kas-nerede

Kaş Nerede? Kaş’a Nasıl Gidilir?

Kaş Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin en güzel ve bair yerlerinden biridir. Antalya’ya bağlı olan ve mavinin en güzel tonlarının gözlenebileceği bir alan olarak dikkat çeken Kaş, dünya çapında güzelliğiyle nam salmış bir yerdir. Son derece berrak olan denizi, uçsuz bucaksız kumsalları ve Akdeniz’in en güzel ve mistik manzaralarına ev sahipliği yapan bu güzel yerde yaşamak bir ayrıcalıktır. Sualtı sporları, tarihi hazinesi ve doğası bakımından son derece önemli olan Kaş, ulaşım konusunda biraz zorlu alanlardadır. Kaş’a nasıl gidilir merak edenler için 3 pratik alternatif sunacağız.

kasa-nasil-gidilir

Kaş’a Ulaşım

Uçakla Muğla Havalimanına gelip kiralık araçlarla ulaşım en konforlu ve rahat ulaşım şeklidir. Ancak kara yoluyla ulaşmak isteyenler için otobüs firmaları direkt olarak Kaş seferleri düzenlemektedir. Bir diğer ulaşım seçeneği de Havalimanından Havaş servisleriyle Fethiye’ye gelmek ve oradan Kaş minibüslerine binebilirsiniz. Kaş’a ulaşım için araç kiralamak da bir seçenek olabilir. Ama yolları çok iyi biliyor olmanız ve deneyimli bir şoför olmanız son derece önemlidir.

Antalya otogarından da Kaş’a ulaşabilirsiniz. Direkt olan minibüslere binerek istediğiniz saatte bu bölgeye varmanız mümkün olacaktır. İstanbul Kaş arası 860 km, Ankara Kaş arası da 680 km mesafededir.

Kaş’ta Neler Yapabilirsiniz?

Kaş’ta dalış tutkunları için çok ideal fırsatlar bulunuyor. Ayrıca otoyoldan merdivenle inilen plaj, harika koylardaki Akdeniz ferahlığı ve tertemiz kumlar bu yeryüzü cennetini görmeden dönmemeniz gerektiğinin bir kanıtıdır. Kıbrıs kanyonu, deniz kanosu, Phellos ve Antiphellos antik kentiyle mükemmel bir doğa gezisi yapabilirsiniz. Uçarsu şelalesinin mükemmel doğası size antik dünyadan görünümler yaratacaktır.

Kültürel mirasları gezmek, deniz kenarında uzun yürüyüşlerin yanı sıra serinleyeceğiniz anlar yaşamak için en ideal mekanlardan biri olan Kaş’ta ulaşım konusunda minibüsleri tercih edebilirsiniz. Minibüslerle birçok yere gidebilirsiniz ve Fethiye, Antalya gibi iki farklı yere de kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Çadır ve karavanlarla çeşitli kamp alanları yaratmak istediğinizde bu güzel doğa size en iyi şekilde yardımcı olacak ve doğayla iç içe bir zaman geçirmenizi sağlayacaktır.

Benzer Haber  Ankapark Nerede?

Yorum Yazın