Şanlıurfa Şehir Hastanesi

Şanlıurfa’da özellikle giderek artmakta olan sağlık taleplerini karşılayabilmek adına Şanlıurfa şehir hastanesi inşaat çalışmaları devam ediyor.

Güneydoğu’da özellikle hizmete sokulacak olan hastane en kapsamlı ve en büyük şehir hastanesi olarak düşünüyor. Sahip olduğu kapasite ve hizmet alanıyla bölgedeki sağlık taleplerinin karşılanması amaçlanıyor. Şanlıurfa’da devam eden proje özellikle bölgenin en büyük hastanesi olarak hizmete girecek. Yeni teknolojiyle donatılmakta olan hastane bu anlamda bakıldığında bölgedeki en kapsamlı hastane olacak.

Güneydoğu özellikle göç alan bölgeler arasında yer aldığından her geçen gün nüfusu artmaktadır. Bu durumda hasta talepleri de giderek artmaya devam etmektedir. Sağlık alanında oluşan taleplerin karşılanabilmesi için Türkiye genelinde gerçekleştirmekte olan şehir hastaneleri projeleri kapsamında yer almakta olan Şanlıurfa şehir hastanesi içinde inşaat çalışmalarına başlamıştır. 2011 yılında inşaatın ilk çalışmalarına başlandıktan sonra devam eden proje hala devam ediyor.

Şanlıurfa Şehir Hastanesi Yatak Kapasitesi

Güneydoğu’da özellikle artan sağlık problemleri nedeniyle yoğun nüfusun taleplerini karşılayabilmek adına Şanlıurfa şehir hastanesi yatak kapasitesi buna uygun şekilde belirlenmiştir. Toplamda 1700 yatak kapasitesi ile hizmet verecek olan hastanenin ilerleyen dönemlerde tamamlanması ve hizmete açılması planlanıyor. Şanlıurfa’da açılacak olan hastane özellikle bölgenin en büyük hastanesi olarak hizmet verecek.

35 dönümlük arazi üzerine kurulması planlanmakta alan hastane içerisinde rehabilitasyon merkezi, kadın doğum ve çocuk, akıl ve ruh sağlığı hastalıkları bölümü, onkoloji, fizik tedavi bölümü gibi pek çok sayıda farklı bölüm yer alacak. İleri teknolojiyle donatılacak olan hastane bu sayede özellikle hastaların daha iyi koşullarda tedavi edilmesini sağlayacak.

Şanlıurfa Şehir Hastanesi Nerede Olacak?

Gaziantep’te sağlık alanında oluşan talepleri karşılayabilmek adına inşa edilmekte olan Şehir hastanesi projesi 2011 yılından itibaren devam ediyor. GAP Vadisi Dağ eteğinde yer alacak olan hastane 35 dönümlük arazi üzerine inşa ediliyor.

Benzer Haber  Web Tapu İşlemleri Nedir?

Çok sayıda farklı bölümü ile hizmete başlayacak olan hastanenin tamamlanmasıyla özellikle bölgedeki sağlık problemlerinin çözülmesi amaçlanıyor. Güneydoğu’da özellikle sağlık üssü olacak şekilde hazırlanmakta olan hastane kapsamında yer almakta olan bölümler oluşabilecek her türlü rahatsızlık karşısında hastaların çevre illerdeki hastanelere sevk edilmesine gerek kalmadan hastane içerisinde tedavi edilmesini sağlayacak.

Şanlıurfa Şehir Hastanesi Ne Zaman Açılacak?

2011 yılında inşaat çalışmalarına başlanmış olan Şanlıurfa şehir hastanesi ne zaman açılacak? Özellikle bölgede yaşayanların veya çevre illerde bulunanların merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Devam etmekte olan hastanenin inşaat çalışmalarının 2019 yılının sonuna doğru tamamlanması planlanıyor.

Gerekli çalışmaların tamamlanmasının ardından açılışı yapılacak olan hastane özellikle Güneydoğu’da hasta taleplerini karşılamaya başlayacak. Bölgede özellikle artan nüfus nedeniyle ortaya çıkan sağlık problemlerinin çözülebilmesi adına hazırlanmış olan hastane projesi devam ediyor. Yapılan açıklamalara göre 2019 yılının sonuna doğru hastanenin inşaat çalışmalarının tamamlanması projenin hayata geçirilmesi amaçlanıyor.

 

 

Yorum Yazın