nakliyefirmasi

Nakliye Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev, ofis, dükkan ve daha pek çok yerin eşyalarının taşınması için aranan nakliye firması birçok özelliği bünyesinde barındırmalıdır. Aksi takdirde almış olduğunuz hizmetten pişman olmanız kaçınılmaz olacaktır.

Bu kapsamda ilk olarak firmanın genel kalitesini inceleyiniz. Bu kapsamda personellerinden araçlarına kadar her bir husus sizlere ipucu verecektir. Personellerinin kaba olması, araçlarının eski olması gibi tüm hususlar bu konuda bir göstergedir. Eğer beklediğiniz kriterleri sağlamıyorsa hizmet almanız sizin zararınıza gerçekleşecektir.

nakliye

Her Şey Dahil Hizmet

Nakliye firmasının her şey dahil olarak hizmet sunması son derece önem arz etmektedir. Bu kapsamda montaj, asansörlü taşımacılık gibi hizmetler için daha sonradan ekstra fiyatlar istenmemelidir. Nitekim kimi nakliye firmaları eşyaları gördükten sonra ekstra fiyat talebinde bulunabilmekte ya da biz bunu söküp takamayız diyebilmektedir. İşte bu durumla karşılaşmamak adına önceden firma ile her konuda anlaşmanızı tavsiye ederiz.

Profesyonel Ambalajlama

İyi bir nakliye firmasının özellikleri arasında ambalajlama da yer almaktadır. Bu kapsamda özel ambalajlar ile tüm eşyalar baştan aşağı paketlenmelidir. Böylelikle hiçbir eşyaya zarar gelmeyecektir. Zira bu zararlar maddi bir miktar ile de ölçülememektedir. Eşyaların manevi değerleri çoğu zaman maddi değerlerini aşmaktadır. İşte bu durum karşısında yapılması gereken paketleme ve ambalajlama işlemlerinin profesyonel bir şekilde yapılmasıdır.  Özellikle bu alanda deneyimli olan firmaları tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Asansörlü Taşımacılık

Asansorlutasimacilik

Özellikle üst katlarda oturanlar ya da üst katlara taşınacaklar için asansörlü taşımacılık en önemli hizmetlerden birisi haline gelmiş durumdadır. Eğer bu şekilde bir taşıma işlemi gerçekleştirilmez ise bu durumda eşyaların zarar görmesi söz konusu olabilecektir. Bunun da ötesinde binaların asansörlerinin kullanılmaması açısından da bu durum önem arz etmektedir. Nitekim pek çok bina yönetimi eşyaların asansörle taşınmasına müsaade etmemektedir. Bu sebeple asansörlü taşımacılık sisteminin kurulması büyük önem arz etmektedir.

Benzer Haber  Bakırköy hakkında herşey!

Kalifiye Personeller

Nakliye hizmetleri alan kimselerin büyük bir çoğunluğu hizmetleri veren personellerin kalitesiz olmasından dert yanmaktadırlar. İşte bu sorunun üstesinden gelmek için yapılması gereken firma seçiminde dikkatli olmaktır.  Firma ile iletişime geçtiğiniz anda edindiğiniz ilk intibah genellikle sizleri yanıltmayacaktır. Bu sebeple kibar ve güler yüzlü bir şekilde sizlere cevap veren bir firma ile iş yapmanız sizin için avantajlı olacaktır.

Firma Hakkında Yapılan Yorumlar

İnternet ortamının oldukça gelişmiş olması sayesinde sizler de artık tüm firmalar hakkında yapılan yorumlara erişebilirsiniz. Eğer pek çok kişi tarafından aynı sorunlara dikkat çekilmiş ise bu durumda firmaya karşı mesafeli davranmanız sizin için iyi olacaktır.

Nakliye firması seçerken dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alan önemli hususlardan bir diğeri de fiyattır. Hizmet ile fiyatın orantılı olması hususuna da özen gösteriniz. Bunun için piyasa fiyatlarını incelemeniz isabetli olacaktır.

Yorum Yazın