Prefabrik Ev Fiyatları

Prefabrik ev fiyatları birçok kişi tarafından merak edilen bir konudur. Prefabrik yapıların depreme karşı oldukça dayanıklı olduğu bilinmektedir. Önceden tasarlanmış ve hazırlanmış yapı malzemelerinin inşa edilip bir araya getirilmesi ile oluşturulan alanlardır. Genel olarak birleştirme esasına dayanan sistem sayesinde birçok alana hizmet verir. Prefabrik evler kullanım alanları olan daire tipi yapılar ile aileler için oldukça kullanışlıdır. Bu daire tipi yapılar sıkça tercih edilmektedir. Prefabrik evler ya da sadece prefabrik konutlar, inşa süresi, sürdürülebilirlik ve kullanım ihtiyaçlarına göre taşınabilirlik avantajlarını taşıyan ve günümüzde rağbet gören alternatif yapı sistemleridir.

Prefabrik Evler ve Fiyatları Neye Göre Değişir?

Prefabrik evler inşa edilecek alanın büyüklüğü ve kat sayısına göre yapı sistemlerinde kullanılacak malzemeler belirlenir. Çelik putreller ya da profiller, ahşap, betopan ve alçıpan gibi yapı elemanları bölme duvarlar ya da taşıyıcı sistemlerde kullanılan malzemeler arasında yer alabilir. Prefabrik ev için dış dizayna karar verildiğinde ve kullanılacak malzeme belirlendiğinde fiyatları da ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle belirli bir fiyat listesi bulunmamaktadır. İstenilen tasarıma, kat sayısına, kullanılacak malzemeye göre prefabrik evler ve fiyatları değişiklik gösterecektir.  Yapmanız gereken tek şey arsanızı almanız ve bir prefabrik ev firması ile anlaşmanız. 90 gün gibi kısa sürede istediğiniz ev hazır olacaktır. Bazı prefabrik ev firmaları arsa bulmanız için de yardımcı olmaktadır.

Prefabrik Ev Modelleri

Prefabrik ev fiyatları için öncelikle modeline karar vermeniz gerekir. Prefabrik ev fiyatları 25.000 ile 750.000 arasında değişmektedir. İşte prefabrik evler ve fiyatları için örnekler:

prefabrikevlervefiyatlari

25.000 TL olan bu prefabrik ev,  7.5 şiddetinde depreme dayanıklıdır.

Deprem bölgesinde yaşayan kişiler için oldukça kullanışlıdır. Ayrıca dönemsel kullanımlarda da ideal bir seçim olacaktır.

prefabrikevlervefiyatlari

45 metre kare olan bu şirin ev ise küçük olmasına rağmen kullanışlı.

Benzer Haber  Ritz Carlton Oteli

Bütçenize uygun olarak tasarlayabildiğiniz prefabrik evler güvenli bir yaşam alanı olacaktır.

prefabrikevlervefiyatlari

40 metre kare olan bu evin fiyatı ise gerek kullanım ihtiyaçlarını muntazam karşılaması açısından, gerekse konfor ve rahatlık açısından ihtiyaçları cevaplıyor.

Maliyeti 28 bin TL olan bu konutta ayrıca bir veranda alanı dizayn edilerek açık ve havadar alanlar tasarlanıyor.

prefabrikevlervefiyatlari

95 metre kare olan bu prefabrik evin fiyatı ise 45.500 TL.

Alanının geniş olması, verandaya sahip olması evi oldukça konforlu yapıyor. Dönemsel olarak değil düzenli bir yaşam alanı olarak da avantajlı.

prefabrikevlervefiyatlari

158 metre kare olan bu prefabrik konutun fiyatı 90.500 TL.

Hem şık hem depreme dayanıklı olan bu tarz konutların avantajı odaların, balkonların, banyoların istediğiniz şekilde yerleştirilebilmesidir.

prefabrikevlervefiyatlari

Bu tarz iki katlı prefabrik evler model ve fiyatları açısından değişiklik göstermektedir. İstenilen dış dizayn, çatı modeli, havuz veya veranda modeli fiyatının artmasına neden olacaktır.

Görseldeki dizaynın fiyatı 106.200 TL dir.

Prefabrik Ev Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler;

  • Öncelikle Prefabrik ev alırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur firmanın güvenilirliği tecrübesi ve hizmetinin kalitesidir.
  • Uygun Fiyatlar sizi asla aldatmasın, mutlaka alacağınız evde kullanılan malzemelere bakın, firmanın imalatını ve malzemelerin marka olup olmadığını öğrenin, malzeme kalitesi 120 m2 tek katlı bir evde fiyat farkını 7.000 TL’ye kadar çıkarabilir.
  • Kullanılan malzemelerde insan sağlığına zararlı herhangi bir madde olmamasına dikkat edin
  • Çalışma şartlarını(sözleşmeyi) detaylı inceleyin ki iş bitiminde olumsuz sürprizlerle karşılaşmayın.
  • Firmanın yerini görüp yetkilileriyle görüşün, konusunda uzman olup olmadıkları konusunda emin olun.
  • Satış sürecinde sözlü aktarılan taahhütlerin sözleşmeye (yazılı metne) doğru aktarıldığından emin olun.
  • Satış hizmeti sonrasında üretim ve montaj aşamasında profesyonel ekiplere sahip olmasına dikkat edin,
  • Size sunduğu hizmetler dışında eviniz tamamlandıktan sonra bir problem yaşadığınızda firmada muhatap bulup gereken çözümlerin hızlı bir şekilde sağlanabilmesi konusuna dikkat edin,
  • Deprem yönetmeliğine uygun yapılar olmasına dikkat edin,
  • Malzemelerin yangına karşı dirençli olmasına dikkat edin.
Benzer Haber  Antalya Tramvay Durakları

Yorum Yazın