Metrobüs Hatları Ve Durakları

Metrobüs Hatları Ve Durakları nelerdir? İstanbul şehir hayatını daha hızlı bir hale getirmek için metrobüs hatları size yardımcı olur. İstanbul sürekli olarak büyüyen bir şehirdir. Nüfusunun her geçen gün artması ise bir takım temel sorunları da ortaya çıkarır. Bu sorunların başında da insanların trafik sorunu gelir. Sürekli artan nüfustan en çok etkilenen İstanbul trafiğidir. Pek çok insan da trafiğe çözüm bulmak adına toplu taşıma araçlarını kullanır.

metrobüs ile ilgili görsel sonucu

Toplu taşıma araçları içerisinde İstanbulluların en fazla tercih ettiği metrobüs olur. Metrobüs geniş mesafeler arasında ulaşımı daha kolay sağlar. Ancak insanların metrobüs konusunda da duraklar ve hatlar ile ilgili en iyi bilgiye ulaşması gerekir. Ancak bu sayede kişilerin istediği şekilde hızlı bir ilerleme sağlanır.

34 Hattı Metrobüs Durakları

34 Hattı Metrobüs Durakları ile ilgili görsel sonucu

34 Hattı ilk durağı Avcılar’dır. Son durak ise Zincirlikuyu’dur. Bu hat arasında çalışan metrobüs tam olarak 27 metrobüs durağında bulunur. Metrobüslerin çalışma saatleri sabah 5.00 itibari ile başlar. Hat üzerindeki en son metrobüs ise gece 2.00 arasında son bulur. Avcılar ile Zincirlikuyu arasında çalışan metrobüs, 40 ile 50 dakika arasında tüm durak mesafelerini alır.

34 T Hattı Metrobüs Durakları

34 T Hattı Metrobüs Durakları ile ilgili görsel sonucu

34 T hattı hareketine Avcılar’da başlar. Son olarak da hat Cevizlibağ durağında son bulur. Bu hat üzerinde toplamda 15 durak bulunur. 34 T Hattı ulaşım süresi ise 25 dakika ile 30 dakika arasında değişir. 34 T Hattı genel olarak trafiğin yoğun olduğu zamanlarda hizmet verir. Sabah saatlerinde 5.00 ile 10.00 arasında çalışır. Akşam ise 16.00 le 21.00 arasında hizmet verir. İstanbul’da trafiğin en yoğun olduğu hat üzerinde çalışarak, oluşan yoğunluğu önlemek ister.

Benzer Haber  İzmir Üniversitesi

34 B Hattı Metrobüs Durakları

34 B Hattı Metrobüs Durakları ile ilgili görsel sonucu

Gürpınar ve Avcılar arasında 34 B Hattı faaliyetlerini sürdürür. Toplamda 12 adet durak üzerinden bu hat faaliyet gösterir. Çalışma saatleri ise sabah 5.00 ile gece 2.00 arasındadır. Hat arasındaki toplam mesafe ise 20 dakikadır.

34 A Hattı Metrobüs Durakları

34 A Hattı Metrobüs Durakları ile ilgili görsel sonucu

Cevizlibağ’dan başlayan bu hat Söğütlüçeşme’de sona erer. Toplam mesafesi ise 25 – 30 dakika arasında değişiklik gösterir. Hat üzerinde toplam 29 durak bulunur. Her gün sabah 5.00 ile 10.00 akşam ise 16.00 ile 21.00 arasında hizmet verir.

34 C Hattı Metrobüs Durakları

34 C Hattı Metrobüs Durakları ile ilgili görsel sonucu

34 C hattı metrobüs durakları Gürpınar’dan başlayarak Bayrampaşa – Maltepe durağı içerisinde çalışır. Toplamda 26 durak bulunan bu hat sadece İstanbul trafiğinin en yoğun olduğu zamanda çalışır. Bu nedenle de ilk seferleri sabah 5.00 ile 10.00 arasındadır. Akşam ise yine yoğunluğun olduğu saatler olan 16.00 ile 21.00 arasında duraklarda çalışır.

34 Z Hattı Metrobüs Durakları

34 Z Hattı Metrobüs Durakları ile ilgili görsel sonucu

Zincirlikuyu ve Söğütlü çeşme arasında 34 Z hattı çalışır. Bu hattın toplam süresi ise 10 dakikadır. Toplamda bu hat üzerinde 8 durak bulunur. Her gün sabah 5.00’da başlayan seferler gece 3.00’a kadar devam eder.

34 BZ Hattı Metrobüs Durakları

34 BZ Hattı Metrobüs Durakları ile ilgili görsel sonucu

Gürpınar ve Zincirlikuyu arasındaki geniş mesafe arasında çalışır. Toplam gidiş geliş süresi ortamla 65 dakika civarındadır.

34 G Hattı Metrobüs Durakları

34 G Hattı Metrobüs Durakları ile ilgili görsel sonucu

Beylikdüzü TÜYAP durağı ile Söğütlüçeşme durakları arasında faaliyetlerini sürdürür. 34 G Hattı Metrobüs toplamda 45 durağa hizmet verir. 34 G Hattı gece faaliyet gösterir. Her gün 01.00 ile 05.00 arasında gece dışarıda olan kişileri mağdur etmemek için hizmete sokulmuştur. Özellikle de gece taksi ücretlerinin yüksek olması belediye tarafından bu şekilde bir önlem almayı zorunlu bir hale getirir

Yorum Yazın