tokikayasehir

TOKİ Kayaşehir 140 Konut Kura Çekilişi Bugün!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) İstanbul Kayaşehir’de hayata geçirdiği 140 adet konutun kura çekilişi bugün yapılacak. Başvuru bedelini yatırıp konut alma sırası bekleyen 310 kişi arasından konut almaya hak kazanan 140 kişi belirlenecek. İstanbul Toki Kayaşehir Konutları projesinde kuralar 23 Temmuz’da çekilecek. 5819 sayılı kanun kapsamında başvuru bedelini yatırıp konut alma hakkı bekleyenler için çekilecek kura sonucu hak sahipleri belirlenecek.

tokikayasehir

TOKİ Kayaşehir Konutları Kura Çekilişi Nerede Yapılacak?

İstanbul Kayabaşı Toki kura çekilişinde her bir konut için 1 asil ve 1 yedek alıcı belirlenecek. Kalan başvuru sahipleri de kura sıralamasına göre 2. yedek alıcı listesini oluşturacaklar. İstanbul Toki Kayaşehir kura çekilişi 2018 Toki İstanbul hizmet binası Halkalı Atakent Mahallesi, 221. Sokak, No:5 konferans salonunda yapılacak. Kura çekilişi saat 10:30’da gerçekleşecek.

 Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın İstanbul Kayaşehir Projesi kapsamında yer alan 140 adet konutun kura çekilişi bugün gerçekleştirilecek. TOKİ, 5819 Sayılı Kanun kapsamında, başvuru bedeli yatırıp daire almak için bekleyen vatandaşlara; İstanbul Kayaşehir Projesi’nde 1 oda 1 salon 38 adet konut (31 adeti Teslimli, 7 adeti Teslimsiz) ve 2 oda 1 salon 102 adet konut (26 Teslimli, 76 Teslimsiz) olmak üzere toplam 140 adet konut kontenjanı ayırdı. Konut bekleyen vatandaş sayısının, Kayaşehir projesinden ayrılan konut sayısından fazla olması sebebiyle projeden Konut Alma Hakkı ve hak sahiplerine denk gelen konutla kura usulüyle belirlenecek. TOKİ Kayaşehir projesindeki 140 konutun kurası yarın çekilecek.
İstanbul Kayaşehir Projesi’nde kura çekilişi her bir konut için 1 asil ve 1 yedek alıcı şeklinde yapılacak. Kalan başvuru sahipleri ise kura sıralamasına göre 2. Yedek alıcı listesini belirleyecek. TOKİ Kayaşehir Kayabaşı’nda yer alan 140 konut yüzde 12 peşin, 180 ay vadeyle satışa çıktı.
tokikayasehir

Toki Kayaşehir Ödeme Planı

Projede ilk taksit ödemesi şu şekilde gerçekleştiriliyor.
Teslimli konutlarda sözleşme imzalama tarihini takip eden ay, teslimsiz konutlarda ise teslim tarihini takip eden ay olup, ödemeler her ayın en geç 20. gününe kadar.
Kayaşehir 140 konutun kura çekilişi bugün saat 10:30’da TOKİ İstanbul Hizmet Binası’nın Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.
İstanbul Kayabaşı Toki Evleri projesinde yer alan 140 konut, yüzde 12 peşin 180 ay vade ile satılacak. Sözleşme imzalama aşamasında yüzde 12 peşinat bedeli yatırılacak. Başvuru bedelleri, yatırdığı tarihten sözleşme imzalanacağı tarihe kadar Tüketici Fiyat Endeksi esas alınarak hesaplanarak konut peşinatı bedelinden düşülecek.
Benzer Haber  Avcılar hakkında herşey!

Yorum Yazın