Yedigöller Milli Parkı

Kartpostallarda sürekli olarak gördüğünüz su ile ormanın birleştiği birçok yerin bulunduğu Yedigöller Milli Parkı unutulmaz bir tatil için sizleri bekliyor.

1642 hektar büyüklüğünde alana sahip olan Yedigöller, milli park olarak ilan edilmesinin ardından korunmaya alınmıştır. Hem kış aylarında hem de yaz aylarında ziyaretçi akınına uğrayan Yedigöller Milli Parkı, huzurlu zaman geçirebilmeniz için tercih edilmektedir.

En büyüğü Büyükgöl olan Seringöl, Büyükgöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, Sazlıgöl, İncegöl ve Deringöl ile birlikte 7 adet göl bulunmaktadır. 2 havza üzerinde sıralanmış olan birbirinden farklı gölleri ve konaklama alanları ile şehrin gürültüsünden uzak sakin bir tatil arayanların vazgeçemedikleri yerlerin başında geliyor. Aynı zamanda bölgeye giriş ücretsizdir.

Doğal Yapısı

Göllerinin dışında oldukça çeşitli bitkilerden oluşan ormanı ile de ziyaretçilerine muhteşem bir doğa sunmaktadır. Aynı zamanda çeşitliliğin çok fazla olduğu ormanında bilimsel çalışmaların ya yapılabilmesi olanağı doğmaktadır. Tam bir doğal cennet Yedigöller Milli Parkında tilki, kurt, karaca, geyik ve sincap gibi hayvanların yanı sıra yaklaşık olarak 100 farklı türde kuş da yaşamaktadır. Sürekli olarak turist alan milli park da konaklama hizmeti de profesyonelce yapılmaktadır. Genel olarak bungalov evlerde konaklama imkanı bulduğunuz bölgede doğasıyla huzurlu zaman geçirebilmeniz sağlanmaktadır.

Yedigöller Milli Parkı Ulaşım

Bolu merkezinden ve birçok noktadan kalkan minübüs ve servislerle ulaşım da rahat olarak yapılabilmektedir. Bu bölge sürekli olarak tatilcilerin tercih etmelerinden dolayı ulaşım açısından sorun yaşamayacağınız yerler arasındadır.

Yaz, kış bütün mevsimlerde farklı bir güzelliği ortaya çıkan Yedigöller Milli Parkı, sürekli olarak tatilcileri kabul etmektedir. Özellikle doğa turizmi açısından oldukça fazla tercih edilmektedir.

Benzer Haber  En İyi Balık Tutma Yerleri

Yedigöller Milli Parkı Konaklama

Bölgede konaklama için birçok alternatifiniz olacaktır. Otel içerisinde kalmak isteyenler bölgede hizmet veren otellerde, bungalov evlerde kalmak isteyenler doğa ile iç içe bulunan bu evlerde, aynı zamanda kamp yapmak isteyenler de kamp alanlarında çadırlarını kurarak konaklayabileceklerdir. Bu şekilde her türlü alternatifi gelen misafirlerine sunabilen Yedigöller Milli Parkı, aynı zamanda unutulmaz tatil anıları biriktirmenize de imkan sağlamaktadır.

Yedigöller Milli Parkı Fotoğrafçılık

Muhteşem doğası ile özellikle Yedigöller Milli Parkı fotoğrafçılık yapanların akınına uğrayan bölgede hem doğa fotoğrafı çekebileceğiniz gibi hem de bu bölgede yaşayan hayvanların da resimlerini çekebileceksiniz. Fotoğrafçılar özellikle Ekim ve Kasım aylarında bölgede resim çekmek için giderler. Bu dönemlerde mevsim şartlarından dolayı size istediğiniz görüntüler kolaylıkla verilmektedir.

Yedigöller Milli Parkı Özellikleri

1965 yılından itibaren bu bölge hem doğal güzellikleri hem de bölgede yaşayan hayvan türlerinden dolayı Milli Park olarak korumaya alınmıştır. Bu tarihten itibaren korumaya alınması ile birlikte bölgede yaşayan ve türleri tehlike altında bulunan birçok hayvan türünün sayısında artış yaşanmıştır. Aynı zamanda Türkiye’de ilk kültür alabalık üretimi 1969 yılın bu bölgede yapılmıştır. Parkın içerisinde bulunan yürüyüş yolları,  dilek çeşmesi, şelaleler, Pisagor Ağacı, gülen kayalar, Anıt Ağaç ile de ziyaretçilerin hoş vakit geçirebilecekleri bir ortam sunulmaktadır.

Ülkemizde bulunan sayılı yerlerden olması nedeniyle Yedigöller Milli Parkı birçok tatilci tarafından huzurlu tatil geçirebilmelerini sağlamaktadır. Bölgeye giden tatilciler kendilerine sunulan konaklama şartlarından istediklerini seçerek istedikleri gibi bir tatil geçirebilmelerine imkan verilmektedir. İsterseniz doğa ile iç içe olan ağaç evlerde konaklayabilir isterseniz de çadırınızı kurarak kamp yapabilirsiniz. Bu sizin tatil kültürünüze bağlıdır. Diğer tatil beldelerinde her şey dahil tatiller yapanlar için bu bölge uygun olmayacaktır. Ancak otellerin bunlara yakın sağladıkları imkanları da kullanabileceksiniz.

Benzer Haber  Tahliye Taahhütnamesi Nedir? Tahliye Taahhütnamesi Örneği 2018

Yorum Yazın