Kartalkaya Kayak Merkezi

Kış sporları ve kış turizmi için vazgeçilmeyecek yerlerden birisi olan Kartalkaya Kayak Merkezi sizlere muhteşem bir tatil fırsatı sunuyor.

Mükemmel ormanları, milli parkı, gölleri ve kayak merkezi ile Bolu, turizm için ülkemizin en önemli şehirlerinden birisidir. Bolu ili sınırları içerisinde yer alan Köroğlu Dağında bulunan Kartalkaya Kayak Merkezi Türkiye’nin sayılı kayak merkezlerinden birisi olma özelliğini taşıyor. Bölgeye kış sporu yapmak için gitmeniz sadece burada zaman geçireceğiniz anlamına da gelmeyecektir. Konumu ile birçok gezilecek ve görülmesi gereken yere yakın olan Kartalkaya Kayak Merkezine gitmeniz ile birlikte diğer yerleri de gezmeniz gerekecektir. Bu şekilde unutulmaz bir tatil yaşayabilme imkanına sahip olabileceksiniz.

Kartalkaya Kayak Merkezi Ulaşım

Bolu şehir merkezin yaklaşık olarak 38 kilometre uzaklıkta bulunan Kartalkaya Kayak Merkezi, aynı zamanda Ankara – İstanbul karayoluna 28 kilometre uzaklıktadır. Aynı zamanda şehir merkezinden sürekli olarak hareket eden Kartalkaya halk otobüsleri ile de kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Eğer Ankara ya da İstanbul üzerinden kendi aracınızla gidiyorsanız da Bolu yolunda ilerledikten sonra Kartalkaya sapağından dönmeniz yeterli olacaktır. Oldukça virajlı ve dik olan yol boyunca görülecek olan manzaralar akıllara kazınacak cinstendir. Aynı zamanda yolunuz üzerinde bulunan Sarıalan Yaylası ve Saraycık Gölü mola vermeniz gereken muhteşem doğa harikalarından bazılarıdır. Bu şekilde kolaylıkla Kartalkaya Kayak Merkezi ulaşım sağlanabilmektedir.

Kartalkaya Kayak Merkezi Özellikleri

“Bolu – Köroğlu Dağı Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi” içerisinde yer alan Kartalkaya Kayak Merkezi konumu ile de oldukça önemli bir yerdedir. Doğal güzellikleri ile ünlü olan ilimiz Bolu sınırları içerisinde yer almaktadır. Kartalkaya Kayak Merkezi içerisinde bulunan 5 adet tesis ile istenilen hizmetlerin kolaylıkla alınabilmesi sağlanmaktadır. Aynı zamanda kış sezonunda hizmet veren otellerin yatak kapasitesi yaklaşık olarak 1.600’dür.

Benzer Haber  Antalya Öğretmen Evleri

Merkez içerisinde bulunan 18 mekanik tesis ile kolaylıkla kayak yapabilmeniz sağlanmaktadır. Bu tesislerde sorunsuz olarak saatte 8 bin kişinin hizmet alması sağlanabilmektedir. Zorluk dereceklerine göre farklılık gösteren 25 adet pist bulunmaktadır. Bu pistlerin toplam uzunlukları 40 kilometreyi bulmaktadır. Aynı zamanda tesisler içerisinde kayak yapmayı bilmeyenler için özel ders veren hocalar da bulunmaktadır. Avrupa standartlarına göre bakılacak olursa Türkiye içerisinde hizmet veren kayak merkezleri içerisinde en büyük snowparklar da Kartalkaya Kayak Merkezi içerisinde bulunmaktadır. Bütün bunlardan dolayı Kartalkaya Kayak Merkezi özellikleri ile de tüm Türkiye’den tatilcilerin tercih ettikleri yerler arasında yer almaktadır.

Kayak merkezi içerisinde hizmet veren otellerde istenilen bütün hizmetler alınabilecektir. Otellerin verdikleri hizmetler ve sağlamış oldukları faydalar farklıdır. İstenilen ücretlere uygun oteller kolaylıkla sunulabilmektedir. Aynı zamanda ulaşım konusunda da sorunsuz olan bölgede konaklama yapabilmek için şehir merkezinde bulunan oteller de tercih edilmektedir. Kartalkaya Kayak Merkezi giriş ücretleri kullanılacak olan tesislere ve farklı özelliklere göre değişiklik göstermektedir.

Yorum Yazın