Vialand Nerede? Giriş Ücreti Ne Kadar? Vialand’da Neler var?

Hem çocuklar, hem de aileleri için Avrupa yakasının eğlence ve yaşam merkezi Vialand, haftanın 7 günü yüksek kapasite ile hizmet veriyor. Bu yazımızda Vialand nerede? Nasıl gidilir? Giriş ücreti ne kadar?

Vialand’da neler var? sorularının hepsini cevaplayacağız.

Türkiye’nin ilk tema parkı diye adlandırılan 600 bin metrekareye kurulmuş Vialand eğlence parkı, gezilecek yerler arasında açık ve kapalı alışveriş merkezi, sinema, hayvanat bahçesi, otel ve gösteri merkezi barındırıyor.

Her yaş grubu için eğlence imkanı sunan bu büyük park, haftanın 7 günü, % 90’ın üzerinde doluluk ve yoğun tempo ile misafirlerini ağırlıyor.

Çocuklu ailelerin en değerli vakitlerini geçirmeleri için hafta sonu Vialand ‘ın Roller coasterlardan saray salıncağı ve adalet kulesi ‘ne kadar tüm eğlence imkanları sunuluyor.

2014 en iyi Sos-Kültürel Yapı, 2014 Superbrands , 2015 Best Theme Parks ve Avrupa’da çeşitli başarılara sahip bu ödüllü eğlence merkezinde 2500 üzerinde alanlarında uzman çalışan mevcut. Gürsoy Grup’a ait Vialand’da 4500 adet kapalı ve 2400 adet açık mağaza alanı ile binlerce ünlü Türk ve dünya markalarını ziyaretçileri ile buluşturuyor.

Vialand Tema Park Nerede?

İstanbul Avrupa yakasının yükselen yıldızı Gaziosmanpaşa ve Eyüpsultan arasında yer alıyor. İstanbul’un her iki şehirlerarası anayoluna yakın geniş bir alanda konumlanmaktadır.

Vialand’a Nasıl Gidilir?

Eğlence merkezine gitmek için özel aracınızı kullanabileceğiniz gibi toplu taşıma veya Vialand’a özel ücretsiz servislerden de yararlanabilirsiniz.

Ücretsiz Servisler Nereden Kalkıyor?

Taksim, Beşiktaş, Aksaray ve Beylikdüzü gibi ana merkezlerden servislere binilmesi mümkün. Giriş ücretleri acentalardan temin ediliyor.

Vialand’dan geçen otobüsler

İstanbul Avrupa yakasında Eyüp’te yer alan İstanbul Tema Park’a ulaşım için en kolay ve hızlı yol İETT otobüsleridir.

Özel araçlarıyla gelecek ziyaretçiler AVM otoparkına ek olarak dilerlerse yoğunluk durumuna göre, Feshane’deki otoparkı kullanabilir. Ya da ücretsiz müşteri servisi ile Vialand’e gidilebilir.

Ayrıca park ulaşımı için Başakşehir, Halkalı, TEM Avrupa Konutları, Kabataş, Bakırköy, Ataköy ve Feshane’den ücretsiz müşteri servisi bulunur.

Vialand’e tahmini ulaşım süreleri:

Sirkeci’den 10 dakika, Şişli – Taksim’den 15 – 20 dakika, Levent’ten 20 dakika

Benzer Haber  Çürüksulu Ahmet Paşa Yalısı

İstanbul Tema Park İçin İETT Otobüs Seferleri

55 Gaziosmanpaşa – Eminönü;

55t Gaziosmanpaşa – Taksim

55y Gaziosmanpaşa – Yenibosna Metro;

99a Gaziosmanpaşa- Eminönü

55eb Eyüp – Beyazıt

55et Eyüp Üçşehitler-Taksim

55m Eyüp Üçşehitler – Mecidiyeköy

86v Eyüpsultan – Vezneciler

39d Yeşilpınar – Yenikapı

39o Yeşilpınar – Otogar

39y Yeşilpınar – Vezneciler

47 Yeşilpınar – Eminönü

49y Yeşilpınar – Şişli

Özel Araç ile Ulaşım

Aracınızla E5 veya TEM ana yollarından biri tercih edilebilir. Her iki yolda da Bayrampaşa Sapağını görünce dönülmesi gerekiyor. Biraz ilerledikten sonra Eyüp ve Gaziosmanpaşa tabelaları takip edilip, Vialand tabelası ile karşılaşılıyor.

Vialand Giriş Ücreti

Tema park için giriş ücreti çocuklara 99 TL, erişkinlere ise 109 TL’dir. Eğer birkaç seferden fazla gitmeyi düşünüyorsanız sezonluk bilet alma şansınız da var.

Ayrıca engelli bireyler ve refakatçileri için indirimli giriş ücreti uygulanmaktadır. Tema park kampanyalarını takip ederek indirimli biletlere ulaşmak mümkün.

İstanbul Avrupa yakasında Eyüp’te bulunan tema parkta, yaklaşık 100 futbol sahası büyüklüğünde 600 dönümlük bir arazide yer alır.

Eğlence parkı, alışveriş caddelerinden oluşan Alışveriş Merkezi, konsept mağazaları ve büyük etkinlik alanları ile Türkiye’nin dünya standartlarındaki ilk temalı parkıdır.

Özellikle çocuklu ailelerin en popüler gezilecek yerlerinden birisidir.

Tema Park Aktiviteleri

Vialand’in giriş kapısında ziyaretçileri ilk olarak Vialand Şatosu karşılar.

Oyun Dünyası, Efsaneler Dünyası ve Macera Dünyası bölümlerinden oluşan temalı parkında hem yetişkinler hem de çocuklar için çok eğlenceli 50 den fazla eğlence ünitesi bulunur.

Macera Dünyası bölümünde; Maceraperest, Viking, 360, Çılgın Nehir, King Kong, Safari Tüneli,  Zindan, Hayal Perdesi ve Jet Ski isimli eğlence üniteleri bulunur.

Gençler için eğlenceli ve adrenalin yüklü aktivitelerin bulunduğu bölüm burasıdır.

Oyun Dünyası bölümünde; Minik Kaşifler, Minik Yarışçılar, Gelin Oynayalım, Neşeli Çiftlik, Mini Kule, Kahraman İtfaiyeciler, Küçük Madenciler, Hayal Makinesi, Atlı Karınca, Çarpışan Arabalar ve Uçan Çocuklar isimli eğlence üniteleri bulunur.

Her yaştan çocuk için aileleriyle birlikte eğlenceli zaman geçirebilecekleri bölümdür.

Efsaneler Dünyası bölümünde ise; Adalet Kulesi, Bir Zamanlar İstanbul, Fatih’in Rüyası ve Saray Salıncağı isimli eğlence üniteleri vardır. Bu bölümde alışveriş ve yemek seçenekleri bulunur.

Benzer Haber  Deniz Otobüsleri

Vialand’ın diğer bir aktivitesi de Alışveriş Caddesi isimli açık hava alışveriş kısmıdır. Bu kısımda 250 mağaza vardır. Seçkin markaların alışveriş severlerle buluştuğu kısımdır.

Vialand’da Neler Var?

Tema Park 20’den fazla eğlence ünitesi ile sadece çocuklara değil, heyecanı seven herkese hitap eden büyük bir tema park.

Dünyada en çok tercih edilen üniteler özenle seçilmiş ve uzman kadrosuyla dünya standartlarında hizmet veriyor. En çok dikkat çeken üniteleri ise 110 km’ye kadar çıkan Nefes Kesen, Fatih’in Rüyası ve Viking.

Çocuklarını egzotik ve ilginç hayvanlarla tanıştırmak isteyenler için, tam 2500 metrekarelik bir alana kurulmuş Jungle İstanbul, Vialand kapsamında hizmet veriyor.

Maymun, eklembacaklılar, kuş ve balıkların çeşitli türlerine ev sahipliği yapan bu gizemli dünya, alışveriş merkezinin birinci katında bulunuyor.

Eğlenmeye doyamayanlar için Joy Park Atlantis, Vialand içinde yer alan geniş bir yarış ve oyun alanı. Bowling, paintball poligonu, video oyunları, karaoke, çarpışan botlar gibi keyifli aktivitelerin yanı sıra bu alanda gruplara özel organizasyonlar, partiler ve turnuvalar da düzenlemek mümkün.

Alışveriş merkezi içinde bulunan 3D salonları bulunan sinema, kafe, restoran ve spor salonu ile gün boyu ziyaretçilerine keyifli anlar sunuyor.

Ünlü şarkıcı ve gruplara ev sahipliği yapan gösteri merkezi de Vialand kapsamında hizmet veriyor.

Şehir dışından gelen misafirler veya Tema Park’ta zamanın nasıl geçtiğini anlamayıp daha çok zaman geçirmek isteyenler için konaklama imkanı da sunuyor.

Aileler için özel olarak hazırlanmış 101 adet odası bulunan Vialand Palace Hotel, geniş toplantı salonları ile çeşitli organizasyon ve davetler için uygun.

Konaklamayı tercih eden misafirler için alışveriş merkezine giriş yapmak bir asansör kadar yakın.

Vialand Açılış – Kapanış Saatleri

Tema Park: 10.00 – 19.00 Pazartesi – Perşembe; 10.00 – 21.00 Cuma – Pazar

Alışveriş Merkezi: 10.00 – 22.00 (Hafta içi / Hafta sonu)

Ziyaretçiler için adres ve telefon bilgisi

Adres: Yeşilpınar Mahallesi Girne Caddesi 34065 ; Eyüp-İstanbul

Tel: 212 618 97 97 – 444 85 63

Yorum Yazın