Yeni Yüzyıl Üniversitesi İstanbul

Yeni yüzyıl üniversitesi İstanbul burs ücretleri ne kadardır? Yeni yüzyıl üniversitesi konusunda tüm detayları sizlerle bir araya getiriyoruz.

2010- 2011 öğretim yılı içerisinde kapılarını öğrencilere açmış olan Yeni Yüzyıl Üniversitesi ülkemizin en genç üniversiteleri arasında yer almaktadır. Gelişen bir üniversite olarak bilinen Yeni Yüzyıl Üniversitesi günümüzde ise 10 fakülte, 1 meslek yüksekokulu ve 3 enstitü ile beraber öğrencileri geleceğe hazırlamaya devam etmektedir. 17 farklı lisans programı ile sayesinde bu alanda öğrencilere akademik seçenekler sunmaya devam eden Yeni Yüzyıl Üniversitesi aynı zamanda Erasmus Programı sayesinde değişim olanaklarına da yer vermektedir.

Bu yazımız içerisinde sizlere Yeni Yüzyıl Üniversitesi eğitim ücretlerini sunacağız. İnternet adresimiz üzerinde yer alan bilgiler üzerinde Yeni Yüzyıl Üniversitesi ya da diğer üniversitelerin taban puanları ve ücretlerine kolayca ulaşabilirsiniz.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi 2018-2019 eğitim yılı ücretlerini açıkladı. Öğrenimini bu üniversite içerisinde görmek isteyen adayları için bilgilendirmek için fiyatlar burada yer almaktadır.

Eğitim öğretim ücret oranlarının kesin kayıt esnasında peşin ödenmesi ile beraber %5 indirim uygulanmaktadır. Öğrencilere üniversite hazırlık sınıfları dışında hariç her akademik yılı sonunda uygulanacak olan değerlendirme durumlarına göre Genel Ağırlıklı Not Ortalaması 4.00 üzerinden 3. 50 üstüne çıkmayı başaran öğrencilere bir sonraki yılın eğitim öğretim ücretinden indirim yapılmaktadır. Özel üniversite ücret oranları, önümüzdeki eğitim öğretim yılı konusunda fiyatlarını belirlemiştir Vakıf üniversitelerinin pek çok 2018-2019 tarihinde kayıt ücret oranlarını yüzde 10 ila 15 oranlarında yükseltmiştir.

Okul Ücretleri

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesinde eğitim ücretli olarak yapılmaktadır.

  • Tıp Fakültesi için eğitim fiyatı 44.400,00 TL,
  • Diş Hekimliği Fakültesi için eğitim fiyatı 44.400,00 TL,
  • İngilizce Hazırlık Programı için eğitim fiyatı 12.000,00 TL,
  • Hukuk Fakültesi için eğitim fiyatı 32.200,00 TL,
  • Eczacılık Fakültesi için eğitim fiyatı 36.000,00 TL,
  • Psikoloji Bölümü için eğitim fiyatı 30.400,00 TL,
  • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi için eğitim fiyatı 27.800,00 TL
Benzer Haber  Gelir Vergisi Hesaplama

Kayıt Zamanı

2018-2019 eğitim yılı içerisinde İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Kayıt işlemleri eylül tarihinde başlamaktadır. Mevcut öğrenci kayıt yenileme uygulaması ise 27 Ağustos 2018 ve 7 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılmaktadır.

Tam Burslu öğrenciler kendi otomasyon uygulamaları üzerinden mali kayıt evrakları ile ilgili kayıt yenileme tarihleri içerisinde onaylamaları zorunludur. Vadeli ödeme seçenekleri ile beraber faizsiz banka kredisini kullanmak isteyen öğrencilerin ise, velileri ile beraber Kredi kartı ile ödeme gerçekleştirecek olan öğrencilerin ise kredi kartları ile Cevizlibağ kampüsüne gelmeleri gerekir. Vadeli ödeme uygulamaları konusunda %20 peşinattan sonra kalacak olan tutara dokuz (9) eşit taksit uygulanabilmektedir. Tamamı nakit ya da kredi kartı kullanılarak tek seferde verilecek olan ödemelerde %5 peşin indirimi yapılmaktadır. Nakit ödemeler konusunda anlaşmalı banka şubeleri kayıt esnasında üniversite içerisinde hizmetinizde yer almaktadır.

Vatan Sağlık ve Eğitim Vakfı aracılığı ile kurulmuş olan Yeni Yüzyıl Üniversitesi İstanbul Zeytinburnu’nda eğitim hayatına devam etmektedir. Yeni Yüzyıl Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi ile beraber İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi öğrencileri için eğitim uygulama alanı içerisinde hizmet veren iki kurum olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Üniversitenin yerleşkesi üzerinde öğrencilerin her ihtiyaçlarını tam olarak karşılayabilecekleri eğitim ile beraber sosyal yönden gelişebilecekleri imkanları da yer almaktadır.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi üzerinde taban puan aralıkları, başarı sıralamaları ve kontenjanları sitemizde yer almaktadır. Puan ve ücret aralıkları güncel olarak sizlerle bir araya getirilmektedir. YKS ye girip tercih yapacak olan üniversite adayları bu sıralamalardan yararlanarak tercih yapabilir.

 

Yorum Yazın