ukrayna

Yatırım Yoluyla Ukrayna Vatandaşlığı

Yatırım yoluyla Ukrayna vatandaşlığı şartlarını ve detaylarını yazımızdan inceleyebilirsiniz. Ukrayna vatandaşlığı alabilmek için dil eğitiminden anayasaya, oturma süresinden evliliğe kadar birkaç detayın gözden geçirilmesi son derece önemlidir. Yapılan değişiklikler sonrasında ülkenin hemen her noktasında birkaç bin göç kabul edebileceğini dile getiren Ukrayna, bazı şartların yerine getirilmesi sonrasında onay vereceğini vurgulamıştır. Gereken prosedürleri tamamladıktan sonra vatandaşlığı alabilmeniz daha kolay olacaktır.

Ukrayna

100 Bin Dolar Yatırım İle Ukrayna Vatandaşlığı

Ukrayna hükümetinin yeni aldığı karara göre, ülke ekonomisine 100 bin dolarlık yatırım yapan herkes Ukrayna vatandaşı olmaya hak kazanacak.

Göçmenlik konularıyla ilgili hazırlanan yasaya göre 2017 yılında toplam 3 bin 963 kişiye ‘Ukrayna’ya göç edebilir’ kontenjanı verildi. Bu kotanın 2 bin 200 kişilik kısmı Ukrayna vatandaşıyla evlenen veya Ukrayna’da çocuğu doğanlar için ayrıldı. Ukrayna’da yakın akrabası olanlar için ise bin 100 kişilik kota oluşturuldu. Ayrıca 558 kişilik kota da eskiden Ukrayna vatandaşı olup, tekrar dönmek isteyenler için açıldı.

Bilim ve kültür alanında faaliyet gösteren insanları, Ukrayna’nın çıkarlarına cevap veren kişiler ve ülke ekonomisine 100 bin Amerikan doları (en az) yatırım yapanlar herhangi bir kotaya tabi tutulmadan Ukrayna vatandaşlığı alabilecek.

Ukrayna sınırları içerisinde 100 bin dolarlık iş kurduğunuzda 5 yıl boyunca var olmaya devam ederseniz vatandaşlığı elde etmenize herhangi bir engel olmayacaktır.

Ukrayna

Ukrayna Vatandaşlığı İçin Gereken Şartlar Nelerdir ?

Kalıcı olarak Ukrayna dışında ikamet eden bir kişi, önce göç etmek için izin almalıdır. Bundan sonra, Ukrayna’nın diplomatik misyonu veya konsolosluk ofisi, ihraç tarihinden itibaren bir yıl süreyle geçerli olan göçmen vizesi verir.

Ukrayna topraklarında kalıcı ikamet yeri edinilmesi, yabancılar ve vatansız insanlara önemli fayda sağlıyor. Avantajlarından biri, yabancı veya vatansız bir kişinin herhangi bir zamanda vizesiz olarak Ukrayna’ya serbestçe girebilmesidir.

Benzer Haber  Yabancıya konut satışı 2019

Gerekli Belgeler

Ukrayna daimi ikametgahı için gerekli belgelerin listesi:
⦁Ukrayna’da daimi ikamet izni başvurusu
⦁Yabancının pasaportunun orijinali, kişisel verilere sahip sayfanın bir kopyası, sınırın üzerinden geçen vize ve damga (veya göçmenlik kartı) .
⦁Yabancının kişisel bilgilerine sahip pasaport sayfasının Ukraynaca’ya noter tasdikli çevirisi.
⦁Göçmenlik izninin noter tasdikli bir kopyası. Eğer göç iznini daimi ikametgahı ile aynı anda veriyorsanız, ayrıca, bir göç izninin alınması emri ile sağlanan tüm belgeler sunulmalıdır.
⦁Bir kişi kaydı için uygun Ukrayna’da konut durumu hakkında belgeler.
⦁Tıbbi sertifikalar.
⦁Ukrayna’da sabıka kaydı bulunmayan bir belge.
⦁Vatandaşlığı bulunan ülkede hiçbir sabıka kaydı bulunmayan belge.
⦁4 fotoğraf 3,5 x4, 5 cm (mat) .
⦁Devlet görevinin ödenmesini onaylayan makbuzu
⦁SMSU servisleri için ödeme teyit makbuzu.
⦁Ukrayna kimlik numarasının bir kopyası

Yorum Yazın