koc-universitesi-emlaklobisi

Koç Üniversitesi İstanbul

Koç Üniversitesi ülkemizde eğitime verdiği destek ve kaliteli eğitim standartları ile ülkemizin en öncü eğitim kurumları arasında yer almaktadır. Koç Üniversitesi İstanbul 4 Ekim 1993 yılında Vehbi Koç Vakfı tarafından kurulmuştur. Koç Üniversitesi yenilikçi ve milli duruşu ile ülkemizdeki en yüksek kaliteli eğitim sunan ve öğrencilerine sunduğu kariyer fırsatları ile oldukça başarılı ve tanınmış bir üniversitedir.

Koç Üniversitesi, en kaliteli ve en modern akademik hizmeti sunma vizyonu ve öğrenci odaklı öğretim anlayışı ile günümüzde 6000 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Koç Üniversitesi 22 lisans, 29 yüksek lisans ve 25 doktora programı ile Türkiye’de ve dünyada en saygın ve en bilimsel eğitim hizmetlerinden birini sunmaktadır Koç Üniversitesi, Türkiye’de öğretim üyesi başına en fazla makale yayınlama oranı ile ülkemizin bilimsel anlamda en üretken ve en verimli üniversitesi durumundadır.

koc-universitesi-emlaklobisi

Koç Üniversitesi Bölümleri ve Ücretleri

Koç Üniversitesi ülkemizdeki en kaliteli ve modern eğitiminin yanında sunduğu yüksek profilli burs imkânları ile de fark yaratmaktadır Koç Has Üniversitesinde de yüzde 100, 50 ve 25 oranlarında burs imkânları da bulunmaktadır. Bu anlamda 2018 yılı kontenjanının yüzde 53’ü burslu öğrenciler için ayrılmıştır. Bu oran üniversiteler içerisindeki en yüksek kontenjan burs oranıdır.  Koç Üniversite bölüm ücretleri ise şu şekildedir;

  • Tıp Fakültesi için KDV dâhil üniversite ücreti 105.500 TL’dir.
  • Tıp Fakültesi dışarısındaki Programlar için KDV dâhil üniversite ücreti 76.500 TL’dir.
  • Yabancı Dil Hazırlık Programı için KDV dâhil üniversite ücreti 76.500TL’dir

Eğitim ücretlerine KDV dâhil edilmiştir. Öğrenim ücretini tamamının kayıt esnasında ödeme imkanı bulunmaktadır. Lisans eğitim ücreti yemek, yurt, kitap ve ulaşım giderlerini dahil değildir.

koc-universitesi-emlaklobisi

Koç Üniversitesi Burs İmkânları

Sunduğu burs imkânları ile en destekleyici üniversitelerden biri durumundadır. Burs imkânları ise şu şekildedir;

  • ÖSYM tarafından yapılan üniversiteye giriş sınavında ilk 2000’lik dilimde olan öğrenciler için burs ve nakit burs imkânları sunulmaktadır
  • Sporcu bursu kapsamında belirlenen kriterleri karşılayan öğrenciler için yüzde 50 oranında burs imkânı sağlanmaktadır.
  • ÖSYM tarafından yapılan üniversiteye giriş sınavında yüzde 25 veya 50 oranında burs almaya hak kazanan ve daha önce herhangi bir üniversiteye yerleşmemiş şehir ailesi çocuklarına yüzde yüz burs imkânı sağlanmaktadır.
  • Ayrıca Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları kılavuzunda tam burslu, yüzde 50 ve 25 burslu öğrenci kontenjanları yer almaktadır.
Benzer Haber  Eski İstanbul Nereye Denir?

Bölümleri

koc-universitesi-emlaklobisi

Bölümleri ise şu şekildedir; Hukuk Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Fen Fakültesi, Tıp Fakültesi, Hemşirelik Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi, İngilizce Hazırlık Kursu,  Fen Bilimleri ve Mühendislik Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü şeklindedir.

Yorum Yazın