Konya Karatay Şehir Hastanesi

2019 yılında tamamlanması planlanan Konya Karatay Şehir hastanesi  gerçekleştirilecek olan projeler arasında yer almaktadır. ATM sağlık Konya Yatırım ve İşletme A.Ş. tarafından çalışmaları devam ettirilmekte olan şehir hastanesinin 2016 yılında inşaat çalışmalarına başlanmıştır. 2017 yılının sonuna doğru projenin %40’lık kısmı tamamlanmıştır.

Şehir hastanesi projeleri kapsamında yer almaktadır. Özellikle hastalara daha iyi koşullarda hizmet verebilmek adına Konya’da hizmete açılacak olan hastanenin 2019 yılında tamamlanması planlanıyor. Özel ve kamu işbirliği ile gerçekleştirmekte olan proje hastalar için ileri teknolojiye sahip tedavi sistemleriyle gerekli tedavi işlemlerinin uygulanmasını sağlamaktadır.

konya-sehir-hastanesi-emlaklobisi

Konya Karatay Şehir Hastanesi Yatak Kapasitesi

İnşaat alanı 412.187 metrekare iki 279.000 metrekarelik kapalı alana sahiptir. Hastane içerisinde ileri teknoloji kullanılacaktır. Bu sayede son sistem teknoloji ile hastaların daha iyi şekilde tedavi edilmesi sağlanacak. Hastane bölgedeki hasta taleplerini karşılayabileceği gibi aynı şekilde çevre illerden de gelecek olan talepleri karşılayacak kapasite ile hizmete sunulacak.

Hastane içerisinde 418 yataklı kadın doğum ve çocuk bölümü bulunurken 420 yataklı genel hastane bölümü bulunmaktadır. Toplamda 838 yatak ile hizmete açılacak olan Konya Karatay Şehir hastanesi yatak kapasitesi 1250 olarak yükseltilmesi planlanıyor. Konya’da hizmete başlayacak olan şehir hastanesi özellikle yeterli kapasitesi ile bölgedeki hasta taleplerinin karşılanmasını amaçlıyor. Daha uygun fiyat seçenekleri ile tedavi uygulanabilmesi adına geliştirilen projeler arasında yer alıyor.

konya-sehir-hastanesi-emlaklobisi

156 çift kişilik oda ve 234 tek kişilik oda ile hizmet verecek olan hastane içerisinde aynı zamanda 180 yataklı yoğun bakım ünitesi, 26 yataklı diyaliz ünitesi, 36 ameliyathane bulunuyor. Aynı zamanda 312 poliklinik ile hizmet vereceği belirtiliyor.

Konya Karatay Şehir Hastanesi Ulaşım

Konya’da hizmete açılacak olan Konya Karatay Şehir hastanesi ulaşım konusunda merak edilen konular arasında yer almaktadır. Özellikle hastanede tedavi görmek isteyenler açılış yapılmasının ardından hastaneye nasıl ulaşacaklarını merak etmektedir.

Benzer Haber  Üsküdar Üniversitesi İstanbul

Şehir içi veya şehir dışı olmak üzere hastaneye ulaşım sağlamak isteyenler için farklı yollar bulunmaktadır. Merkezi konumda yer alacak olan hastane özellikle ulaşım problemi yaşamak istemeyenler için kolaylık sağlıyor. 2019 yılında açılışının yapılmasının ardından hizmete başlayacak olan hastaneye ulaşım sağlamak isteyenler için farklı yerlerden düzenlenmekte olan otobüs seferleri tercih edilebilir.

Konya Karatay Şehir Hastanesi Ne Zaman Açılacak?

Türkiye genelinde yapılacak olan şehir hastaneleri projesi kapsamında yer almakta olan Konya Karatay Şehir hastanesi gerçekleştirilen çalışmalar doğrultusunda 2019 yılında açılması planlanıyor. Devam etmekte olan inşaat çalışmaları kapsamında herhangi bir problem yaşanmaması halinde 2019 yılının sonuna doğru hastanenin tamamlanması amaçlanıyor.

Daha iyi koşullarda ve yüksek teknoloji ile hizmet verebilmek adına sağlık bakanlığı kapsamında gerçekleştirilen çalışmalar doğrultusunda özellikle şehirlerde hizmete sokulacak olan çok sayıda farklı şehir hastanesi projesine imza atılıyor.

 

 

Yorum Yazın