Vergi Dairesi Çalışma Saatleri

click Vergi dairesi ile ilgili en çok merak edilen konular arasında hafta içi/hafta sonu mesai saatleri bulunuyor. Türkiye’de Vergi Dairesi Çalışma Saatleri 08:30 – 12:30 / 13:30 – 17:30 arasıdır. İşte Vergi Daireleri ile ilgili detaylar;

enter  

hhoxssfj.buzz/lyda-asm-examen-2.php

Vergi Dairesi Nedir?

mta-sts.mail.ecolearning.org.uk/hexyn-clorochina-fosfato-acquista.php Vergi dairesi, vergisel açıdan mükelleflere hizmet sunan temel idari birimdir. Mükelleflerin, hizmet alacağı  rails3.lunenburg.org/111-hydroxychloroquine-e.php vergi dairesi, ikametgah ve iş yeri adresleri üzerinden tespit edilir. Mükelleflerin bağlı olacakları http://dongthitravel.com/185-hydroxychloroquine-geschaeft.php vergi dairesini belirlemek ile Maliye Bakanlığı yetkilidir.

Vergi Daireleri Nereye Bağlıdır?

İdari olarak vergi daireleri, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın taşra teşkilatı olan vergi dairesi başkanlıklarına bağlıdır.  kpmsegara.id/wp-includes Vergi dairesi başkanlığı olmayan illerde ise defterdarlığa bağlıdır. Vergi daireleri aynı zamanda Tahsil Dairesi’dir.

Günümüzde vergi dairelerinin birleştirilerek; her ilde tek bir http://idssolutions.com/odu-if-eji-ogbe-todas-las-bendiciones-estn-por.php vergi dairesi oluşturulması planlanmıştır. Bu yönde çalışmalar yürütülmektedir. Tek http://kp.wecan-group.com/siete-cuentos-y-algo-ms-aportaciones-a-la.php vergi dairesi uygulamasında pilot bölge olarak Eskişehir belirlenmiştir.

İnteraktif Vergi Dairesi Nedir?

Vergisel yükümlülüklerin mükelleflerce kolay ve hızlı bir şekilde yerine getirilebilmesi, beyanname, bildirim, yazı, dilekçe, tutanak, rapor ve diğer belgelerin elektronik ortamda verilebilmesi ve bu belgelere ilişkin yapılan işlemlerin sonuçlarının ilgililerine elektronik ortamda sunulması amaçlanıyor.

İnteraktif Vergi Dairesine kullanıcı kodu ve şifre bilgileri kullanılarak https://ivd.gib.gov.tr adresi üzerinden veya Başkanlık tarafından oluşturulan mobil uygulama üzerinden giriş yapılabilir.

Söz konusu uygulamadan;

Maliye Bakanlığınca yapılan düzenlemeler kapsamında bu Tebliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce kullanıcı kodu ve şifresi bulunan,e–Devlet şifresi bulunan bu Tebliğ kapsamında şifre edinen kişiler yararlanabilecektir.

İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden kişiler;

Vergi dairesi sistemlerinde kayıtlı olan kimlik bilgilerini, iletişim bilgilerini, mükellefiyet bilgilerini ve motorlu taşıtlarına ilişkin bilgilerini,

Vergi dairelerince tahsil ve takip edilen tüm borçlarını,

Benzer Haber  Plansız Alanlar İçin İmar Yönetmeliği Nedir?

Elektronik ortamda verilen bildirimleri, beyannameleri ile bu beyannamelere ilişkin tahakkuklarını,

Emanetler hesabına kaydedilen tutarları,

Haklarında yapılan elektronik yoklamalara ilişkin tutanakları,

Vergi dairesi tarafından banka hesapları ve/veya taşıtları üzerine uygulanan elektronik hacizleri,

Elektronik tebligat sistemi kapsamında tebliğ edilen elektronik imzalı tebliğ evraklarını,

Adlarına düzenlenen vergi ve ceza ihbarnamelerini,

Sistem üzerinden yaptıkları başvuru, talep ve bildirimlerin sonuçlarını elektronik ortamda görüntüleyebilirler.

Vergi Dairesi Çalışma Saatleri

Vergi daireleri, hafta içi her gün 08:30 – 12:30 / 13:30 – 17:30 saatleri arasında hizmet sunmaktadır. Cumartesi ve Pazar günleri kapalıdır.

Gelir İdaresi Başkanlığı, Devlet Mahallesi Merasim Caddesi No: 9/1 06450 Çankaya / ANKARA adresinde bulunmaktadır. Ayrıca +90 312 415 30 00 numaralı telefon veya +90 312 415 28 21-22 numaralı faks ile de ulaşabilirsiniz.

Yorum Yazın