kupon-daire-nedir

Kupon daire nedir?

follow url Bir daire tipi olarak anılan https://propinefen.tk kupon daire, hangi özelliklere sahip oluyor? Hangi dairelere “kupon daire” deniyor? Merak ediyorsanız kupon daire nedir sorunuzun işte yanıtı..

Lokasyon olarak merkezi bir yerde bulunan ve kira geliri yüksek olan dairelere here kupon daire deniyor. Kupon daire sözcüğü genellikle emlak ilanlarında satılık dairelerin ilan başlıklarında kullanılıyor. Bu çeşit daire tipleri, dairenin yer aldığı konumda en iyi manzaraya sahip olan, genellikle güney cepheye sahip, özel tasarım ve dizaynlı daireler olarak bilinir. Dekorasyonunda A sınıfı ürünler kullanılan kupon daireler, lüks malzeme ve detaylara sahiptir.

Kupon daire ortak özelliklerini sıralamak gerekirse;

see

– Merkezi lokasyona sahip,

– Site içerisinde yer alan (Genellikle lüks siteler ya da markalı konut projeleri)

– Yüksek metrekare değerlerine sahip büyük dairelerdir.

– İyi bir manzaraya sahip,

– Beyaz eşyalarla donatılmış,

– Sosyal donatılar açısından zengin ve

– Sahibine yüksek kira geliri sağlayan dairelerdir.

Kupon Daire Ne Demek ?

Bazı satılık ev ilanlarında stüdyo daireler için de kupon daire ibaresi kullanıldığı görülür. Genellikle merkezi lokasyona sahip ve site içerisinde yer alan stüdyo daireler için verilen satılık ev ilanlarında bu başlık kullanılıyor.

Yukarıda sayılan dairelerin ortak özellikleri arasında merkezi lokasyon ve site içerisinde bulunma gibi özellikler yer alsa da stüdyo daireler metrekare bazında büyük olmadığından ve stüdyo dairelerin maksimum kira gelirinin bile ev sahibine yüksek kira geliri sağlayamayacağından stüdyo dairelerin genellikle kupon daire olarak adlandırılması yanlıştır.

Kupon arsa nedir?

Emlak sektöründe kullanılan bir diğer terim ise kupon arsadır. Kupon arsa ise kelepir fiyatlı, o muhit için çok uygun fiyatla satışa sunulan arsa anlamında kullanılan bir terimdir.

Bazen merkezi konumda bulunması nedeniyle fiyatına bakılmaksızın satın alınan değerli arsalar içinde kupon arsa terimi kullanılır.

Benzer Haber  Halet Çambel Yalısı

Kupon daire ve kupon arsa çok az bulunur. Az çoktur… Bunun için daire ve kupon arsalar adeta pırlanta gibi çok değerlidir. Gün geçtikçe de değerine değer katarlar. Siz siz olun elinizdeki daire veya arsayı varsa satmayın. Yıllandıkça daha da değerlenecektir.

Emlaklobisi.com / Temmuz 2018

Yorum Yazın