Mykonos Adalarına Nasıl Gidilir?

Mykonos Adalarına Nasıl Gidilir? Yunanistan’ın mutlaka görülmesi gereken adaları arasında olan Mykonos, yaz aylarında çok sayıda turisti ağırlıyor.

Peki, Mykonos adalarına nasıl gidilir? Aşağıda verilen bilgilerden yola çıkarak, siz de uygun bir tarihte adalara gidebilirsiniz. En gözde adalar arasında yer aldığından, keyifli bir tatil sizi bekliyor olacak.

Mykonos Adalarına Nasıl Gidilir? ile ilgili görsel sonucu

Mykonos Adaları Nerede?

Mykanos adaları nerede şeklinde sormuş olduğunuz sorunun yanıtlanması mümkün. Adalar Yunanistan’da bulunuyor. Mykonos Kiklad Adaları’nın merkezinde konumlanmıştır. Bu adalara gitmeniz için Kiklad Adaları’nın merkezinden hareket ederek direkt olarak Mykonos adalarına giriş yapabilirsiniz.

Özellikle balayı için tercih edilen bu adalarda; gece hayatı da son derece aktif. Plaj, kum, deniz isteyen kişiler için de Mykonos adaları ziyaretinin son derece avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. dilediğiniz şekilde gezip eğlenmek için bu adaları tercih edebilirsiniz.

Mykonos Adalarına Nasıl Gidilir? ile ilgili görsel sonucu

Mykonos Adaları Ulaşım

Ege Denizi’nin gözdesi Mykonos’a ulaşım Türkiye’den olacaksa, İstanbul en doğru seçimdir. Mykonos adalarına nasıl gidilir sorusuna verilen yanıt, İstanbul üzerinden olacak. İstanbul’dan her gün kalkan Atina aktarmalı uçuşları tercih edebilirsiniz.

Atina’dan uçak;

Özellikle yaz aylarında İstanbul’dan Atina’ya direkt uçuşların olduğunu söyleyebiliriz. Atina’dan Mykonos Adaları’na giriş için direkt olarak 30 dakikalık bir uçuş yapacaksınız.

Atina’dan feribot;

Mykonos Adası feribot ile ilgili görsel sonucu

Ulaşım için Pire’den feribotları da tercih edebilirsiniz. Feribot ile Mykonos Adaları’na giriş yapmanız 4 saat sürecektir.

Atina’da inmiş olduğunuz küçük havalimanından ulaşım şehir merkezine otobüs ile yapılabilir. Yola çıkmadan önce Mykonos Adaları’na gitmek için hangi yolculuğu tercih edecek olduğunuzu belirlemeniz zaman açısından avantajlı olacaktır.

Mykonos’a Ne Zaman Gidilir?

Yunanistan’ın bir adası olan Mykonos’ta Akdeniz iklimi hakimdir. Özellikle deniz sezonu için Mykonos Adaları’nın ziyaretinin uygun olduğunu söyleyebiliriz. uılın hangi ayı Mykonos Adaları’na gidilir sorusunu sorabilirsiniz. Bu sorunun cevabı Mayıs – Eylül ayları arasında gidilmesinin en doğrusu olacağını söyleyebiliriz.

Benzer Haber  Türkiye’nin En Büyük 10 Festivali

Mykonos Adalarına Nasıl Gidilir? ile ilgili görsel sonucu

24 derece ve üstünde olacak sıcaklıklarda, denizin keyfini Mykonos Adaları’nda çıkarabilirsiniz. Bu aylarda Yunanistan’ın Mykonos adalarına gidiş son derece kolay. Uçak seferlerindeki artışları değerlendirerek siz de adaları ziyaret edebilirsiniz. Mykonos’a ne zaman gidilir sorusuna verilen yanıt üzerinden siz de adalara gidebilirsiniz.

Yukarıda verilmiş olan bilgilerden yola çıkarak Mykonos Adaları’nda tatil planı yapabilirsiniz. Uygun uçak biletlerini değerlendirerek, kısa süre içinde tatil fırsatlarını yakalayın. Konaklama ihtiyacınız için Mykonos’ta nerede kalınır gibi soruların yanıtını bulabilirsiniz. Tercihinizi yaparak harika bir tatil planı oluşturun. Sunulan kampanyaları değerlendirip otel rezervasyonsuzu en avantajlı şekilde yapın.

Yorum Yazın