Yozgat Şehir Hastanesi

Yozgat Şehir Hastanesi ile ilgili tüm detayları yazımızdan inceleyebilirsiniz. Kamu – özel işbirliği kapsamında başlatılan şehir hastaneleri projesine bir yenisi daha ekleniyor. Yozgat ilinde inşasına devam edilen Yozgat Şehir Hastanesi 475 yatak kapasitesi ile sağlık alanında atılmış önemli adımlara örnek oluyor.

Ä°lgili resim

Modern sağlık hizmetleri sunacak olan hastane, bölgede de büyük ilgi ile karşılanıyor. Üstelik tıbbi donanım anlamında pek çok yeniliği de kullanacak olan hastane de teknolojik cihazlara da yer verilecek. Sağlık alanında atılan önemli alanlardan biri olan hastaneye çevre il ve ilçelerden de hastan kabulü sağlanıyor. Hasta konforu için küçük ayrıntıların dahi düşünüldüğü hastanede sağlık hijyeni konusuna da büyük önem veriliyor.

Kapsamlı Tedavi Bölümleri Yer Alıyor

Yozgat Şehir Hastanesi çok sayıda yatak kapasitesi ile bölgede bulunan hastanelerdeki yoğunluğu azaltıyor. 127 tane poliklinik odasına sahip olan hastanenin kapsamlı tedavi bölümleri de bulunuyor. Özellikle de teşhis bölümleri konusunda gelişmiş bir tıbbi ayrıcalığa sahip olan hastanede endoskopi ünitesi, nükleer tıp, anjiyo ve kardiyak kateter labı, ameliyathaneler, acil servis, fizik tedavi merkezleri, ketem, kemoterapi ve ileri düzey patoloji birimleri bulunuyor. Ayrıca diyaliz bölümü sayesinde, en sık ihtiyaç duyulan bir noktayı da yerine getiriyor.

Hizmetlerine Başladı

Yozgat Şehir Hastanesi ile ilgili görsel sonucu

142 bin metrekarelik bir alana konuşlandırılan Şehir Hastanesi faaliyetlerine başladı hem Yozgat, hem de çevre illerden hasta akınına uğrayan hastane büyük bir özveri ile vatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor.

Hastanede bulunan 1 adet nükleer tıp ünitesi, modern tıp alanındaki gelişmelerin hastalar üzerinde uygulanmasını sağlıyor. Ayrıca 8 adet de sancı, doğum ve lohusa yatağı da bulunuyor. Hastane tam donanımlı ve Uluslararası kabul görmüş teçhizatlar ile donatılı 17 tane ameliyathaneye de sahip. Ayrıca 10 kişilik kemoterapi ünitesi sayesinde kanser tedavisine de büyük destek sağlıyor.

Benzer Haber  İstanbul'u Terk Edenler En Çok Hangi Şehirlere Yerleşiyor?

Hastane yeni doğan ünitesi anlamında da destek vermeye hazırlanıyor. Genişletilen yeni doğan bakım ünitesinde şuan 27 yatak bulunuyor. Yoğun bakım ünitesinde 5 tanesi izole olmak üzere toplam 24 yatak bulunuyor.

Özel Hastane Konforunda

Yozgat Şehir Hastanesi ile ilgili görsel sonucu

Yozgat Şehir Hastanesi, şehirlerarası karayollarına ve merkeze oldukça yakın bir noktada yer alıyor. Üstelik toplu taşıma güzergâhları bu hastaneye de uğrayacak şekilde yeniden hazırlandı.

139 milyon Euro’ya mal edilen hastane, özel hastane konforunda hizmetlerine devam ediyor. Çevre illerden ve tıp fakültelerinden hasta nakillerini kabul eden hastane, hijyen ve donanım bakımından Türkiye’nin en önemli sağlık yatırımlarından biri oldu.

Hastanenin yapımında kullanılan 139 milyonun Euro’nun 111 milyonluk kısmı Japonya menşeili SMBC Holding, Alman menşeili Siemens, BTMU ve İtalya menşeili İntesa tarafından karşılandı. İhaleleri hala devam eden hastanenin yatak kapasitesinin 40 bine ulaşması hedefleniyor. 25 yıl boyunca işletme şeklinde yürütülecek olan hastanenin devri, 25 yıldan sonra Sağlık Bakanlığı’na yapılacak.

Yozgat’taki şehir hastanesi için teçhizat teminine hala devam ediliyor.

Yorum Yazın