ekoloijk-yuzen-evler

Yüzen Ekolojik Evler

Yaşam standartlarını değiştiren yüzen ekolojik evler ! WaterNest 100 adı ile üretilen yüzen evler yapımında kullanılan malzemeler ve sürdürülebilir üretim şekli ile yüzde 98 geri dönüşümlü. Ayrıca, iç mikro havalandırma ve klima sistemi sayesinde de düşük tüketimli bir yerleşim birimi olarak sınıflandırılıyor. Deniz, nehir, göl gibi her türlü sakin su ortamında kullanılabilen evler, doğayla tam uyum içinde yaşamak isteyenler için ideal bir çözüm sunuyor.

yuzen-ekolojik-evler

Giancarlo Zema tarafından tasarlanan çevre dostu yüzen evler, tamamen geri dönüştürülmüş lamine ahşap bir muhafaza ve geri dönüştürülmüş alüminyum bir gövdeden oluşuyor. On iki metre çapında ve dört metre yüksekliğindeki evlerin ahşap muhafazası, doğal ahşabın basınçla birleştirildiği teknolojik bir proses kullanılarak üretiliyor. Yöntem, ahşabın tipik kusurlarını da azaltıyor. Muhafaza, kaplama ve bölme duvarlarının kavisli olmasından dolayı hava koşullarına karşı kolaylıkla direnç gösterebiliyor.

Yüzde yüz geri dönüştürülebilen alüminyumdan üretilmiş olan konik şekilli gövde, darbeye, korozyona son derece dayanıklı ve bakım gerektirmiyor. Gövde, mükemmel kaldırma kapasitesinin yanı sıra konut ünitesi için gerekli olan teknik imkanları da barındırıyor. Sızdırmaz sekiz ayrı modüllün birleştirilmesi ve sıkıştırılmasıyla üretilen evlerde, her modül, yaşam için gerekli olan tüm sistemlerin rahatça uygulanabilmesi için girintiler ve yuvalar içeriyor.

Evlerin sürdürülebilir, ekonomik ve estetik özelliklerine ek olarak, ağırlığa karşı mekanik direnç oranı da oldukça yüksek. Yüzen evler , karbon yüzey katmanı tarafından sağlanan ısı yalıtımı sayesinde de mükemmel bir yangın direncine sahip.

Yüzen Evler Tam Anlamıyla Çevre Dostu

Yüzen evler tam anlamıyla çevre dostu bir donanım barındırıyor. Evlerde enerji üretimi için 60 metrekare alana sahip amorf fotovoltaik paneller bulunuyor. Paneller, evin iç kullanımı için yeterli olan tüm enerjiyi üretiyor.

Benzer Haber  Yatırım İle Almanya Vatandaşlık Hakkı

yuzenevler

Tavan ve tabanlarda bulunan hava ızgaraları, ev içinde filtrelenmiş bir mikro havalandırma sağlıyor. Sistemde yer alan otomatik sıcaklık kontrolü ise havalandırmanın enerji tüketimini oldukça düşük seviyelerde tutuyor.

Banyo ve mutfak atıklarından oluşan gri ve siyah suyun arıtılması ve filtrelenmesi için entegre bir sistemden yararlanılıyor. Sistem, suyu kısmen veya tamamen arındırarak yeniden kullanılabilir hale getiriyor.

Ekolojik ve Konforlu  Yaşam

Yaşam ve çalışma ihtiyaçlarına uygun olarak farklı iç yapılanmaların uygulanabildiği evler oturma odası, yemek alanı, yatak odası, mutfak ve banyodan oluşuyor. Yüz metrekarelik dairesel bir düzende olan evlerin tasarımında kullanılan büyük pencereler ve balkonlar tüm gün boyunca ışığın içeriye girmesine izin veriyor.

Zeminlere döşenen tik ahşabı, sıcaklık değişimleri, nem, tuzluluk ve atmosferik ajanların saldırılarına karşı koymak üzere seçilmiş. Kayar kapılar ve pencereler ise sızdırmazlık sağlamak için termal çift camla kaplanmış ve eloksallı alüminyumdan yapılmış. Evler ayrıca, aydınlatma kontrolü, ses kontrolü gibi akıllı teknolojilere ve saldırı, gaz sızıntısı, hırsızlık gibi güvenli alarm sistemlerine de sahip.

Yorum Yazın