evmodelleri

Türkiye’den Nefes Kesen Ev Modelleri

Büyük şehirlerdeki yaşam her geçen gün biraz daha yoğunlaşırken artık kentin ve iş hayatının stresinden, kalabalığından ve telaşından kaçmak isteyen herkesin aklında mutlaka tenha bir sahil kasabasında ya da doğayla iç içe kırsal bir alanda müstakil bir ev sahibi olduğu huzur dolu bir emeklilik hayali var. Kimileri bu hayali için emekliliği beklemiyor ve hafta sonlarını ve tatil günlerini geçirebileceği ve şehre gidip gelmesi de çok zor olmayan konumlarda evler satın alıyor ya da yaptırıyor. Daha şanslı olanlarsa, şehrin içinde huzuru bulabildiği müstakil konut projelerinde yaşama olanağına sahip oluyor. İşte, ilham alabileceğiniz Türkiye’den nefes kesen ev modelleri ;

Bodrum’da Göz Alıcı Bir Taş ev

evmodelleri

Yaz tatillerinde hem modern ve eşsiz bir merkez, hem de huzur dolu bir doğa arayanların vazgeçilmezi olan Bodrum… Türkiye’nin kıyılarındaki pek çok tatil yöresi gibi taş ev modelleri ile de bilinir. Doğal taş ev geleneğinin modernleşerek devam ettirildiği Bodrum’dan göz kamaştırıcı çağdaşlıkta bu ev örneği her göreni kendine hayran bırakıyor.

Pırıl Pırıl ve Gösterişli Bir Ahşap Ev

evmodelleri

Özellikle kendi arazisine müstakil bir ev yaptırmak isteyenler için doğal malzeme seçeneklerinden biri de ahşap. Betonarme evlere göre pek çok avantajının yanı sıra estetik olarak da göz kamaştıran ahşap ev modelleri farklı boyutlarda ve farklı kalitelerdeki ahşap malzemelerle inşa edilebiliyor. Bu ev ise pırıl pırıl ve gösterişli bir ahşap ev örneği olarak öne çıkıyor.

Görkemli Bir Villa

evmodelleri

Ülkemizdeki mimari anlayışının son yıllarda giderek daha da geliştiğinin kanıtlarından biri olan bu sıra dışı tasarımlı şık ve çağdaş villa ise Kayseri’de yer alıyor.

Benzer Haber  Tavan Nasıl Boyanır?

Köy Evi Deyip Geçmeyin

evmodelleri

Şehir yaşamından kaçışlar çoğaldıkça eski köy evlerinin satın alınıp restore edilerek modern yaşama uygun hale getirilmesi de oldukça yaygınlaştı. Özellikle geleneksel taş işçiliği ile inşa edilmiş olan şahane köy evleri restore edildikten sonra çağdaş bir estetik harikasına dönüşüyor ve hepimizin hayallerini süsleyecek kadar kullanışlı ve güzel hale gelebiliyor. Ev modelleri için ilham alınabilecek bir tasarım.

Alaçatı’da Rüya Gibi Bir Konak

evmodelleri

Beyazın ve mavinin doğal ve ferahlatıcı dokusuyla iç içe geçen zarif ve asil duruşu… Ayrıntılı mimari tasarımıyla rüya gibi bir estetik oluşturan bu villa, eski zaman konaklarını anımsatan sade bir gösterişe sahip. Alaçatı’da bulunan bu ev modelleri gözleri kamaştırıyor. Kim böyle bir yerde yaşamak istemez ki?

Cennet Gibi Bir Bahçe

evmodelleri

İzmir’in yükselen değerlerinden olan Urla hem konumu hem doğal güzelliğiyle son yılların dikkat çeken yerleşim yerlerinden biri. Müstakil evlerin en önemli özelliklerinin başında manzara ve bahçe geldiğini varsayarsak, Urla’da yer alan bu ev için kusursuz demek yanlış olmaz değil mi?

Huzur Dolu Bungalovlar

evmodelleri

Özellikle hafta sonu tatilleri ya da kafa dinlemek için kaçış kulübeleri söz konusu olduğunda çok daha bütçe dostu ve pratik alternatifler de var tabii. Bungalov ev modelleri ise hem ekonomik hem de doğa dostu. Bunlardan en önemlisi tabii ki kolaylıkla inşa edilebilen ve yazlık yerlerde harika bir huzur kaynağı olan tek katlı, çoğu zaman tek odalı ahşap bungalovlar!

Yorum Yazın