Safranbolu Öğretmenevi

Uygun fiyatlı ve kaliteli konaklama olanaklarına Safranbolu Öğretmenevi üzerinden sahip olabilirsiniz. Batı Karadeniz’in incisi olan Safranbolu, tarifi dokusu ile insanları kendisine çekmeyi başarır.

Öğretmenler için tatil yerlerinin başında Safranbolu da gelir. Karabük sınırları içerisinde bulunan bu küçük ilçe oldukça büyük bir tarihi özellik de gösterir. Bu nedenle de yaz kış misafirlerini ağırlar. Safranbolu tarifi konaklar ilçesidir. Her tarafı tarih kokan bu yerde konaklamak isteyenler için de Safranbolu Öğretmenevi önemli bir seçenek oluşturur.

Öğretmenler için konaklama yapılacak yer son derece önemlidir. Pek çok öğretmen sınırlı bir bütçe ile tatil yapmak zorundadır. Ancak tatil esnasında da kaliteli hizmetlere ulaşmak ister. Bunun için de öğretmenlere özel öğretmeni uygulaması bulunur. Çünkü Safranbolu’da kalmak isteyen öğretmenler bunun en uygun ve kaliteli seçenekler ile elde etmek ister.

Safranbolu otel yönünden oldukça zengindir. Pek çok konak günümüzde otel olarak kullanılır. Ancak otellerin bütçelerinin yüksek olması öğretmenler için bir sorun oluşturur. Bunun için de öğretmenler genellikle öğretmenevlerinde konaklamak ister.

Safranbolu, Batı Karadeniz’dedir. Turların ve bireysel Batı Karadeniz gezilerinin en çok tercih edilen noktası olarak yerini alır. Bu sayede de her yıl çok sayıda insanın ziyaretini oluşturur. Safranbolu Öğretmenevi de bu ziyaretlerde öğretmenlerin en fazla konaklama yönünden tercih ettiği yerler arasında bulunur.

Safranbolu Öğretmenevi Hakkında Bilgi

Safranbolu Öğretmenevinin hizmete başlama yılı oldukça eskidir. Uzun yıllar boyunca Safranbolu Öğretmenevi insanlara hizmet vermeye devam eder. Safranbolu Öğretmenevi hakkında bilgi veren kaynaklar ilk olarak 1985 yılında hizmet sunmaya başladığını belirtir. Buna göre Safranbolu Öğretmenevi 1985 yılında lokal olarak hizmete başlar. 2008 yılına kadar da lokal olarak varlığını sürdürür.  Daha sonra ise öğretmenevi olarak yer almaya başlar.

Safranbolu Öğretmenevi 2008 yılından bu yana öğretmenevi olarak aynı binada varlığını devam ettirir. İl Özel İdare’nin mülkiyetine ait bir Rum Konağında ziyaretçileri ağırlar. Bu sayede de tam olarak Safranbolu’nun ruhuna yakışır bir öğretmenevi olmayı da başarır.

Benzer Haber  İstanbul’un Tiyatro Salonları

Safranbolu Öğretmenevi 2008 yılından kalma bu binada 5 oda ile hizmet verir. 5 oda ve 15 yatak kapasitesi bulunur. Bu sayede de insanların sürekli olarak tercih ettikleri ancak yer bulamadıkları bir öğretmenevi konumundadır. Daha sonra Safranbolu Öğretmenevi ikinci hizmet binasının yapımı başlar. Özellikle bu ek binanın yapılmasında öğretmenler aktif rol oynar. 2012 yılında ise ek bina da faaliyetlerine başlar.

Safranbolu Öğretmenevi pek çok noktaya da oldukça yakındır. Bu yakınlığı nedeni ile de konaklamak için tercih edilir. Safranbolu Öğretmenevi konumu itibari ile merkezde bulunur. Safranbolu merkeze yürüyerek ulaşmak olanaklıdır. Ayrıca Karabük merkeze de 8 kilometre mesafede yer alır.

Safranbolu Öğretmenevini günümüzde hem ana binada hem de ek binada faaliyet verir. Bu da insanların istediği zaman yer bulmasını daha da kolay bir hale getirir. Çünkü 5 oda kapasiteli bir öğretmenevi, ihtiyaçların karşılanması noktasında yeterli değildir. Ancak iki bina öğretmenlere daha fazla yardımcı olur.

Safranbolu öğretmenevi iki bina halinde olsa da özellikle yaz aylarında büyük bir yoğunluk ile karşılaşır. Pek çok kişi bu aşamada yer bulamadığından yakınır. Yer bulamadığını belirten kişiler de iletişim bilgileri ile erken rezervasyon yapmalıdır. Safranbolu’nun turizm potansiyelinin fazla olması genellikle Safranbolu Öğretmenevinin de dolu olmasına neden olur. Daha erken bir tarih ile yer ayırtılması ve ödemenin yapılması için iletişim bilgileri sitede yer alır. Rezervasyon yaptırırken aynı zamanda sitede hesap bilgileri de bulunur. Bu sayede de ödemenizi de kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Erken bir dönemde yapılan tatil planları size yaz boyunca istediğiniz uygun konaklamayı da beraberinde getirir.

Safranbolu Öğretmenevi Özellikleri

Safranbolu öğretmenevinin odaları ve kapasitesi ziyaret etmek isteyenler tarafından merak edilir. Safranbolu Öğretmenevi özellikleri içerisinde iki bina halinde olması yer alır. Bir bina 5 oda ve 15 yatak kapasitesine sahiptir. Diğer bina ise yeni yapılmıştır. 8 oda ve 24 yataklıdır. Ek binada ayrıca toplam 100 kişilik bir restoran bulunur. Bu da günlük ziyaretçilerin de ağırlanmasına yardımcı olur.

Benzer Haber  Hava Harp Okulu

Safranbolu Öğretmenevi odaları içerisinde günün her saati sıcak su bulunur. Ayrıca tüm odalarında televizyon ve minibar da bulunur. Tüm bunlar kişilerin daha fazla rahat etmesine yardımcı olur. Öğretmenevi otellerdeki konforu aratmayacak şekilde dizayn edilerek özellikle öğretmenlerin konforlu bir şekilde konaklamasını sağlar. Safranbolu Öğretmenevinin yeni yapılan binasında 350 kişilik çok amaçlı salon da bulunur. Bunun dışında bayan kuaförü ve dinlenme alanı gibi hizmetleri de bulunur.

Safranbolu Öğretmenevinin Fiyatları

Safranbolu Öğretmenevi ana bina ve ek bina konaklama ücretleri için en doğru bilgi kaynağı iletişim numaralarıdır. Çünkü iletişim numaraları aracılığı ile istediğiniz her konuda bilgi alabilirsiniz. Ayrıca rezervasyon için de yine aynı numaraları kullanabilirsiniz. Safranbolu tatilinizde ucuz ve konforlu bir konaklama için önceden yer ayırtmanız çok önemlidir. Aksi durumlarda dolu olması sürprizi ile de karşılaşabilirsiniz.

Safranbolu Öğretmenevi fiyatları kişilerin meslek durumlarına göre de değişir. Çünkü Safranbolu Öğretmenevinde konaklamak için ille öğretmen olmaya gerek yoktur. Ancak öğretmenler daha uygun bir fiyat ile bu olanaktan yararlanabilir. Öğretmen dışındaki diğer kamu personelleri ya da siviller için farklı bir fiyat bilgisi bulunur. Safranbolu öğretmenevinin fiyatları 2018 güncel hali ile öğretmenler için paylaşımlı odada 70 TL’dir. Ancak iki kişilik odada tek başına konaklamak için 105 TL istenir. Kamu çalışanlarının paylaşımlı oda fiyatları 80 TL iken; siviller için bu ücret 90 TL olur. Tek başına konaklama için de kamu çalışanlarının ödemesi gereken tutar 120 TL’dir. Sivillerden ise 135 TL talep edilir.

 

Yorum Yazın