmiş olabilir. Bunlar hakkında genel de olsa bilgi sahibi olup sistemi yaptırmayı düşündüğünüz firmaya sormanız faydalı olacaktır. Aynı şekilde, oda ya da dükkan içerisine yerleştireceğiniz kameranın lensleri de önemlidir. Bunları da yetkili firmayla konuşmanız gerekir.

Günümüzde teknolojinin gelişimiyle birlikte kamera ve kayıt cihazları da daha görüntü kalitesi ve diğer konularda teknolojik. Bu da istediğiniz özelliklerin çoğunun karşılanabileceği anlamına geliyor. Tabi bununla birlikte maliyetin de artacağını göz önünde bulundurmalısınız. Burada önemli olan, ne gibi bir yer için kamera istediğiniz ve hem maliyet hem de özellik olarak beklentilerinizin neler olduğu. Bunları tam olarak belirleyip teknik anlamda yüzeysel de olsa bir bilgiye sahip olduğunuz zaman size en uygun kamera ve alarm sistemini almanız kolaylaşacaktır

Yorum Yazın