Zirve Üniversitesi Gaziantep

Zirve Üniversitesi Gaziantep burs ücretleri ne kadardır? Zirve üniversitesi hakkında detaylı bilgileri yazımız içerisinde kolayca bulabilirsiniz. 2019 özel üniversite fiyatları konusunda aramış olduğunuz tüm soruların cevapları burada yer almaktadır.

Vakıf üniversiteleri fiyatları baz alındığı zaman, lisans programları içerisinde en düşük ücret 18 bin lira, en yüksek ücret ise 60 bin liraya kadar çıkabilmektedir.

Özel üniversitelerde önlisans programına kayıt yaptırmak istiyorsanız düşük ücret 6 bin lira olarak yer alırken en yüksek ücret ise 16 bin liraya kadar çıkabilmektedir. Bununla beraber Özel üniversite ücretleri, gerçekleştirilen ödemenin peşin ya da taksitli şekilde ödenmesine göre farklılık gösterebilmektedir. Taksitli şekilde ödeme imkanı bulunan vakıf üniversite fiyat aralıkları konusunda peşin ödemeye göre biraz fazla olabilmektedir. Yeni eğitim-öğretim yılı konusunda belirlenmiş olan özel üniversite ücret aralıkları belirleniyorken en yüksek fiyat aralıkları genel olarak tıp fakülteleri diş hekimliği ve eczacılık fakültelerinde yer almaktadır.

Burs İmkanı

Zirve Üniversitesi Gaziantep şehrinde yer alan bir vakıf üniversitesidir. 2009 tarihinde eğitim-öğretim hayatına başlamıştır. İngilizce ya da Türkçe olarak öğretim gerçekleştiren eğitim kurumu, Almanca, Fransızca, Rusça ile beraber Osmanlıca derslerini de seçmeli olarak verebilmektedir.  23 Temmuz 2016 yılında, Olağanüstü Hal kararı ile beraber üniversite kapatılmasına karar verilmiştir. Üniversite, sınav sonuç durumlarına göre farklı şekillerde aylık burs vermektedir. Eğitim süresi boyunca başarı gösteren öğrencilere de farklı burs olanakları sunulmaktadır.

Gaziantep şehrinde bulunan üniversite içerisinde tüm detaylar yazımızda yer almaktadır. Öğrenim fiyatları konusunda KDV fiyat aralıklarını sizlere sunuyoruz. Eğitim ücret aralıkları bankalara dokuz taksit halinde tahsil edilmektedir. Peşin ödeme durumunda %5 indirim yapılmaktadır.

Zirve Üniversitesi’nde öğrenciler için verilecek olan tüm burslar karşılıksız olarak yer alıp, normal öğrenim süresi boyunca, eğitim-öğrenim ücretini bir arada bulundurmaktadır. Burslu kontenjan içerisine %25 ve %50 burslu indirim yapılmaktadır. Tam burslu, %50 burslu ve %25 burslu programlar yer almaktadır. Bu burs oranları normal öğrenim süresince herhangi bir şekilde kesilmemektedir.

Benzer Haber  Yatırım İle Almanya Vatandaşlık Hakkı

Zirve Üniversitesi bünyesinde yer alan bölümlerin güncel fiyatları üniversite tekrar faaliyete geçtiği zaman sizlere sunulacaktır. Zirve Üniversitesi başarı sıralamaları konusunda dikkatli seçim yapmanız gerekmektedir. Tercihlerinde Zirve Üniversitesi Taban Puanı doğrultusunda doğru programı seçebilirsiniz.

Üniversitenin Yeni Adı

Gaziantep şehrinde FETÖ’nün darbe girişimi sonrasında kapatılmış olan üniversitenin yerleşkesinin ismi, Gaziantep Üniversitesi 15 Temmuz Yerleşkesi olarak açıklandı. Fethullahçı Terör Örgütünün darbe girişimi nedeniyle kapatılan Zirve Üniversitesinin yer aldığı yerleşke üzerinde, “Gaziantep Üniversitesi 15 Temmuz Yerleşkesi” adı verildi. Türkiye’de uygulanan olağanüstü hal kapsamı içerisinde alınan tedbirlere ilişkin olarak Zirve Üniversitesinin kapatılarak bünyesinde yer alan tüm taşınır ve taşınmaz malların Gaziantep Üniversitesi‘ne geçici olarak devrinin yapıldığı hatırlatıldı. Günümüzde Zirve üniversitesi Gaziantep üniversitesine bağlı olarak eğitim vermektedir.

 

Yorum Yazın