Prefabrik Ev Modelleri ve Prefabrik Ev Fiyatları 2019

Prefabrik ev modelleri ve prefabrik ev fiyatları 2019 yılında ne durumda? Herkesin hayalinde sahip olmak istediği bir ev modeli vardır. Kimisi her şeyden uzak, şirin ve doğayla iç içe bir ev düşlerken kimisi de büyük, şehrin merkezinde ve lüks bir ev diler. Ev modelleri oldukça fazladır. Taş ev modelleri, prefabrik evler, ahşap ev modelleri, konteyner evler, bungalov evler, cam evler ve daha birçok… Peki, sizin bütçenize ve zevkinize uygun ev hangisi?

Bahsetmiş olduğumuz ev modelleri de kendi içlerinde çeşitlere ayrılır. Kısacası bir prefabrik ev hayaliniz varsa ama bütçeniz kısıtlıysa, prefabrik ev firması ile görüşerek bütçenize uygun bir şekilde evinizi şekillendirebilirsiniz. Sizler için prefabrik ev modelleri ve prefabrik ev fiyatlarını kısaca derledik. Yazımızda prefabrik ev modelleri olarak belirtilmiş yapıların avantaj ve dezavantajlarını, fiyatlarını ve bu evleri nasıl bir lokasyonda konumlandıracağınızı inceleyebilirsiniz.

Prefabrik ev modelleri 2019

ev-modelleri-emlaklobisi

Prefabrik ev modelleri, en çok tercih edilen ev modellerinden bir tanesidir. Bir prefabrik ev firmasına gittiğinizde, evinizin kaç katlı olmasını istediğinizi, odaların biçimi ve bunlar gibi evin belirleyici özellikleri ile bütçenizi belirttiğinizde düşlediğiniz evi veya o eve en yakın şeklini sizlere sunacaklardır. Prefabrik evler hazır yapılar oldukları için yapımı çok uzun sürmez. Evin genişliği, uzunluğu sizin tercihinize bağlıdır. Her türlü yerleşim yerine göre imal edilebilirler. Kısa sürede kurulur, monte edilir ve teslim edilirler. Ayrıca oldukça da ekonomik bir yapı çeşididir.

Prefabrik evler, depreme oldukça dayanıklıdırlar.  Yapıların ömürleri yaklaşık 50 yıldır. Belki de en büyük artısı kurulduğu yerden sökülerek başka bir yere taşınabilmesidir.

Prefabrik ev fiyatları 2019

Prefabrik evler, diğer yapı çeşitlerine göre ekonomiktir. Birkaç örnekle anlatmak gerekirse;

Benzer Haber  Erzurum Şehir Hastanesi

 

ev-modelleri-emlaklobisi

82 metrekare olarak bu şirin,  prefabrik evin fiyatı: 47.500,00 TL

ev-modelleri-emlaklobisi

Prefabrik evin teknik özellikleri:

Bina Yüksekliği :  2500 mm,

Dış Duvar :   10 cm

İç Duvar :   6 cm

Metal Aksam:  1.5 mm ile 1 mm arasında kaynaksız galvaniz çelik,

Çatı Kaplaması :  Renkli Trapez Sac,

Dış Kapı :  Çelik Kapı,

İç Kapı :  Amerikan Panel Kapı,

Çatı İzolasyonu: 160 mm kalınlığında camyünü,

Ayaklı Lavabo, Duş Teknesi, Klozet :  Var,

Boya: İç ve Dış Cephenin Boyanması

Garanti:  2 Yıl

Prefabrik villa

Prefabrik ev fiyatları evin metrekaresi, oda sayısı, isteğe göre eklenen diğer unsurlar (kapı modeli, mutfak dolapları, bahçe dizaynı, veranda, merdiven vs.) nedeniyle değişir. Örneğin 100 metrekareden fazla olan prefabrik ev fiyatları şu şekildedir;

ev-modelleri-emlaklobisi

130 metrekare olan iki katlı prefabrik ev fiyatları ilave bir özellik olmadan (havuz, peyzaj düzeni, kapı, pencere veya zeminin değişikliği vb.) 100.000 ile 150.000 TL arasındadır.

Örnekte yer alan prefabrik evin ölçüleri ise şu şekildedir;

Salon 25 m2
Yatak odası 18 m2
Mutfak 11 m2
Banyo 4.5 m2
2.Yatak odası 11 m2
3.Yatak odası 13.5 m2
Antre 4.5 m2
Hol 6 m2

Yorum Yazın