Marmara Adasına Nasıl Gidilir?

Marmara Adasına Nasıl Gidilir? Sorusu için tüm yanıtları yazımızdan inceleyebilirsiniz. Balıkesir’e bağlı olan Marmara adası özellikle tatil yapmak isteyenler için farklı fırsatlar oluşturmaktadır. Doğasıyla ve deniziyle olduğu kadar tarihi kalıntılarıyla daha huzur içinde tatil yapmak isteyen yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Özellikle bölgede tatil yapmak veya dolaşmak isteyenler için sunulmakta olan hizmetler ve eğlence alanları dolu dolu zaman geçirmesini sağlamaktadır.

Marmara Adası ile ilgili görsel sonucu

Marmara denizi üzerinde bulunmakta olan en büyük ada olarak bilinmektedir. Özellikle İstanbul’un kalabalık yaşantısından kurtulmak isteyenler için İstanbul’a yakın olması sayesinde tercih edilecek olan tatil yerleri arasında yer almaktadır.

İstanbul, Tekirdağ, Erdek, Silivri üzerinden kalkmakta olan gemi veya deniz otobüsleri ile bölgeye ulaşmak isteyenler rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler. Kolay ulaşım imkanı sağlaması nedeniyle özellikle tercih edilen bölgeler arasında yer almaktadır.

Marmara Adası Ulaşım

Marmara Adası Ulaşım ile ilgili görsel sonucu

İstanbul üzerinden Marmara Adasına nasıl gidilir? Merak edenler için özellikle tercih edilebilecek farklı ulaşım seçenekleri bulunmaktadır. İstanbul üzerinden ulaşım sağlamak isteyenler için bostancı ve Yenikapı’da kalkmakta olan İstanbul deniz otobüsleri veya İDO seferleri 2 saat 30 dakika kadar süren yolculuğun ardından adaya ulaşılmasını sağlamaktadır.

İstanbul, Tekirdağ veya Erdek üzerinden adaya ulaşmak isteyenler için direk ulaşım mümkündür. Tekirdağ ve Erdek üzerinden kalkmakta olan arabalı vapurla adaya ulaşmak isteyenler için ulaşım imkanı sağlamaktadır. İstanbul üzerinden düzenlenmekte olan İDO feribot seferleri Marmara adası ulaşım sorununu çözmektedir.

Erdek üzerinden ulaşım sağlamak isteyenler vapurla yaklaşık olarak 2 saat süren yolculuğun ardından adaya ulaşım sağlayabilirler. Aynı şekilde Tekirdağ üzerinden ulaşım sağlamak isteyenler 2 saat süren vapur yolculuğunu ardından adaya inebilirler. İstanbul üzerinden gelecek olanlar için feribot ulaşımı yaklaşık olarak 2,5 saat sürmektedir.

Marmara Adası Vapur Seferleri

Marmara Adası Vapur Seferleri ile ilgili görsel sonucu

Yaz sezonunda özellikle yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi göstermesi nedeniyle Marmara adası feribot seferleri ulaşım problemini çözmektedir. Kış aylarında daha az yoğunluk olması nedeniyle feribot veya vapur seferleri ulaşımı azalmaktadır. Bu durumda arabalı vapur veya feribot kullanmak isteyenler yaz kış tarifelerine göre hareket edebilirler.

Benzer Haber  Elektrik, Su ve Doğalgaz Faturalarına Nasıl İtiraz Edilir ?

Yaz aylarında yoğun talep olması nedeniyle düzenlenen feribot veya vapur seferleri yaklaşık olarak günde üç sefere kadar çıkmaktadır. Ulaşım sağlamak isteyenlerin özellikle güncel feribot veya vapur saatlerini takip etmeleri gerekir.

Adada özellikle bulunan imkanlar tatilciler için tercih edilecek olan yerler arasında yer almasını sağlamaktadır. Huzurlu bir ortamda tatil yapmak isteyenler özellikle İstanbul’a yakın olması nedeniyle adayı tercih etmektedir.

Yorum Yazın