Türkiye’nin En İyi Tema Park, Su ve Eğlence Merkezleri

Türkiye’nin en iyi Tema Park ve Eğlence Merkezleri yazımızı inceleyerek tatil günlerinizi daha eğlenceli hale getirecek eğlence merkezleri hakkında tüm detayları  öğrenebilirsiniz.

Hip -Notics Cable Park – Antalya

Hip-Notics Kablolu Kayak ile ilgili görsel sonucu

Antalya’daki Hip-Notics Cable – Ski Park’ta wake board sporlarından biri yapılıyor. Bir teknenin dümen suyunda yapılan su kayağına Wake Board deniliyor. Genelde, bir sürat motoruna bağlanan iki halat, ucunda tutunmak için bir aparat, ayaklarınızda da karda kullanılan kayaklara benzer iki kayak olur.  Fakat Antalya’daki tesiste sistem çok değişik, tehlikesiz ve çok zevkli. Tesis 200 dönümlük arazide kurulmuş. İçinde üç gölet var. Suyunu meşhur Köprülü Kanyon’un içinden geçen Köprü Çay’dan aldığı için pırıl pırıl ve serin.

Su Kayağı Merkezi’nde, Mono Ski, Wake-board, Knee-Board, Disk-Ski, Jump-Ski’nin yanı sıra aydınlatmalı göletlerde gece kayağının da tadına varmak mümkün. Ayrıca, göletin etrafındaki müzik sistemi sayesinde kayak yaparken müzik de dinliyorsunuz. Sabah 8.30’da açılan tesis, normalde kapılarını 17.30’da kapatıyor. Ama asıl güzel saatler o zaman başladığı için 21.00’e kadar kalmak en iyisi. Ayrıca aydınlatma olduğundan gece de kayak yapılabiliyor.

Hip – Notics Cable Park Ücretleri;

Hafta içi 100 TL , hafta sonu 110 TL.

 

Hip – Notics Cable Park Ulaşım

Çakış Köyü Burunucu Mevki Manavgat Merkez, ManavgatAntalya, Türkiye

 

 

Sazova Parkı – Eskişehir

Sazova Parkı - Eskişehir ile ilgili görsel sonucu

2008 yılında ilk kez kapılarını açan Eskişehir Sazova Parkı Eskişehir-Kütahya yolu üzerinde yaklaşık 400 bin metrekarelik alan üzerine kurulmuş, içerisinde bulunan Masal Şatosu, Korsan Gemisi, Bilim ve Deney Merkezi, Sabancı Uzay Evi, Eti Sualtı Dünyası, Hayvanat Bahçesi, Anadolu Üniversitesi Türk Dünyası Bilim, Kültür ve Sanat Merkezi, Türk şaheserlerinin bulunduğu Esminatürk gibi yapılar ile hem Eskişehir’in hem de Türkiye‘nin en özgün parkları arasında yer almaktadır.

Sazova Parkı Giriş Ücreti

Sazova Parkı’na giriş ücretsiz. Ancak içerde yer alan birimlerde giriş ücretleri farklı. Park’ta gezebileceğiniz ve faydalanabileceğiniz şeylerden bazıları için fiyatlar şu şekilde;

Gezi Treni : Ücretsiz
Otopark: 1 TL
Korsan Gemisi: Yetişkinler için 1 TL, çocuklar için 50 Kuruş.
Bilim Deney Merkezi: Tam bilet 2, indirimli 1 TL.
Uzay Evi: Tam bilet 5 TL, indirimli 2 TL.
Eti Sualtı Dünyası: Tam 3 TL, indirimli 2 TL.
Masal Şatosu: Tam 5 TL, indirimli 2 TL.

Sazova Parkı Ulaşım

Eskişehir-Kütahya yolu üzerinde bulunan Eskişehir Sazova Parkı Eskişehir merkezine 15-20 dakika uzaklıktadır. Odunpazarı Evleri’nin olduğu alandan  11 ve 17 numaralı belediye otobüsleriyle yada Atatürk Stadyumu’nun hemen arka köşesinde bulunan minibüs duraklarından 16 ve 38 numaralı minibüslerle Eskişehir Sazova Parkı’na ulaşabilirsiniz.

 

Palm Beach Club – Kaş, Kalkan

palm beach club kalkan turkey ile ilgili görsel sonucu

Palm Beach Club Antalya ili, Kaş ilçe sınırında bulunuyor. Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı Kalkan beldesinde bulunan Palm Beach Club, gezilip görülmeye değer bir cennet köşesidir. Burada deniz, kumi, güneş, huzur, eğlence ve tur gezileri bulunur. Kısaca tatil adına aradığınız her şey mevcuttur. Tüm su sporları için aktiviteler bulunur. Ayrıca yat limanından ücretsiz tekne servisi bulunur. Bu teknelerle harika bir deniz turu yapabilirsiniz.

Benzer Haber  Turizm Rezerv Alanı Nedir?

Palm Beach Club Ulaşım

Kalkan Palm Beach Club, Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı Kalkan beldesinde bulunur. Buraya ulaşmak için ilk önce Kaş ilçesine ulaşmak gerekir. Kaş ilçesinden kalkan otobüs ve minibüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz. Ya da şahsi aracınızla Kumluca-Finike–Demre-Kaş güzergahını kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tel: +90 242 844 3987

Aqua Fantasy Aquapark – İzmir, Selçuk

Aqua Fantasy Aquapark ile ilgili görsel sonucu

Yeşilin suyla birleştiği Aqua Fantasy Aquapark’ta gün boyu birbirinden eşsiz kaydıraklardan kayabilir, tüm stresinizden tembel nehirde sevdiklerinizle birlikte tur atarak kurtulabilirsiniz.

Dört farklı kaydırağın buluşmasıyla uçsuz bucaksız bir eğlence…
Avrupa’da en iyi tasarlanmış kaydıraklar arasına giren ve dünyada bir ilk olarak Polin tarafından tasarlanıp, üretilmiş olan Super Combo.
Renkli bir başlangıç sonrası tarifsiz bir macera…

Aqua Fantasy Aquapark Ücretleri

0-3 Yaş   Ücretsiz
4-9 Yaş   70 TL
10 Yaş ve Üzeri   90 TL
MENÜLÜ GİRİŞ (sadece online alımlarda)   118 TL

Aqua Fantasy Aquapark Ulaşım

Efes Sahili (Pamucak) Selçuk – İZMİR Tel: (0232) 850 85 00

 

The Land of Legends Theme Park – Antalya, Serik

The Land of Legends Theme Park Serik ile ilgili görsel sonucu

Tüm yaşlarda ruhu genç olan herkesin temalı park rüyası gerçek oluyor.

Adrenalin, hız ve heyecanın doruk noktasında olduğu müthiş bir deneyim ve eğlence sunuyor. Manzaralı su altı odası, sıradışı sinema deneyimi, vahşi bir okyanus, bembeyaz sular ve çok daha fazlası…

The Land of Legends Theme Park Giriş Ücretleri

Parka giriş ücreti 1yetişkin için 280 TL dir.

DOLPHIN SWIM

Yetişkin: 580 TL Çocuk: 580 TL

DOLPHIN ENCOUNTER

Yetişkin: 440 TL Çocuk: 440 TL

YUNUSLARLA ÖZEL ETKILEŞIM

Yetişkin: 5000 TL Çocuk: 5000 TL

MYTHICAL JOURNEY

Yetişkin: 390 TL Çocuk: 390 TL

SURF (GÜNLÜK)

Yetişkin: 50 TL Çocuk: 50 TL

The Land of Legends Theme Park Ulaşım

Kadriye Mahallesi Atatürk Caddesi No 515-1 Serik/ Antalya

TEL: 444 99 13

Marmaris Atlantis Waterpark – Marmaris

Marmaris Atlantis Waterpark Marmaris ile ilgili görsel sonucu

Marmaris’in en büyük su parkı olan Atlantis Suparkı gün boyu ailenizin tüm fertleri için 7’den 70’e eğlenme fırsatı sunuyor. Çeşitli su kaydırakları, çocuk havuzu, dalga havuzu, mini golf, bowling, restoran ve barların bulunduğu su parkı, yaz aylarında serinlemenin ve unutulmaz vakit geçirmenin tek adresi. Marmaris’in her noktasından kolaylıkla ulaşabileceğiniz Atlantis, Marmaris’in merkezinde, Uzunyalı plajında denize sıfır konumdadır.

Marmaris Atlantis Waterpark Giriş Ücretleri

Yetişkinler (12 yaş ve üzeri) 60.00 TL 33.00 TL

Çocuklar (6 – 12 yaş arası) 45.00 TL 20.00 TL

Bebekler (0 – 6 yaş arası) Ücretsiz Ücretsiz

Marmaris Atlantis Waterpark Ulaşım

Uzunyalı 203 Sok. 48700 Siteler Marmaris MUĞLA TÜRKİYE

Tel : + 90 252 413 03 08

Aqua Marine – Büyükçekmece, İstanbul

aqua marine ile ilgili görsel sonucu

Eğlenceleri ve aktiviteleri ile aldığı günden beri İstanbullulara güney sahilleri aratmayan AQUA MARiNE, 3000 kişi ağırlayacak kapasitede.  Tesisteki 3500 m3 ve 2500 m2 olimpik havuz ve yarı olimpik havuzda özgürce yüzmenin keyfini yaşarken, 60 m uzunluğundaki kamikaziyi denediğinizde içinizin çekildiğini ve boşlukta uçtuğunuzu hissedeceksiniz. 90 m boyundaki pitondan kayarken her kıvrımından ayrı bir zevk alacaksınız. 100 m boyundaki kobrada bitmeyen bir yolculuğa çıkacak, 90 m boyundaki rafting de ise botla ırmak keyfi yaşayacaksınız. 100 m boyundaki blachole kaydıraktan kayarken kendiniz farklı bir boyutta hissedeceksiniz.

Benzer Haber  Temlik Nedir?

Aqua Marine Giriş Ücretleri

Bay           60 TL

Bayan       45 TL

05-12 Yaş 30 TL

Aqua Marine Ulaşım

Fatih Mah. Komando Sok. NO:4 Büyükçekmece-İSTANBUL

Tel : (0 212) 882 28 20

İETT HATLARI

400C Y.BOSNA – Büyükçekmece Saatleri – Carrefour Önü – B.Çekmece Atirus Önü

76C Bakırköy – Büyükçekmece Saatleri – (Migros – Bizimkent – Büyükşehir Metrobüs Durağından)

AQUA Marine Servis Durak ve Saatleri – Metrobüsle Tüyap durağına oradan ücretsiz servislerle gidebilirsiniz.

Aqua Club Dolphin – Bahçeşehir, İstanbul

Ä°lgili resim

2001 yılından beri hizmette olan Aqua Club Dolphin, İstanbul Bahçeşehir’de İstanbul’un birçok noktasından ücretsiz servislerle ulaşılabilen, su parkının tadının çıkarılabileceği, havuza girip eğlenebileceği bir yer olarak  hizmet vermektedir. 2015 yaz sezonunda hizmete sunduğu yeni büyük havuz, rocket, king kobra, anaconda gibi kaydıraklarımızın yanı sıra 2016 yaz sezonunda bir yenilik daha yaparak çocuklar için yeni bir çocuk havuzu inşa etti.

Aqua Club Dolphin Giriş Ücretleri

                    Hafta İçi    Cumartesi       Pazar

Aqua Club Dolphin Ulaşım

Esenkent Mah. Onur Güvener Cad. Su Oyunları Merkezi Bahçeşehir Girişi Esenkent / İstanbul

TEL: +90 (0212) 672 61 61

 

Tortuga Water Park – Kuşadası

Ä°lgili resim

Tortuga Pirate Island Aqua Park, Kuşadası Sahil Siteleri mevkiinde, Sun Connect Atlantique Holiday Club bünyesinde bulunan korsan adası temalı 20.000 m2 alandan oluşan bir su parkıdır. Misafirlerine hem tüm gün bitmeyen bir eğlence imkanı; hem de stresten uzaklaşıp egzotik, sakin bir gün geçirme fırsatı sunan Tortuga Pirate Island’ da macera, adrenalin ve dinginliği bir arada bulabilirsiniz. Aqua park içinde toplamda 14 adet su kaydırağı ve mini çocuk havuzu, korsan çocuk havuzu, 3 adet düşme havuzu, Ahtapot yüzme havuzu, Wipe- out aktivite havuzu ve sakin nehir olmak üzere toplamda 8 adet farklı niteliklerde havuz bulunmaktadır.

Tortuga Water Park Giriş Ücretleri

Yetişkinler için giriş ücreti 70 TL

4-11 yaş arası çocuklar için 40 TL dir.

Tortuga Water Park Giriş Ulaşım

Atlantique Holiday Club Akdeniz Yolu No:5,Karaova,09400 Kuşadası

Telefon:  +90 256 633 1320

Aqualand & Dolphinland – Antalya

Aqualand & Dolphinland - Antalya ile ilgili görsel sonucu

Burada belki de birçok duyguyu ilk kez yaşayacaksınız. Birbirinden sevimli yunuslar, beyaz balinalar, foklar ile çok eğlenecek, bu inanılmaz şovun bitmesini hiç istemeyeceksiniz. Üstelik, doğa harikası yunuslarla yüzme şansını da yakalayabilirsiniz. Dolphin gösterileri çarşamba ve cumartesi günleri 14:30 olmak üzere tek seans olarak yapılmaktadır.

Ayrıca gün boyu çeşitli aktivite ve animasyonlar, serin bir mola için Pool Bar, Jakuzzi Bar, Food Court; Aqualand’de geçecek muhteşem bir gün için diğer seçimlerdir.

Aqualand & Dolphinland Giriş Ücretleri

Yetişkin ( 12 Yaş Üzeri )     55 TL

Yarım Gün Yetişkin 14:00    40 TL

Çocuk ( 7-12 Yaş )             35 TL

Öğrenci                              40 TL

 

Aqualand & Dolphinland Ulaşım

Meltem Mh., Dumlupınar Blv. Konyaaltı Koruluğu, 07030 Muratpaşa/Antalya

Telefon: (0242) 249 09 08

Yorum Yazın