Kartepe Kayak Merkezi

Kış turizmi konusunda ülkemizde hizmet veren önemli tesislerin bulunduğu Kartepe Kayak Merkezi ülke içinden ve ülke dışından gelen turistleri sorunsuz olarak ağırlayabiliyor.

Diğer kayak merkezlerine oranla yeni sayılabilecek olan Kartepe Kayak Merkezi yeni teknolojilerle kurulmuş olan tesisleri ve pistleri ile dikkatleri üzerine çekmektedir. İstanbul’a 1 saatlik mesafede oluşu nedeniyle sürekli olarak özellikle kış aylarında buralardan gelen misafirlerin de hizmet veren Kartepe Kayak Merkezi kayak severlere hizmet veren tesisleri ile de tercih edilmektedir. Ülkemizin ünlü turistik mekanlarından birisi olan Sapanca Gölü manzarası ile de görsel bir şölen sunan Kartepe Kayak Merkezi sizleri bekliyor.

Kartepe Kayak Merkezi Ulaşım

Şehir merkezine olan yakınlığı ile oldukça kolay bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir. Kocaeli ilimizde bulunan kayak merkezi Maşukiye beldesine de 16 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Şehir merkezinden kış dönemlerinde sürekli olarak minibüslerin hareket ettiği kayak merkezine ulaşım sorunsuz olarak yapılabilmektedir. Aynı zamanda İstanbul’a yakınlığı ile dikkat çeken bölgeye sürekli olarak turalar düzenlenmektedir. İstanbul dışında İzmit’e de 25 kilometre gibi yakın bir mesafede yer almaktadır.

Özellikleri

Kartepe Kayak Merkezi’nin en dikkat çeken özelliği İstanbul’a olan yakınlığıdır. Özellikle hafta sonu ya da günü birlik olarak gidilebilecek kadar yakın olan kayak merkezi yeni yapılmış olması nedeniyle daha güvenli ve teknolojik tesisleri kullanımınıza sunmayı başarıyor. Pistleri ile de dikkatleri çekmektedir. Her türlü zorluk seviyesine göre hazırlanmış olan pistlerinde rahatça kayak yapabilmeniz için gerekli her şey düşünülmüş. Kartepe Kayak Merkezinin zirvesinde yer alan Greenpark Kartepe 4 ayrı lift çıkışına ait olan tek bir skipassten faydalanmanıza da yardımcı oluyor. Bu şekilde bulunduğunuz bölgeden bütün pistlerin zorluk derecelerini de görebilmenize imkan sağlanıyor. Karlıktepe bölgesinde orta zorluktaki pistler, Geyikalanı bölgesinde kolay ve orta zorluktaki pistler ve Kadıkonağı bölgesinde ise çok kolay kayak dereceli pisteler bulunmaktadır. Bu şekilde her türlü ihtiyaca uygun pistlerden istediğinizden hizmet alabilmeniz sağlanmaktadır.

Benzer Haber  Eski İstanbul Nereye Denir?

Konaklama

Konaklama imkanları açısından oldukça zengin olan bölgede hizmet veren otellerin en büyük özellikleri yılın 12 ayında hizmet verebiliyor durumda olmalarıdır. Çok önemli bir noktada bulunan Kartepe Kayak Merkezi doğal güzellikleri ile de kış aylarının dışında ziyaretçilerine hizmet verebiliyor. Aynı zamanda kayak merkezi içerisinde fast food yemekleri bulabileceğiniz mekanlar ve restoranlar bulunmaktadır. Burada kayak yapmanın dışında istediğiniz gibi sürekli olarak zaman geçirebileceğiniz bir ortam hazırlanmıştır.

Kartepe Kayak Merkezi hem doğal güzellikleri hem de kayak yapabilmenize imkan sağlanması nedeniyle sürekli olarak özellikle yerli turistlerin akınına uğramaktadır. İstanbul’a yakın tatil yerleri denilince ilk akla gelen yerlerden birisi olan Kartepe, Sapanca Gölü manzarası ile de gelenlere unutulmaz anlar yaşatabiliyor.

 

Yorum Yazın