vapurseferleri

Vapur Seferleri

Şehir Hatları vapur seferleri gün içinde şehrin birçok farklı noktasına uygun ücretlerle binlerce yolcu taşımaktadır. Şehrin gürültüsünden biraz olsun uzaklaşmak, deniz ve gökyüzü ile sakinleşmek ve gitmek istenilen noktaya daha kısa sürede varmak için nigohical.gq vapur yolculuğu idealdir.

vapurseferleri

İstanbul Şehir Hatları kurulduğu 1844 yılından beri İstanbullular için hizmet vermektedir. Şehrin trafik yükünü azaltan, vatandaşlara çok sayıda ulaşım seçeneği sunan deniz taşımacılığında lider kuruluştur. 17 hat, 50 iskele ve 28 gemiyle günde 600 sefer düzenlemektedir.

vapurseferleri

connomoreskatsna.cf İstanbul İçi Vapur Seferleri

Şehir içi rescarentoocess.gq vapur seferleri Kadıköy, Karaköy, Eminönü, Üsküdar, Beşiktaş, Bostancı hattı ve Haliç hattından oluşmaktadır.

Kadıköy’den Eminönü 30 dakika, Karaköy ise 20 dakika sürmektedir. Bu hat için tam bilet 3 TL’dir. Beşiktaş Kadıköy arası sefer süresi 25 dakika, tam bilet ücreti 2,95 TL’dir.

Üsküdar’dan Eminönü’ne geçmek isteyenler için sefer 20 dakika sürer ve ücreti 2,7 TL’dir. Bostancı Karaköy arası seferler son yıllarda yapılmaya başlandı. Cumartesi, Pazar ve resmi tatil günlerinde sefer bulunmazken gün içinde sadece 5 sefer yapılmaktadır ve bu yolculuk için tam bilet ücreti 4 TL’dir.

Haliç Hattı seferleri Üsküdar’dan başlayıp Eyüp’te son bulur, Karaköy, Kasımpaşa, Fener, Balat, Hasköy, Ayvansaray, Sütlüce iskelelerinde uğrar. İlk duraktan son durağa gitmek 55 dakika sürer, go to link geçiş ücreti 2,6 TL’dir.

İstanbul içi hatların tümünde indirimli bilet 1,85 TL, öğrenci bileti 1,25 TL’dir.

vapurücretleri

blocunlopahinwork.ga Adalar Hattı

Adalar’dan bir tatlı huzur almak isteyenler için Beşiktaş, Bostancı, Eminönü veya Kadıköy iskelelerinden seferler kalkmaktadır.

Sefer süreleri hangi adaya önce uğradığına bağlı olarak değişebildiği için kesin rakam vermek zor. Fakat genel olarak Bostancı’dan ortalama 1 saat, Eminönü ve Beşiktaş’tan 1,5 saat. Kadıköy’den ise 1 saat 15 dakika sürer. Adalar Hattı’nda fiyatlar sabit; Tam bilet 5,2 TL, indirimli bilet 3,75 TL, öğrenci bileti ise 2,60 TL’dir.

Benzer Haber  Gelevera Deresi Nerede?

Boğaz Hattı

Boğaz Hattı’ndaki seferlerden Sarıyer, Rumeli Kavağı ve Anadolu Kavağı 10’ar dakikalık yolculuklardan oluşur. Küçüksu- Beşiktaş seferi ise 30 dakika sürüyor.

Çengelköy’den İstinye’ye giden yaklaşık 1 saatlik seferde vapur Arnavutköy, Bebek, Kandilli, Anadolu Hisarı, Kanlıca ve Emirgan iskelelerine uğruyor.

Kadıköy’den Sarıyer’e 1 saat 25 dakikada giden gemi Beşiktaş ve İstinye’de yolcuları indirip, yeni yolcular alabiliyor.

Anadolu Kavağı- Üsküdar arası 1,5 saatlik uzun yolculukta ise Paşabahçe, Çubuklu, Kanlıca, Anadolu Hisarı, Çengelköy, Beylerbeyi iskelelerine yanaşıyor.

Boğaz’dan eski İstanbul Eminönü’ne gitmek isteyen yolcular için seferler Rumeli Kavağı’nda başlıyor. Sırayla Sarıyer, İstinye, Emirgan, Arnavutköy ve Beşiktaş’a uğrayarak 1 saat 25 dakikada Eminönü’ne varmış oluyorlar.

İstinye Çubuklu arasında ise sabahın erken saatlerinde başlayan arabalı vapur bulmak mümkün. Küçüksu İstinye arasında yaklaşık 15 dakika süren kısa seferlerden biri tercih edilebilir.

Nisan 2018’den itibaren kullanıma açılan Emirgan-Bebek hattı sadece pazar ve tatil günleri hizmet vermektedir. Kanlıca ve Anadolu Hisarı’na uğrayarak toplam 25 dakikada seferini tamamlar.

Boğaz Hattı’ndaki tüm seferlerin ücretleri aynıdır; tam 2,60 TL, indirimli 1,85 TL, öğrenci 1,25 TL.

vapur

Boğaz Turları

İstanbul’un güzelliklerine doymak, sahildeki yalıları keyifle izlerken mavi denizin tadını çıkarmak isteyenler için Şehir Hatları boğaz turları düzenlemektedir.

Uzun Boğaz Turu’na gidiş dönüş katılım ücreti 25 TL’dir. Eğer tek yön tercih ediyorsanız 15 TL ücret ödemeniz gerekiyor.

Kısa Boğaz Turu 12 TL ve yaz akşamlarının vazgeçilmezi Mehtap Turu için ödeyeceğiniz miktar 20 TL’dir.

Yorum Yazın