sariyerismailakgunhastanesi

Sarıyer İsmail Akgün Devlet Hastanesi

Devlet hastanesinde tedavi görmek isteyenler için Sarıyer İsmail Akgün devlet hastanesi tam kapasitesi ile hizmet veren hastaneler arasında yer almaktadır. 1948 yılında dispanser olarak açılmış olan hastane Sarıyer bölgesinde hizmete başlamış ilk sağlık kuruluşu olarak bilinmektedir. Bir süre hizmet verdikten sonra bölgedeki talepleri karşılayacak kapasite sahip olmaması nedeniyle 1960 yılında merkez binanın kurulmasıyla daha fazla alanda hizmet vermeye başlamıştır.

sariyerismailakgunhastanesi

Dispanser olarak vermiş olduğu hizmetlerde kısa bir süre sonra yetersiz kalmaya başlayınca hastaneye dönüştürülmesine karar verilmiştir. Tek katlı dispansere bir kat daha eklendikten sonra yardımlar ile üçüncü ve dördüncü katların eklenmesiyle geniş çaplı hizmet alanıyla çalışmalarını devam ettirmekte olan hastanenin kurulumu sağlanmıştır. Sağlık Bakanlığı’na 09.09.1985 yılında devredilmiştir.

Sarıyer İsmail Akgün Devlet Hastanesi Bölümleri

Hizmetlerini sürdürmekte olan Sarıyer İsmail Akgün devlet hastanesi birimleri özellikle tedavi olmak isteyenler için farklı birimler üzerinden işlem yapılmasını sağlamaktadır. Tam kapasitesi ile hizmet vermekte olan hastane yapmış olduğu yenileme çalışmaları ile geçmişten günümüze kadar hizmet alanını genişleterek daha fazla hastaya hizmet vermektedir. Hastane bünyesinde sağlanmakta olan birimler şunlardır;

 • Beyin ve Sinir Cerrahisi
 • Diş Hastalıkları
 • Genel Cerrahi
 • Göz Hastalıkları
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Üroloji
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Deri ve Zührevi Hastalıkları
 • Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji
 • Göğüs Hastalıkları
 • İç Hastalıkları
 • Kardiyoloji
 • Nöroloji
 • Ruh Sağlığı ve Hastalıkları

sariyerismailakgunhastanesi

Sarıyer İsmail Akgün Devlet Hastanesine Nasıl Gidilir?

Hastanede tedavi olmak isteyenler için özellikle Sarıyer İsmail Akgün devlet hastanesine nasıl gidilir? Merak edilen konular arasında yer almaktadır. İstanbul Anadolu ve Avrupa yakasından gelecek olanlar için farklı ulaşım seçenekleri bulunmaktadır. Değişen yol güzergahları ve yenileme çalışmaları özellikle hastaneye ulaşmak isteyenlere kolaylık sağlamaktadır. Bu sayede hastalar daha kısa sürede Anadolu yakası ya da Avrupa yakası üzerinden hastaneye ulaşım sağlayarak tedavilerini rahatlıkla olabilirler.

Benzer Haber  Truva Atı Nerededir?

Anadolu yakasında hastaneye gelecek olanlar;

Kadıköy Söğütlü Çeşme’den gelecek olanlar metrobüs ile Zincirlikuyu’ya gelerek buradan Levent-Sarıyer çıkışıyla 25T numaralı otobüs ile Şht. Mithat Yılmaz Cad. durağında inerek hastaneye geçiş yapabilirler.

Üsküdar üzerinden gelecek olanlar 320A, 16A, 11T, 16F, 16U veya 18Ü numaralı otobüsler ile Uzunçayır’a gelerek buradan metrobüs aktarması sayesinde Zincirlikuyu durağına gelerek Levent-Sarıyer çıkışından aynı şekilde 25T otobüs ile Şht. Mithat Yılmaz Cad. gelerek hastaneye geçiş yapabilirler.

Pendik, Kartal, Maltepe veya Tuzla tarafından gelecek olanlar Kadıköy-Kartal metrosuyla Ünalan durağına gelerek buradan metrobüs ile aktarma yapabilirler. Zincirlikuyu durağında inip daha sonrasında Levent-Sarıyer çıkışından çıkarak 25T otobüs ile Şht. Mithat Yılmaz Cad. gelerek hastaneye geçiş yapabilirler.

Ümraniye tarafından gelecek olanlar 522 numaralı otobüs ile köprülü kavşak durağında inerek Levent-Sarıyer çıkışından çıkıp 25T otobüs ile Şht. Mithat Yılmaz Cad. gelerek hastaneye geçiş yapabilirler.

Avrupa yakasından hastaneye gelecek olanlar;

Büyükçekmece, Avcılar, Beylikdüzü, Küçükçekmece tarafından gelecek olanlar metrobüs ile Zincirlikuyu’ya inerek buradan Levent-Sarıyer çıkışından çıkış yapıp 25T otobüs ile Şht. Mithat Yılmaz Cad. gelerek hastaneye geçiş yapabilirler.

Bağcılar veya Güngören tarafından gelecek olanlar Kabataş-Bağcılar tramvayı ile Zeytinburnu istasyonuna gelerek metrobüs ile aktarma yapabilirler. Zincirlikuyu’da indikten sonra Levent-Sarıyer çıkışından çıkarak 25T otobüs ile Şht. Mithat Yılmaz Cad. gelerek hastaneye geçiş yapabilirler.

Taksim tarafından gelecek olanlar 25T veya 25G numaraları otobüs ile Şht. Mithat Yılmaz Cad. gelerek hastaneye geçiş yapabilirler.

Sarıyer İsmail Akgün Devlet Hastanesi Nerede?

Hastanenin adresi; 

sariyerismailakgunhastanesi

Yorum Yazın