Yeditepe Üniversitesi İstanbul

Yeditepe üniversitesi İstanbul burs ücretleri ne kadardır? Yeditepe üniversitesi konusunda sizde detaylı bilgiyi bu adres üzerinde kolayca bulabilirsiniz.

İstanbul Yeditepe Üniversitesi, 2018-2019 akademik yılı içerisinde kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerin eğitim ücretlerini yakın zamanda açıklamıştır. Bu yazımızda yer alan ücretlere %8 KDV dahil edilmiştir. 2018-2019 Yeditepe Üniversitesi Eğitim Ücretleri konusunda buradan sizlere detaylı bilgi vereceğiz.

Ücretler Ne Kadar?

2018-2019 Eğitim Yılı içerisinde güz ve bahar dönemi yarı yılları toplam ücret miktarlarını sizde sayfamız üzerinde kolayca bulabilirsiniz. Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği, Tıp, Hukuk, Sağlık, Mühendislik ya da Mimarlık gibi fakültelerin ücretlerine kolayca erişebilirsiniz.

Yeditepe Üniversitesi ücretleri puanlarının açıklanmasının hemen sonrasında açıklandı. Yeditepe Üniversitesi’nin 2018-2019 tarihinde eğitim toplam ücretlerini sayfamızda sizlere sunuyoruz.

2018-2019 akademik yılı toplam ücretler;

  • Diş Hekimliği Fakültesi yıllık eğitim fiyatı 74 750,00 TL,
  • Tıp Fakültesi yıllık eğitim fiyatı 69 000,00 TL,
  • Eczacılık Fakültesi yıllık eğitim fiyatı 57 500,00 TL,
  • Hukuk Fakültesi yıllık eğitim fiyatı 52 900,00,
  • Mühendislik Fakültesi yıllık eğitim fiyatı 45 500,00 TL,
  • Fen-Edebiyat Fakültesinin yıllık eğitim fiyatı 40 800,00 TL,
  • Güzel Sanatlar Fakültesinin yıllık eğitim fiyatı 36 000,00 TL,

Kuruluşu Ve Yerleşkesi

Yeditepe Üniversitesi, İstanbul şehri üzerinde eğitim veren, İstanbul Eğitim ve Kültür Vakfı aracılığı ie 1996 yılında kurulmuştur. Yüksek Öğretim Yasası çerçevesi üzerinde kamu tüzel kişiliği, mali ve idari özerkliği yer alan bir vakıf üniversitesi olarak bilinmektedir. Kurucusu Bedrettin Dalan olarak yer almaktadır. Atatürkçü düşüncelerin ışığında yola çıkarak, araştırmacı ve yenilikçi bir eğitim vermeyi amaçlamaktadır. Yeditepe Üniversitesi, eğitim programları sayesinde bilgi çağına dönük bir eğitim gerçekleştirmektedir. Üniversitenin ana yerleşim bölgesi 26 Ağustos Yerleşimi ismi ile anılmaktadır. Diş Hekimliği Fakültesi dışında tüm lisans ve yüksek lisans eğitim programları 2000-01 akademik yılından beri bu alanda gerçekleştirilmektedir. Diş Hekimliği Fakültesi ve Uygulamalı Hastanesi ise Bağdat Caddesi üzerinde yer alan binada yapılmaktadır. Tüm tıbbi poliklinik hizmetlerinin bir arada sunulduğu Bağdat Caddesi Polikliniği Beşiktaş’ta hizmet vermektedir. Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Bostancı’da 2005-06 yılında hizmete girmiştir.

Benzer Haber  Özyeğin Üniversitesi İstanbul

26 Ağustos Yerleşimi

Üniversitenin 26 Ağustos Yerleşimi bölgesi İstanbul’un Anadolu yakası üzerinde, Kayışdağı’nın eteklerinde 125 bin metrekarelik alanda kurulmuştur. Adını ise 26 Ağustos’un Türk tarihindeki öneminden almıştır.

26 Ağustos Yerleşimi‘nin mimari detayları ise üniversitenin kurucusu Bedrettin Dalan tarafından yapılmıştır. Selçuklu mimarisi kullanılarak yapılan 26 Ağustos Yerleşimi bölgesinde her biri 5-12 katlı bina ile beraber bu binaları tam olarak çevrelemiş olan dört ayrı öğrenci oteli yer almaktadır. Binaların yüksekliği 22 metreye ulaşmış olan büyük kapılardan girilmektedir. Bununla beraber kampüs avluları ile tipik Selçuklu mimarisi kullanılarak günümüze aktarılmış olan modern yapı özelliğini taşımaktadır. Binaların dış tarafı ise, Anadolu’dan getirilmiş olan doğal taşlarla kaplı yer almaktadır. Üniversitenin sembolü ise Selçuklu mimarisine özgü olarak bilinen kadın ve erkeği temsil eden çift başlı kartal olarak yer almaktadır. Bu sembol, yerleşimin ana giriş kapısı üzerinde ve binaların çeşitli yerlerinde bulunmaktadır. Yaklaşık olarak 20.000 öğrenci sayısı ile en çok öğrenci bulunduran vakıf üniversitesi olarak binmektedir. 60 bölümü ile beraber Türkiye’de vakıf üniversiteleri arasında en çok bölüme sahip okulu olarak yer almaktadır.

Yorum Yazın