tavan-nasil-boyanir

Tavan Nasıl Boyanır?

Usta elinin değmesi ile tam da istediğiniz gibi boyanan tavanlarınız için tavan nasıl boyanır sorusunu sorabilirsiniz? Püf noktaları verilmiş olan tavan nasıl boyanır cevapları üzerinden, son derece kaliteli ve uzun ömürlü şekilde tavan boyama işlemi yapabilirsiniz.

Tavan Boyaları

İlk olarak dikkat etmeniz gereken tavan boyasıdır. Hangi boya ile boyamanın yapılacak olduğu önemlidir. Bunun için tavan boyaları arasından seçiminizi en iyi şekilde yapmalısınız. Profesyonel birinden boya seçimi hakkında bilgi almanız en doğrusu olacaktır. Eğer uygun olan boyalar varsa direkt olarak satın alarak uygun şekilde boyama yapabilirsiniz.

tavan-nasil-boyanir-ornek

Boya karışımı

Boyanın bir miktar su ile karıştırılarak tavana sürüldüğünü bilmelisiniz. Bu sebeple tavan boyası nasıl olmalı sorusunun da yanıtlanması önemlidir. Sizin için uygun olan boya karışımının kıvamının bu alanda deneyimli kişiler tarafından yapılması da önemlidir. Boya karışımını doğru şekilde yaptıktan sonra doğru şekilde boyayabilirsiniz.

Tavan boyası fırçaları

Boyama fırçaları ile badana yapılır. Bu durumda seçmiş olduğunuz fırçanın da son derece önemli olduğunu bilmelisiniz. Tavan boyası fırçaları arasından doğru olanının seçilmesi halinde, suyun içinde bir süre bekletilmesi püf noktalar arasındadır. Fırçayı aldığınız gibi kullanmayın. Suyun içinde bekletin ve ağırlaşmasını sağlayın. Bu sayede çok daha profesyonel şekilde boyama işleminin gerçekleşmesi söz konusu olacaktır.

Rutubetli Tavan Nasıl Boyanır?

Önemli olan konular arasında boyama işleminin rutubetli olan tavanlarda nasıl yapılacak olduğu var. Rutubetli tavan nasıl boyanır sorusunun cevabı ilk olarak kaliteli boya ve fırça ile boyanarak şeklinde cevaplanacak.

İşlem öncesi;

Boyanın uzun süreli kullanımı için ilk etapta rutubetin temizlenmesi için işlem uygulayabilirsiniz. Boyanızın biraz daha kalın olması rutubetin kapatılması açısından da önemlidir. Bunlara dikkat ederek boyama işlemine başlayabilirsiniz.

Boyama sırasında odadaki camları kapatın. Boyanın kurumasının önüne geçin. Tüm tavan boyandıktan sonra camları açarak, boyanın tavanın her yeri için aynı anda kurumasını sağlayın.

Dökülen Tavan Nasıl Boyanır?

Sık sorulan sorular arasında dökülen tavanın nasıl boyanacağı sorusu da yer alıyor. Boyamaya başlamadan önce ilk işleminizin tadilat olduğunu bilmelisiniz. Doğru bir boyama işlemi için ilk olarak mutlaka tavanın dökülmesinin önüne geçilmesi gerekir.

Sıva;

Dökülmenin önüne geçilmesi açısından sıva yapılabilir. Bunun öncesinde ilk olarak tavanın zımparalanarak tamamen temizlenmesi gerekecek. Bu iki işlemin tamamlanmasından sonra tavanın boyanması mümkündür. Dökülen tavan nasıl boyanır sorusuna verilen yanıt üzerinden direkt olarak siz de tavanınızı boyayabilirsiniz.

Benzer Haber  Parselasyon Nedir? Parselasyon Nasıl Yapılır?

Yorum Yazın