Manisa Şehir Hastanesi

Son dönemde özellikle farklı şehirlerde yükselmekte olan şehir hastaneleri kapsamında Manisa şehir hastanesi de yer alıyor.

İki yıl önce yapımına başlanmış olan hastane Manisa da hizmete başlayacak olan şehir hastanesi olarak büyük merakla bekleniyordu. Sağlık Bakanlığı tarafından kamu ve özel işbirliği ile yaptığı almakta olan hastane 362 milyon TL’ye mal olduğu belirtiliyor. Kentte oluşan sağlık ihtiyaçlarını karşılamak adına hastanenin hizmete girmesi etkili olacak.

Manisa Şehir Hastanesi Açılıyor

Bu yıl içerisinde hizmete başlayacak olan Manisa şehir hastanesi açılışı için geri sayım başladı. Hastanenin %93’luk kısmı tamamlandı. Bunun yanı sıra Merkez Efendi Devlet Hastanesi’nin de eylül ayında hizmete başlayacağı düşünülüyor. İki hastanenin birlikte hizmete başlaması ile bölgede özellikle 25 yıllık sağlık ihtiyaçlarının karşılanması bekleniyor.

Manisa Hasta Sevki Alan Kent Olma Yolunda

Manisa da hizmete başlayacak olan şehir hastanesi sayesinde bölgenin artık hasta sevki yapmak yerine hasta sevki alan şehirler arasında yer alması planlanıyor. 2016 yılında başlanmış olan çalışmaların ardından yapımı devam etmekte olan Şehir Hastanesi’nin çalışmalarını  aralıksız şekilde devam ettiği belirtiliyor.

2018 Kasım ayında bitmesi planlanan hastanenin belirlenmiş olan süre içerisinde tamamlanarak teslim edilmesi bekleniyor. Son hızla devam eden çalışmalar sayesinde Türkiye’de açılışı yapılacak olan 5. şehir hastanesi olması planlanıyor. Son dönemde özellikle sağlık alanında daha iyi hizmet verebilmek adına farklı şehirlerde yükselmekte olan şehir hastaneleri lüks ve konforlu ortamlarda hastaların bakımının yapılmasını sağlıyor. Bu projeler arasında yer almakta olan Manisa şehir hastanesi 2018 yılı kasım ayında tamamlanarak açılabilecek.

Manisa Şehir Hastanesi Yatak Kapasitesi

2018 yılında açılışının yapılması beklenen Manisa şehir hastanesi yatak kapasitesi ile de özellikle bölgede veya bölge yakınlarında bulunan hastaların taleplerini karşılayabilecek kapasiteye sahiptir. Hastane içerisinde 224 tek kişilik odanın yanı sıra 96 çift kişilik oda bulunacak. Toplamda 320 hasta odası ile hizmet vermesi planlanıyor.

Benzer Haber  Prefabrik Ev Modelleri ve Prefabrik Ev Fiyatları 2019

Hastane içerisinde 122 yoğun bakım ünitesi, 156 poliklinik odası ve 19 ameliyathane bulunacak. Toplamda bakıldığında 558 yatak kapasitesi ile hizmet verecek olan tesis Manisa’da yer alacak sağlık tesisi olarak hizmete başlayacak.

25 Yıllık Sağlık İhtiyacı Karşılanacak

Manisa’da aynı zamanda yakında hizmete açılacak olan bir diğer hastane ile birlikte Manisa Şehir Hastanesi’nin açılışının yapılması ile bölgenin 25 yıllık sağlık hizmetlerinin karşılanması planlanıyor.

Manisa da oluşan sağlık ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için özel olarak hazırlanmış olan hastanelerin oluşan talepleri karşılaması amaçlanıyor. Manisa’da özellikle yoğun bakım yatağı konusunda problem yaşanması söz konusu olduğunda hasta sevkleri olduğu belirtiliyordu.

İki hastanenin hizmete başlamasıyla artık bölgeden farklı şehirlere hasta sevkinin yapılmasına gerek kalmayacağı düşünülüyor. Özellikle son yıllarda yoğun çalışmalar ile devam eden Manisa Şehir Hastanesi nerede yer alacak diye düşünenler bu konuda ulaşım problemi yaşanmayacak bir noktada yer alması sayesinde hastaneye kolayca ulaşım sağlayabilirler.

 

 

Yorum Yazın