Yaşar Üniversitesi İzmir

Ülkemizde her alanda gösterdiği gelişim ve atılımı akademik eğitim alanında da göstermiştir. Bu sayede kaliteli ve dünya ile yarışır bir akademik eğitim sistemimiz içirişinde Yaşar Üniversitesi kalitesi ve vizyonu ile ülkemizin ve dünyanın en saygın ve prestijli kurumları arasında yer almaktadır. Yaşar Üniversitesi İzmir 29 Mart 2001 yılında Selçuk Yaşar ve Spor Eğitim Vakfı tarafından kurulmuştur. Kurucusu Sayın Selçuk Yaşar’dır. Öğrenci almaya başladığı 2002/2003 eğitim öğretim yılından itibaren sürekli kendini yenileyen ve teknolojiye yatırım yapan Yaşar Üniversitesi bu anlamda ülkemizin en modern ve en teknolojik üniversiteleri arasında yer almaktadır.

Yaşar Üniversitesi bünyesinde 2 Enstitü, 9 Fakülte ve 4 adet Yüksek okul yer almaktadır. Üniversite bünyesinde 5 uygulama ve araştırma merkezi, 25 farklı türde laboratuar, 3 farklı AR-GE ve inovasyon birimi ile tüksek nitelikli ve sürekli gelişimi hedef alan bir eğitim sistemi sunmaktadır.

Yaşar Üniversitesi Bölümleri ve Ücretleri

Yaşar Üniversitesi sunduğu yenilikçi ve modern eğitim anlayışı ile tüm öğrencilerine yepyeni ufuklar açmaktadır. Yaşar Üniversitesinde de yüzde 100, 75, 50 ve 25 oranlarında burs imkânları da bulunmaktadır. Bu anlamda Yaşar üniversitesinde bulunan bölümler ve bu bölümlere yeni kayıt olacak öğrencileri için Yaşar Üniversite bölüm ücretleri ise şu şekildedir;

 • Hazırlık sınıfları için KDV dâhil üniversite ücreti 35.000 TL’dir.
 • Lisans bölümlerinde akademik eğitim hayatını sürdürenler için KDV dâhil üniversite ücreti 35.000 TL’dir.
 • Lisans Müzik bölümlerinde akademik eğitim hayatını sürdürenler için KDV dâhil üniversite ücreti 35.000 TL’dir.
 • Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu Gastronomi için KDV dâhil üniversite ücreti 35.000 TL’dir.
 • Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu için KDV dâhil üniversite ücreti 34.000 TL’dir.
 • Ön Lisans bölümlerinde akademik eğitim hayatını sürdürenler için KDV dâhil üniversite ücreti 16.500 TL’dir.
 • Adalet MYO için KDV dâhil üniversite ücreti 18.000 TL’dir.
 • Bütünleşik Doktora için KDV dâhil üniversite ücreti 45.000 TL’dir.
 • Doktora için KDV dâhil üniversite ücreti 40.000 TL’dir.
 • Tezli veya Tezsiz Yüksek Lisans için KDV dâhil üniversite ücreti 32.000 TL’dir.
 • Uzaktan Öğretim Lisansüstü için KDV dâhil üniversite ücreti 25.000 TL’dir.
 • Lisansüstü İngilizce Hazırlık için KDV dâhil üniversite ücreti 15.000 TL’dir.
Benzer Haber  Truva Atı Nerededir?

Eğitim ücretlerine KDV dâhil edilmiştir. Garanti Bankasında öğrenci kimlik numarası verilmek suretiyle ödemeler yapılabilmektedir.

Yaşar Üniversitesi Bölümleri

Yaşar Üniversitesi bölümleri ise şu şekildedir; Fen Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İletişim Fakültesi, İşletme Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, meslek Yüksekokulu, Adalet meslek Yüksekokulu ve Yabancı Diller Yüksekokulu şeklindedir.

Yorum Yazın