kosuyoluyüksekihtisaseğitimvearaştırma

Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Bu yazımızda sizlere Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi hakkında bilgi vereceğiz. Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 1985 yılında dönemin başbakanı Turgut Özal’ın desteğiyle İstanbul ilinde özellikle Koroner Bypass üzerine endeksli Kardiyovasküler Merkezinin kurulması için o dönemin Sağlık Bakanına talimat verilmesi üzerine, bu saha da görülen eksikliğin giderilmesi ve eksiklik den dolayı artan yurtdışı sağlık turizminin aza indirilmesi için Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi doktorlarından üç doktorun görevlendirilerek hastanenin kurulmasına karar verilmiştir.

Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile ilgili görsel sonucu

Kadıköy Koşuyolu bölgesinden faaliyetlerini sürdüren Tüberküloz Dışı Göğüs Hastalıkları Ve Astım Hastanesi düşünülerek Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesinin destekleri ile Kardiyovasküler hastalıklarının tanısı ve tedavisi işlemine başlanılmıştır.

Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 1986 yılı itibariyle Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesinin göstermiş olduğu destek den ayrılma kararı alınarak bağımsız bir şekilde Kardiyovasküler Merkezi statüsünde çalışmalarına devam etmiştir.

Açık Kalp Ameliyatı

Ä°lgili resim

Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi, açık kalp ameliyatında hastaların dan tam güven alan ve ekibinin başarılı bir şekilde özverili çalışması sonucu gerçekleştirmiş olduğu ilk açık kalp ameliyatlarından yaklaşık 100 tanesini başarılı bir şekilde gerçekleştirmiştir.

Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile ilgili görsel sonucu

Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi, kuruluş amacına yönelik olarak var olan eksikliği kısa zaman zarfında tedavi noktasında göstermiş olduğu gayret ve özverili çalışma ile tedavi için müracaat edenlerin sayısı hızlı bir şekilde artmış ve kararlı bir şekilde beklenilen başarıyı zaman içerisinde elde etmiştir.

Akut ve Kronik Hayvansal Deneyler

Ä°lgili resim

Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi, kuruluş yıllarında gerçekleştirmiş olduğu faaliyetlerinden birisi de deneysel cerrahi çalışmaları için bir hayvan laboratuvarı kurulmuştur. Keçi hayvanında akut ve kronik hayvansal deney çalışması olan Kardiyomiyoplasti Ameliyatı projesi hayata geçirilmiştir.

Benzer Haber  Milli Emlak Satılık Hazine Arazileri

Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi, ekip olarak İstanbul ilinde kalp cerrahisi alanında oldukça yenilikçi ivmeleri kazanarak kendisine yüklenmiş olan görev ve sorumluluklarını yerine getirmenin yanı sıra oldukça karmaşık gözüken birçok operasyonu da başarıyla yerine getirmiştir.

Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Aortik Cerrahisinde hususiyetle Dissekan Aorta Averizmaların tedavi işleminde oldukça yüksek başarıyı elde ederek dünya genelinde sayılı başarılar arasına girmeyi başarmıştır.

Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi, sağlık ekibinin ve doktorlarının uygulamış oldukları yöntemleri tıp sektöründe ciddi bir kabul görüp benimsenmiştir. Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi, hekimlerinin göstermiş oldukları çalışmalar gerek yurtiçin de gerekse yurtdışın da takip edilmekte ve uluslararası kongre, toplantı, panel ve sempozyum ile bilimsel yönden ciddi mesafe kat ederek bu yönde çalışmalara önem veren kurumlar arasında üst sıralar da yer almaktadır.

Devlet Hastaneleri arasında Yoğun Bakım Hemşireliği alanında sertifika programıyla bir ilki gerçekleştirerek uygulamaya koymuştur. Kalp nakli alanındaki çalışmalarını ve hazırlıklarını yenileyerek kararlı bir şekilde başarılarına imza atarak ekip olarak hizmete devam etmektedir.

Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi, ismini 2005 yılında alarak 465 yatak kapasiteli yeni binasına taşınıp ayrıca 114 tane de yoğun bakım yatağına sahiptir. Hastane bünyesinde 12 tane ameliyathane ve 7 tane Anjiyografi Kateterizasyon Laboratuvarı bulunmaktadır.

Kardiyovasküler Hastalıkları alanın da ülke genelinde kalite, hizmet ve başarı noktasında sayılı hastaneler arasında yer alan Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi, kendisine yüklenen sorumluluk ve bilinç ışığında hizmetine devam etmektedir.

 

 

 

Yorum Yazın