Kocaeli Şehir Hastanesi

Kocaeli’nde inşa edilmekte olan Kocaeli Şehir Hastanesi özellikle hastaların daha iyi koşullarda tedavi edilmesini sağlayacak. Sağlık bakanlığı tarafından gerçekleştirilen projelerde yer alıyor. Gama Holding ve Türkerler Holding işbirliğiyle inşa edilmekte olan hastanenin temeli 20 Mayıs 2015 tarihinde atıldı.

Yüksek teknoloji ile hizmet vermekte olan hastane özellikle hastaların daha iyi koşullarda tedavi edilmesini sağlamak amacıyla gerçekleştirilecek olan projelerden biri olarak biliniyor. Türkiye’nin pek çok farklı bölgesinde hizmete başlayan şehir hastaneleri özellikle hastaların ileri teknolojiyle tedavi edilmesini sağlıyor. İyi koşullarda tedavi olmak isteyenler için belirlenmiş olan tedavi ücretleri özellikle düşük olması sayesinde hastaların devletin sunmuş olduğu hizmetlerden yararlanmasını sağlıyor.

Kocaeli Şehir Hastanesi Yatak Kapasitesi

Kocaeli de hizmete başlayan Kocaeli Şehir hastanesi yatak kapasitesi özellikle bölgedeki talepleri karşılayacak şekilde belirlendi. Hastane içerisinde bölge hastanesi kapsamında 494 yatak kapasitesi bulunuyor. Bunun yanı sıra onkoloji hastanesi içerisinde 116 yatak, 246 yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastanesi ve aynı zamanda 100 yataklı fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi bulunuyor.

350 milyon € yatırım ile gerçekleştirilmekte olan çalışmalar doğrultusunda inşa edilmektedir. 368.648 metrekarelik alanda gerçekleştirilen inşaat çalışmaları özellikle bölgeler ve çevre illerdeki taleplerin karşılanmasını sağlayacak şekilde hastanenin hizmete başlamasını amaçlamaktadır. Toplamda bakıldığında 1180 yatak kapasitesi ile hizmet verecek olan Kocaeli Şehir hastanesi ileri teknolojiyle hazırlanmıştır. Hastane içerisinde 88.200 metrekarelik kapalı otopark alanı bulunmaktadır.

Kocaeli Şehir Hastanesi Ulaşım

Kocaeli Cephanelik mevkiinde inşa edilmekte olan dev projede Türkerler Holding ve Gama Holding işbirliği ile çalışma yapılmaktadır. Hastanede tedavi olmak isteyenler için Kocaeli Şehir hastanesi nerede ve ne şekilde ulaşım sağlanabilir? Merak edilen konular arasında yer almaktadır. Cephanelik mevkiinde inşa edilen hastaneye özellikle rahat ulaşım imkanı bulunmaktadır.

Benzer Haber  İstanbul’da Tramway Ulaşımı

Otobüs seferleriyle rahatlıkla ulaşım sağlanacak olan hastane farklı bölümler üzerinden yapmış olduğu çalışmalar ile hasta taleplerini karşılamaktadır. İş birliği ile yapılmakta olan hastanenin 25 yıllık işletmesi de iki firmaya aittir. 2015 yılında atılan temelinin ardından gerekli çalışmaları devam ettirilmesi ile dev proje 2020 yılında hizmete girecek. Yaklaşık olarak %25 oranında tamamlanmış olan proje aralıksız şekilde devam ediyor.

Kocaeli Şehir Hastanesi 2020 Yılında Açılacak

2015 yılında inşaat çalışmalarına başlanan Kocaeli Şehir hastanesi ne zaman açılacak? Diye düşünenler için 2020 yılında hizmete başlanması bekleniyor. İleri teknoloji ile hizmet verecek olan hastane özellikle hasta taleplerini geniş hizmet alanı ile karşılayacak. Hastanede yaklaşık olarak 4000-5000 kadar personel görev alacak. 2020 yılının şubat veya mart aylarında açılması planlanıyor.

Türkiye’de özellikle daha iyi sağlık hizmeti verilmesi adına gerçekleştirilmekte olan şehir hastaneleri projelerinden biri olarak bilinmektedir. Geniş hizmet alanıyla ve yeterli kapasitesi ile hizmet verecek hastane içerisinde farklı departmanlar yer alacak.

 

Yorum Yazın