Trabzon Şehir Hastanesi

Trabzon Şehir Hastanesi

Hükümetin son dönemde vatandaşları için sunduğu projelerden biri de şehir hastanesi projesidir. Adana, Mersin ve Yalova gibi şehirlerden sonra Trabzon’da da şehir hastanesi açılacağı müjdesi verilmiştir. Hatta bu doğrultuda ilk adımlar da yapıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da hastanenin 2018 yılında hayata geçeceğini Trabzon halkına müjdeledi. Tüm Türkiye’de yapılması planlanan şehir hastaneleri ile sağlık alanında ileri bir boyuta geçirileceği de açıklandı.

trabzon_sehir_hastanesi_emlaklobisi

Şehir Hastaneleri için yapılan adımlardan biri de Trabzon için atıldı. Trabzon’da konumu itibari ile çevre şehirlerden pek çok kişiyi sağlık olanaklarından yararlanmak için bünyesine dâhil eder. Yapılacak daha merkezi ve kaliteli hastane ile de insanların sorunsuz bir şekilde sağlık olanaklarından yararlanması sağlanır. Trabzon şehir hastanesi ile açıklamaları yapan Bakan Süleyman Soylu, halkın iyi bir sağlık olanağından yararlanması için en doğru projenin başlatıldığını belirtti.

Şehir Hastanesi Nedir?

2020 yılına kadar 30 şehirde yapılması planlanan şehir hastaneleri ile insanların en doğru sağlık hizmetine geçmesi amaçlanır. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın en büyük projem dediği bu proje sayesinde sağlık olanakları herkese en iyi şekilde sunulur.

Sağlık alanında kaliteli bir hizmet sunmak oldukça zordur. Sağlık Bakanı Recep Akdağ da yaptıkları bu sistem ile dünyanın sayılı ülkeleri arasında Türkiye’nin de yer alacağını belirtir. Şehir hastanesi projesi yap işlet devret mantığı ile hareket eder.

Trabzon Şehir Hastanesi Projesi

trabzon_sehir_hastanesi_emlaklobisi

Ülkemizde hastanelerin doluluk oranı her geçen gün artar. Bu da uzun sıralar anlamına gelir. Pek çok kişi devlet hastanelerinde oluşan uzun kuyruklardan yakınır. İşte şehir hastanesi projesi ile artık sağlık için bekleme durumu da ortadan kalkar.

Şehir hastanesi temel prensibi olarak özel hastane hizmetlerinin devlet hastanesi olarak sunulması yer alır. Artık özel kurumlar en kaliteli sağlık hizmetini vatandaşlara sunar. Ancak tüm bu hizmetler için insanlar özel hastaneler gibi ücret ödemez. Devlet hastanesinde ultra lüks hastane modeli tasarlanır.

Benzer Haber  Doğalgaz Kombi Bakımı Nasıl Olur?

Cumhurbaşkanı tarafından müjdelenen Trabzon Şehir Hastanesi için yapım projelerine başlandı. Trabzon Şehir Hastanesinin yaklaşık olarak 350 bin metrekareyi kapsayacağı planlandı. Buna göre şehir hastanesi içerisinde insanların daha rahat ulaşım olanaklarından yararlanması için dev bir otopark da bulunur. Pek çok kompleks tesis ile de büyük alan insanlar için daha faydalı hale getirilir.

Trabzon Şehir Hastanesi 900 yataklı olarak planlanan bir hastanedir. Buna göre artık hastanedeki yer olmadı sorunu da ortadan kalkar. Her hastaya tek yataklı oda dönemi başlar. 22 Haziran tarihinde yapılan ihale ile de en kısa zamanda Trabzon halkı da şehir hastanesine kavuşur. Trabzon Şehir Hastanesi sayesinde sağlık alanında her zaman ileri bir durumda olan Trabzon, bu kalitesini daha da artırır.

Trabzon Şehir Hastanesi Ne Zaman Tamamlanacak?

trabzon_sehir_hastanesi_emlaklobisi

22 Haziran 2018 tarihinde Trabzon Şehir Hastanesi projesinin ihalesi tamamlandı. Buna göre 3 yıl içerisinde Trabzon Şehir Hastanesi projesi hayata geçecek. Eğer yapım sırasında bir aksilik olursa da bu süre en fazla 4 yıla uzar. Bu durumda da en geç 4 yıl içerisinde Trabzon halkı sağlık hizmetlerine kaliteli bir şekilde ulaşacağı hastanesine de kavuşur.

Trabzon Şehir Hastanesi yapımı tamamlandıktan sonra da 25 yıl işletme hakkı verildi. 3 yıl da yapım süresi eklenince sözleşme 28 yıllık yapıldı. Bu proje sayesinde sağlık hizmetlerinden herkes ileri teknoloji ile yararlanır. Ayrıca tüm şehirlerde bu uygulamanın gerçekleşmesi için de adım atıldı. Trabzon Şehir Hastanesi projesi ve diğer şehir hastaneleri sayesinde artık sağlık olanağından yararlanmak için insanlar başka yerlere gitmek zorunda da kalmaz.

Yorum Yazın