Tekirdağ Şehir Hastanesi

2019 yılında tamamlanması planlanmakta olan Tekirdağ Şehir hastanesi özellikle bölgede oluşan sağlık taleplerini karşılayacak kapasite ile hizmeti açılacak.

Türkiye’nin pek çok farklı şehrinde hizmete açılması planlanan şehir hastaneleri özellikle hastaların daha iyi ve konforlu ortamlarda tedavi edilmesini sağlamak amacı ile hazırlanıyor. Sağlık bakanlığı tarafından gerçekleştirilmekte olan projelerde kamu ve özel işbirliği ile çalışma yapılıyor. Daha iyi koşullarda ve ileri teknolojiyle tedavi uygulanabilmesi için hazırlanan hastane projeleri buna uygun şekilde gerçekleştiriliyor.

tekirdag-sehir-hastanesi-emlaklobisi

İnşaat çalışmalarına başlanmış olan hastanelere 2019 yılında tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor. Aralıksız şekilde devam etmekte olan inşaat çalışmalarının 2019 yılının sonunda tamamlanması planlanırken aynı şekilde hastanenin açılması da heyecanla bekleniyor.

Bölgede hizmete başlayacak olan hastanenin özellikle en büyük hastaneler arasında bulunması söz konusudur. Türkiye’nin pek çok farklı şehrinde gerçekleştirilmekte olan çalışmalar kapsamında tam teşekküllü hizmet verecek olan hastanelerden biridir.

Tekirdağ Şehir Hastanesi Yatak Kapasitesi

tekirdag-sehir-hastanesi-emlaklobisi

Tekirdağ’da hizmete açılacak olan Tekirdağ şehir hastanesi yatak kapasitesi özellikle bölgede oluşan hasta taleplerini ve aynı zamanda çevre illerdeki hastaların taleplerini karşılayacak şekilde belirleniyor. Toplamda bakıldığında 480 yataklı olarak hizmete açılacak olan hastane aynı zamanda 128 poliklinik ile hizmet verecek.

171.609 metrekarelik alan üzerine inşa edilmekte olan hastanenin içerisinde 125 poliklinik, 16 ameliyathane bulunacak. 50 bin metrekarelik kapalı otoparkın yanı sıra 1660 araçlık otopark kapasitesine sahip olacak. Tamamen yeni teknolojiyle donatılacak olan hastane sahip olduğu güçlü altyapı sayesinde hastaların en iyi şekilde tedavi edilmesini sağlayarak hizmet verecek.

Tekirdağ Şehir Hastanesi Ne Zaman Açılacak?

tekirdag-sehir-hastanesi-emlaklobisi

Tekirdağ’da faaliyete geçecek olan Tekirdağ şehir hastanesi ne zaman açılacak? Özellikle merak edilen konular arasında yer almaktadır. Hastanenin inşaat çalışmaları aralıksız şekilde devam etmektedir. Yapılan çalışmalar kapsamında 2019 yılının sonuna doğru hizmete açılması bekleniyor.

Benzer Haber  Sabancı Üniversitesi İstanbul

Türkiye genelinde devam etmekte olan şehir hastaneleri projeleri kapsamında yer alan hastanelerden biridir. 2019 yılının sonuna doğru tamamlanması planlanan proje sayesinde Tekirdağ’da özellikle gerçekleştirilecek olan açılışın ardından tam teşekküllü hizmet vermesi planlanıyor. Hastane içerisinde kullanılan ileri teknoloji hasta tedavilerinin daha iyi koşullarda gerçekleştirmesini sağlayacak.

Tekirdağ Şehir Hastanesine Nasıl Gidilir?

Hastanenin açılmasıyla birlikte gündeme gelecek olan Tekirdağ Şehir hastanesi ulaşım konusu merak edilen konular arasında yer alıyor. Hastanenin yanı sıra devam etmekte olan hızlı tren çalışmaları da özellikle hastaneye ulaşım sağlamak isteyenlere kolaylık sağlayacak şekilde düzenleniyor. Kısa süre içerisinde ulaşım sağlamak isteyenler için şehir içi veya şehir dışı ulaşım seçenekleri değişebilir.

Merkezi konumda yer alacak olan hastane sahip olduğu sistemler sayesinde gerçekleştirilecek olan tedavilerin en iyi şekilde yapılmasını sağlayacak. Kamu ve özel işbirliğiyle gerçekleştirilen proje kapsamında aralıksız şekilde çalışmalar devam ediyor. Çalışmaların tamamlanmasının ardından hastane hizmete açılacak.

 

 

Yorum Yazın