tasarimevler

Tasarım Harikası Evler

Tasarım harikası evler gözlerinizi kamaştıracak! Dünyanın farklı yerlerinde, farklı tasarımcılar tarafından yapılmış bu evleri görünce gözlerinize inanamayacaksınız.

OPod-Hong Kong

Bir mimarlık şirketi, Hong Kong’daki konut sorununa çözüm bulmak için su künklerinin içine ev tasarladı.

ev

Hong Konglu bir mimarlık şirketi, kentteki konut sorununa çözüm olacağını ileri sürdüğü “OPod” isimli evleri tanıttı. 2 metre çapında 8 metre uzunluğundaki beton su künkleri içine tasarlanan evler, bir oturma odası, mutfak ve banyo, tuvaletten ibaret.

ev

Yatak odası olmayan evde, bir çekyat ile idare ediliyor. OPod, ev olarak kullanılamayacak hale geldiğinde tekrar su künkü olarak kullanılabiliyor. 7.4 milyon nüfuslu Hong Kong’da barınma en büyük sorun. Kentte 9 metrekarelik bir evin kirası yaklaşık 2 bin 300 TL.

Kütük Ev-Fransa

Fransa’nın Bordeaux kentinde inşa edilen bu minik ev macera arayanlar için birebir. Kalabalıktan tamamen uzakta yapılan silindir şeklinde bu ev sıradışı bir görünüme sahip.

ev

Şekil itibariyle doğada adeta kamufle olan evin kapasitesi 9 kişilik.

Doğa yürüyüşçüleri için inşa edilen kütük ev, dışarıdan ufak gibi görünmesine rağmen oldukça kullanışlı. Tasarım harikası bu ev, birçok kişi tarafından ziyaret ediliyor.

Keret House-Polonya

Keret House, Polonya’nın Varşova kentinde bulunuyor. İki bina arasındaki 152 cm’lik bir boşluğa inşa edilen ev, dünyanın en dar evi olarak nitelendiriliyor.

ev

Evin en geniş kısmı 152 cm fakat, en dar alanda evin genişliği 92 cm’ye kadar daralıyor. Evdeki biri, kollarını açtığında bir uçtan diğer uca uzanabiliyor.

TASARİMEV

Evin içinde küçük, dar merdivenler yardımıyla katlar çıkılıyor.

EV

İngiltere’de Ufak Bir Kale, Molly’nin Evi

Masal gibi bir hayat sürmek isteyenler için ufak bir kale…İngiltere’de Warwickshire’da yer alan Molly’nin Evi adlı yapı, ülkenin en ufak kalesi.

Benzer Haber  Türkiye'den Nefes Kesen Ev Modelleri

kale

0.61 dönüm arazi içinde yer alan kale, aslında zamanında bir misafirhane olarak tasarlanmıştı.

kale

Bu kale 1980’li yıllarda inşa edilmişti. İçinde dekoratif sarmal merdiven, Viktoria tarzı şömineli bir yemek odası yer alıyor.

Ayrıca bir yatak odası, bir banyo ve oturma odası da kalede mevcut.

kale

 Nestinbox-İsviçre

İsveç’te uçurum duvarlara inşa edilen Nestinbox isimli modern evler büyük beğeni topladı.

ev

Kuş yuvalarından esinlenerek yapılan bu kutu evler konut sıkıntısına yeni bir çözüm getireceğe benziyor. Kayalık gibi yerlere inşa edilebilen bu evler düzlük yerlerde yapılan evlere kıyasla yüksek maliyetinden dolayı daha pahalı.

ev

Prefabrik bir konut tasarım ürünü olan bu evler küçük olmasına rağmen odaları nedeni ile şehir için mükemmel bir konut haline geldi. 50 metrekarelik 2,5 odalı Nestinbox evlerinin etrafı pencerelerle çevrili olduğundan harika bir manzaraya sahip. Evler grup halinde inşa edilecek şekilde tasarlandı ve her biri uçurumun tepesinden aşağı inen birbirine bağlı merdivenlerle ulaşımı sağlamakta.

 

Yorum Yazın