bahce-duzenlemesi

10 Muhteşem Kendin Yap Bahçe Düzenlemesi

Evlerin içi kadar dışının tasarımının da önemli olduğuna işaret ederken, peyzaj tasarımı açısından estetik algının çevre ile ilgisi bulunmaktadır. Bahçe ile ev girişi arasındaki sirkülasyon, çimden, çiçeklere, süs bitkileri ve ağaçların konumuna göre hattını belirleyebilir. Bahçe düzenlemesi derin bir uzmanlık gerektiren ciddi bir iştir. Her bahçenin farklı bir atmosferi ve toprak yapısı vardır. Tüm bunların doğru şekilde belirlenmesi, bu şekilde fiyat verilme işleminin yapılması gerekir. İşte bu noktada da size ilham olacak bahçe düzenlemesi fikirlerini araştırdık. Siz de yazımızdan inceleyerek bahçe düzenlemesi yapabilirsiniz.

Kendin Yap Bahçe Düzenlemesi Fikirleri

bahce-duzenlemesi

Kendin yap projeleri çağımızın önemli hobi gruplarından biridir. Bu projelerin fazlalaşması toplumsal bir fayda sağlarken yaratıcı fikirler de güzel dekorasyonlar yaratabilir. Bahçeniz için de kendin yap fikirleri deneyebilirsiniz.

Pencere Önleriniz Bahçenizi Tamamlasın

bahce-duzenlemesi

Bahçe düzenlemesi çalışmaları sadece bahçenin sınırları ile sınırlı değildir. Burada evi bir bütün olarak düşünmek gerekir. İşte bu yüzden pencereler tamamlayıcı bir öğe olabilir. Çiçekli pencere önleri, çiçek dolu çalışmalar burada fark yaratan çalışmalar arasında yer alabilmektedir.

Geniş, Yeşil Alanlar

bahce-duzenlemesi

Bahçe düzenlemesi çalışmaları sırasında bazen aşırıya kaçarak çiçeklerle sarılı evler, dolu dolu bahçeler dekore edilebiliyor. Fakat gerçek şu ki bahçelerin en büyük güzelliği sade oluşunda gizlidir. Sade duruş ve minimal tasarımlar burada yaşam kalitesini doğru oranda arttırır.

Simetrik Bahçeler

bahce-duzenlemesi

Simetrik düşünmek ve tüm bahçe dekorasyonunu bu anlayışla ortaya koymak son derece mühim özellikleri içermektedir. Siz de bahçenizdeki her öğeyi simetrik bir şekilde oluşturabilirsiniz.

Benzer Haber  Wabi Sabi Tarzı Dekorasyon

Bahçe Dekoru Olarak Bisiklet

bahce-duzenlemesi

Bahçe düzenlerken farklı olmak, yaratıcı düşünmek oldukça önemli olmaktadır. Burada da bisikletleri doğru şekilde bahçeye yerleştirmek farklı bir enerji ve yaratıcılık kazandırabilir.

Bahçeniz Suyla Güzelleşsin

bahce-duzenlemesi

Su bir bahçeyi güzelleştiren, insan hayatını mükemmel yapan öğelerden biridir. Siz de imkanlarınız varsa suların geçtiği bir bahçede çok daha huzur dolu bir ortam yaratabilirsiniz.

Çiçek Havuzları

bahce-duzenlemesi

Çiçeklerin bulunduğu her yer insana ferah bir ortam yaratır. Siz de kendi bahçenizi düzenlerken minik çiçek havuzları deneyebilirsiniz. Bunun için çeşitli bitkileri orantılı bir biçimde kullanabilirsiniz.

Bahçe Düzenlemesi İçin Çitler

bahce-duzenlemesi

Mavi, beyaz, yeşil gibi harika boya renkleri ile birlikte çitlerin güzelleşebildiğini gözlemlemiştir. Burada çimlerin o enfes yeşili ile birlikte çitlerin görünümü de farklı bir bahçe ruhuna yol açabilir.

Yorum Yazın