Marmara Adası Çınarlı Köyü

Marmara Adası Çınarlı Köyü nerede ve nasıl gidilir? Marmara adası ile ilgili tüm detayları yazımızdan inceleyebilirsiniz. Türkiye’nin en Bozcaada ve Gökçeada ile birlikte en batı kısımlarında yer alan Marmara Adasında bulunan Çınarlı köyü turizm anlamında ülkenin parlayan yıldızları arasında yer almaktadır. Marmara adasının merkezine bağlı olan Çınarlı köyü ise bu adı köyde bulunan asırlık çınar ağaçlarından almaktadır.

marmara-adasi-cinarli-koyu-emlaklobisi

Çınarlı köyünün merkezdeki iskeleye olan uzaklığı ise 5 km’dir.

Çınarlı Köyü turizmin en canlı ve en çeşitli olduğu merkezlerin başında gelmektedir. Çınarlı köyünde birçok otel ve pansiyon oldukça yüksek doluluk oranları ile hizmet sunmaktadır Çınarlı Köyünde oldukça geniş bir turizm farklılığı bulunmaktadır.

Özellikle 850 metrelik temiz ve iri kumlardan oluşan sahilin bulunduğu Manastır koyu, sığ denizi, çınar, cam ve zeytin ağaçları ile çevrili olan tepeleri oldukça büyük ilgi çekmektedir. Bu anlamda köyde dağcılık, dağ bisikleti, dalış, kano, avcılık, olta balıkçılığı, rüzgâr sörfü ve yüzme gibi birbirinden güzel ve iddialı doğa sporları en iyi şartlarda yapılabilmektedir.

marmara-adasi-cinarli-koyu-emlaklobisi

Marmara Adası Çınarlı Köyüne Nasıl Gidilir?

marmara-adasi-cinarli-koyu-emlaklobisi

Marmara Adası Çınarlı Köyüne ulaşım için öncelikle Marmara adasına gitmek gerekmektedir. Marmara adasına ulaştıktan sonra otobüs, taksi ya da özel araçlarla Çınarlı köyüne ulaşmak mümkündür. Marmara Adasına ulaşma yolları ise şu şekildedir;

  • Marmara Adası üzerinden Çınarlı köyüne ulaşmanın birkaç farklı yolu bulunmaktadır. Bu Peçeneklerden ilki ise İDOsefer saatlerini öğrenerek önce Marmara Adasına sonrada Çınarlı köyüne ulaşmak mümkündür.
  • Marmara adası ulaşım seçenekleri arasında yaz ayarlında çeşitlilik artmaktadır. Bunlardan biriside deniz otobüsleridir. Yenikapı ve Bostancı’dan kalkan deniz otobüsleri ile ortalama 3 -4 saat içinde bu Marmara adasına ulaşılabilmektedir.
  • Marmara Adasına arabalı vapur seçenekleri de bulunmaktadır. Bu seçenekler için Tekirdağ ve Erdek’ten, Marmara Adası arabalı vapur ulaşım imkânlarını tercih ederek kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Marmara Adası feribot saatlerihakkında güncel bilgi alınmalıdır. Özellikle hava şartlarından dolayı seferlerin iptali olabileceğinden bilgi almak oldukça fayda sağlayacaktır.
  • Ve en son olarak Tekirdağ’dan kalkan tekneler de Marmara adasına ulaşım için tercih edilebilecek seçenekler arasında yer almaktadır.
Benzer Haber  Metroport AVM

Marmara Adası Çınarlı Köyü Ulaşım İçin Deniz Otobüsü Seferleri

marmara-adasi-cinarli-koyu-emlaklobisi

Marmara adası çınarlı köyü deniz otobüsü saatleri bu köye ulaşabilmek için oldukça gereklidir. Bu anlamda İDO hem İstanbul üzerinden hem de Marmara adası üzerinden seferler düzenlenmektedir. İstanbul üzerinden Bostancı, Yenikapı ve Avcılar üzerinden ki hatlardan adaya gelinebileceği gibi yine adadan aynı yerlere gidiş de bulunmaktadır. Adaya Bostanı üzerinden deniz otobüsü ile ulaşım yaklaşık 3 saat sürmektedir. Yenikapı üzerinden iki buçuk saat ve Avcılar üzerinden deniz otobüsü ile yapılan yolculuklar ortalama 2 buçuk saat sürmektedir.

Yorum Yazın