Yavuz Sultan Selim Köprüsü Geçiş Ücreti Ne Kadar?

İstanbul’da yaşayanlar veya İstanbul’a gelecek olanlar için özellikle Yavuz Sultan Selim köprüsü geçiş ücreti köprüden geçmek isteyenleri ilgilendirmektedir. 2018 yılı için belirlenmiş olan geçiş ücretleri araçlara göre değişmektedir. Özellikle Yavuz Sultan Selim köprüsünü kullanmak isteyenleri ilgilendiren bir konu her yıl belirlenen ücretler üzerinden geçiş yapılmasını sağlamaktadır. Köprüyü kullanmak isteyenler kullandıkları araçlara göre belirlenmiş olan fiyatları üzerinden ödeme yapabilirler.

2018 Yavuz Sultan Selim Köprüsü Geçiş Ücretleri

yavuz-sultan-selim-koprusu-emlaklobisi

İstanbul’da özellikle Yavuz Sultan Selim köprüsü kullanmak isteyenler için belirlenen ücretler her yıl yapılan düzenlemeler ile değiştirilmektedir. Köprü İstanbul da bulunan köprülerden yalnızca biridir. İki yakayı birbirine bağlamak adına daha kısa süre içerisinde gideceği yere ulaşmak isteyenlerin tercih edebileceği köprüler arasında yer almaktadır.

Araç sınıflarına göre belirlenmiş olan 2018 geçiş ücretleri şu şekildedir;

  1. Sınıf için 13.35 TL
  2. Sınıf için 17.75 TL
  3. Sınıf için 32.95 TL
  4. Sınıf için 83.70 TL
  5. Sınıf için 104,15 TL
  6. Sınıf için 9.35 TL

Belirlenmiş olan ücretlere KDV dahil değildir. KDV ile birlikte belirlenen fiyatlar özellikle geçiş sırasında araçların belirlenmiş olan sınıfa göre ücretlendirilmesini sağlamaktadır. Ödeme sırasında KDV dahil fiyat seçenekleri geçerlidir. Her yıl belirlenecek fiyat seçenekleri ile geçiş yapılabilir.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü Nerededir?

yavuz-sultan-selim-koprusu-emlaklobisi

Odayeri ve Paşaköy kesiminde 148 km uzunluğunda bulunmaktadır. Dünyanın en geniş köprüsü olarak bilinmektedir. Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlamak amacıyla üçüncü olarak yapılmış olan köprüdür. Geliş ve gidiş yönlerinde dörder karayolu, orta kısımda iki demiryolu şeridi bulunmaktadır. Bu sayede 10 ulaşım şeridi ile hizmet vermektedir. Deniz üzerindeki uzunluğu ise 1408 metre olarak bilinmektedir.

Köprü üzerinden ulaşım sağlamak isteyenler için belirlenmiş olan ücretlendirme ile geçiş imkanı sağlamaktadır. Bu nedenle köprüyü kullanacak olanların kullandıkları araçlara göre belirlenmiş olan fiyatlar üzerinden ödeme yapması gerekmektedir. Asya ve Avrupa yakasını birbirine bağlamak amacıyla hazırlanmış olan köprü özellikle yolculuk edecek olanların daha kısa süre içerisinde istedikleri istikamete ulaşmalarını sağlamaktadır.

Benzer Haber  Lansman Nedir?

Yavuz Sultan Selim Köprü Geçişleri

yavuz-sultan-selim-koprusu-emlaklobisi

İstanbul’da özellikle köprü geçişleri iki yaka arasında kolay ulaşım sağlanmasını sağlamaktadır. Bu nedenle araç sahipleri gidecekleri güzergaha göre farklı köprüler üzerinden geçerek istedikleri alana rahatlıkla ulaşabilirler. Devamlı olarak köprü güzergahını kullanmak zorunda olanlar için belirlenmiş olan Yavuz Sultan Selim köprüsü geçiş ücretleri 2018 yılında da kullanıcılar için ödenecek olan tutarları belirlemektedir.

Her yıl belirlenen ücretler değişmektedir. Bu nedenle özellikle yolculuk yapmayı düşünenler öncesinde yapacakları incelemeler sayesinde detaylı bilgi alarak sorun yaşamadan geçiş yapabilirler. Araçların ait olduğu sınıflara göre belirlenmiş olan ücretler üzerinden işlem yapılmaktadır. Her araç sınıfı için KDV dahil olarak belirlenmiş olan fiyatlar üzerinden ödeme yapılmaktadır.

 

 

Yorum Yazın