nef vakfı ne zaman kuruldu

Nef Vakfı ne zaman kuruldu?

Nef Vakfı ne zaman kuruldu?

Nef Vakfı Başkanı kim? Nef Vakfı hangi alanlarda sosyal sorumluluk projeleri geliştiriyor? Nef Vakfı öğrenci burslarından kimler yararlanabilir? Haberimizde detaylı bir şekilde Nef Vakfı’nı ve etkinliklerini inceleyeceğiz.

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu Erden Timur belkide bir gün inşaat sektörüne gireceğini hiç hayal etmemişti. İnşaat patronu olmak gibi bir düşüncesi olmadığını katıldığı seminerlerde ve söyleşilerde sıkça vurguluyor.

Erden Timur söyleşilerinde, “Hayalim Başbakan olmaktı. Ama şartlar baba mesleği İnşaat işine girmeme neden oldu” diye açıklamalarda bulunuyor.

Gençlere yönelik seminerlerde yaptığı konuşmalarda “Tasavvuf” ve “Kuantum” arası düşüncelerini paylaşan Erden Timur 2015 yılında Nef Vakfı’nı kurdu. 2015 yılında YGA zirvesinde yaptığı konuşmasında “Derdi dert edindim. Siz derdi dert edinenden mi ev alırsınız? yoksa derdi fırsata çevirenden mi?” diye soran Erden Timur önce toplumsal duyarlılık vurgusu yaptı.

Toplumsal fayda esasına dayanarak kurduğu Nef markasını kısa sürede Türkiye’nin en büyük inşaat firması haline getiren Erden Timur, “Derdi dünya olanın dünya kadar derdi olurmuş” diyerek inşaat sektörüne farklı bir bakış açısı getirdi. Foldhome sistemini de bu denklemde ortaya çıkardı.

Burada Nef İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur’u anlatmayacağız. Bu girizgahı Erden Timur’un dünya bakışını göstermek için yaptık. Erden Timur bu bakış açısıyla vakfın temellerini attı.

Nef Vakfı ne zaman kuruldu?

“100 yıl önce dünyanın en zengini kim diye sorsanız kimse hatırlamaz” ama “100-200 yıl önce var olan Yunus Emre’yi, Mevlana’yı herkes hatırlar” diyen Erden Timur dünya malı dünyada kalır diyerek 2015 yılında Nef Vakfını kurdu.

Benzer Haber  Ev Sahibi Kiraya Ne Kadar Zam Yapabilir?

Erden Timur kurduğu Nef Vakfı’nı eşi Emine Timur’a devretti. Nef Vakfı Başkanı Emine Timur vakfın faaliyetlerini başarıyla sürdürüyor. Vakfı’n yürüttüğü çalışmalar arasında öğrenci bursları, düzenli yardımlar ve ayni yardımlar yer alıyor.

Türkiye genelinde tüm devlet üniversitelerinde öğrencilerin eğitim hayatlarına katkı sağlamak amacıyla öğrenci bursları veren Nef Vakfı kurulduğu günden bugüne binlerce öğrenciye burs imkanı sağladı. Belirlenen kriterlere uygun olan öğrencilerin bursları 12 ay kesintisiz ödeniyor.

nef vakfı bursları-min

Nef Vakfı öğrenci burs başvuruları nasıl yapılıyor?

  •  Türkiye genelindeki 114 devlet üniversitesinde duyuru yapılıyor.
  • İhtiyaç sahip öğrecilerin başvuruları burs ofislerinde değerlendiriliyor.
  • Devlet üniversitelerinin ilettiği bireysel başvurular ilgili kurullar tarafından değerlendiriliyor ve asil ve yedek liste açıklanıyor.
  • İlk aşamada başvuruları olumlu sonuçlanan öğrencilerden Kasım ayında bilgileri isteniyor. Burs almaya hak kazanan öğrenciler bilgilendiriliyor.
  • Öğrencilere devam eden burs 12 ay düzenli olarak ödeniyor.
  • Burs başvurularında şehit ve gazi çocukları ile yüzde 45 engelli raporu olanların çocuklarına öncelik veriliyor.

Nef Vakfı Hay atölye nedir?

Emine Timur önderliğinde faaliyetlerine devam eden vakıf Hay Atölye‘yi kurarak ihtiyaç sahibi kadınlara destek oluyor. Eşinden ayrılan, sığınma evlerine yerleşen ve çocuklarıyla geçim mücadelesi veren kadınlara destek olan onlara iş imkanları sağlayan Hay Atölye çok sayıda kadını meslek sahibi yaptı.

Hayattan aldığımız herşeyi vermek zorundayız, aldığımız nefes gibi” felsefesini savunan Erden Timur, şirket gelirinin yüzde 90’nından fazlasını sosyal sorumluluk projelerine ayırıyor. Hay Atölye’de bu felsefeyle kurulmuş.

Vakıf gençler, kadınlar, çocuklar, engelliler, mülteciler, yani din, dil, ırk ayrımı yapmadan sadece ihtiyaç sahibi kişiler için projeler geliştiriyor.

Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur, “Gönlü Zenginler” araştırmasında 2012 yılından bugüne Türkiye’nin en çok bağış yapan insanları arasında yer alıyor.

Benzer Haber  Trabzon Şehir Hastanesi

Kuruluş felsefesi olarak insanların dertleri ile dertlenmek, hayatlarına değer katmak görüşünü benimseyen Nev Vakfı, başta eğitim alanında olmak üzere sosyal ve toplumsal yardımlarına devam ediyor.

Biz de emlaklobisi.com ailesi olarak başta Erden Timur ve değerli eşi Emine Timur ve tüm vakıf çalışanlarını bu gönülden çalışmaları için kutluyoruz. Gittikleri iyilik yolunda günleri hep aydınlık olur.

Nef Vakfı var oldukça ihtiyaç sahiplerine yardım etmeye devam edecek…

Emlaklobisi.com / Şubat 2019

Yorum Yazın