Kanuni-Sultan-Suleyman-Egitim-ve-Araştırma-hastanesi

Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi

SSK Sultanahmet Hastanesi Hariciye ve Nisaiye Servisi adı ile 01.09.1952 yılında faaliyete başlayan dabselosima.tk Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Türkiye genelinde en köklü hastanelerden birisidir.

flextinggolfcaldesttest.gq Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Tarihçesi

Kanuni-Sultan-Suleyman-Egitim-ve-Araştırma-hastanesi

1959 yılında Sultanahmet Hastanesi ayrılmıştır. Sadece Nisaiye ve Doğum Servisi kalarak Bakırköy Doğumevi ve Dispanseri Başhekimliği adı ile bağımsız bir birim olmuştur. 66 yatak kapasitesi ile hizmet vermeye başlamıştır. Hastane, yıllar içerisinde sürekli olarak yatak kapasitesini ve verdiği hizmetlerin kalitesini arttırmıştır. 1986 yılında yatak sayısı 800’e çıkartılırken adı da Sosyal Sigortalar Kurumu Bakırköy Doğumevi ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Baştabipliği olarak değiştirilmiştir. Çocuk Hastalıkları Kliniği’nde ihtisas hakkı verilip Asistan Eğitimi’ne başlamıştır.

19 Şubat 2005 tarihinde Sağlık Bakanlığı bünyesine alınarak İstanbul Bakırköy Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi olarak ismi değiştirilmiştir. Kadın doğum ve çocuk hastalıkları dışında verilen Genel Cerrahi, Dahiliye ve Anestezi-Reanimasyon branşlarında da eğitim vermeye başlamıştır.

Hastanenin içerisinde bulunan binanın yetersizliği yeni bir binaya taşınma gereksinimini doğurduğundan 2 Mayıs 2011 tarihinde https://au.cywinozahu.gq TOKİ tarafından yapılan 648 yataklı yeni binasına geçmiş ve go site İstanbul Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi adı altında hizmet vermeye başlamıştır.

Köklü tarihi ve uzman doktor kadrosu ile verilen hizmetlerin kalitesi sürekli olarak arttırılmıştır. Uzun yıllara dayanan geçmişi sayesinde kazanılan tecrübe birçok hastalık için Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin tercih edilmesine neden olmuştur.

İstanbul Küçükçekmece Altınşehir Turgut Özal Caddesi’nde uzun yıllardır hizmet veren Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi, birçok branşta alanında uzman doktorlarla hizmet vermeye devam ediyor. Yaşamış olduğunuz sağlık problemi ile ilgili olarak internet üzerinden ya da telefon aracılığı ile randevu alıp muayene olarak lotitantempsicar.cf sağlık sorunlarının çözümü için çalışmaya başlamış oluyorsunuz. Uzman doktorlar tarafından muayene edildikten sonra en uygun tedavi yönteminin uygulanması için bir yol haritası çizilmektedir.

Benzer Haber  Müşir Fuat Paşa Yalısı

Verilen Sağlık Hizmetleri

Kanuni-Sultan-Suleyman-Egitim-ve-Araştırma-hastanesi

Türkiye’nin en köklü hastaneleri arasında ilk sıralarda olan hastanede yaşamış olduğunuz tüm sağlık sorunlarının çözümü için çalışılmaktadır. Yapılacak olan ilaçlı tedaviler, uzman cerrahlar sayesinde cerrahi operasyonların da yapılabilmesine olanak sağlanmıştır.

Uzm. Dr. Ayşegül GENÇ’in vekil başhekim olarak görev yaptığı hastanede personellerin yanı sıra 21 yönetici hastalara en iyi şekilde hizmet verebilmek için çalışmaya devam ediyor.

Eğitim ve araştırma hastanesi olmasından dolayı doktorlar doktor adaylarına eğitim vermektedir. Ayrıca doktorlari  hastalara da gerekli olan eğitimleri vererek onların daha bilinçli olmasını sağlamaktadır. Erişkin insanlar için kronik hastalıklarda fiziksel aktiviteler hakkında eğitim verilir. Çocuk ve ergen kişiler için de yine kronik hastalıklarda fiziksel aktiviteler hakkında eğitimler verilmektedir. Bu şekilde insanların daha bilinçli ve sağlıklı olabilmeleri hedeflenmektedir. Hastane yönetimi insanları daha çok bilgilendirebilmek ve farkındalığı arttırabilmek için ellerinden geleni yapmaktadırlar.

60 yıldır sağlık sektörüne verilen emekleri ile Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi hizmet vermeye devam ediyor.

İstanbul Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nerede?

Hastanenin tam adresi; Atakent Mahallesi, 1. Sk. No:46, Küçükçekmece/İstanbul’dur.

Yorum Yazın