2019 Dekorasyon Trendi: Kadife

2019 Dekorasyon Trendi: Kadife ve metal ağırlıklı tasarımlar oldu. Evinizi hem soğuk havalara hazırlamak hem de ufak tefek dekorasyon değişiklikleri yapmak istiyorsanız, kadifenin sıcaklığından faydalanabilirsiniz. Bu sezon modada da yükselişte olan kadife trendi, dekorasyonda da etkisini hissettirmeye başladı. Bununla birlikte evinize kadifenin yumuşaklığını getirmek istiyorsanız, bu kumaşı kullanırken dikkatli olmanız gerekiyor. Eğer evinizin bir tiyatro setinden fırlamış gibi görünmesini istemiyorsanız, renk seçimine ve bu hassas kumaşı nerelerde kullanmanız gerektiğine özen göstermelisiniz. Doğru birkaç dokunuşla evinizde soylu bir atmosfer yaratabilir, kadifenin soğuk aylarda evinize ayrı bir sıcaklık katacak yumuşak görüntüsüyle huzur bulabilirsiniz.

Kış aylarının vazgeçilmezi, battaniyeler…

Kış aylarında ev dekorasyonunun ayrılmaz bir parçası da kuşkusuz battaniye. Kadife bir battaniyeyi, ister yatağınızda isterse salonunuzun bir köşesinde, dekorasyonun bir parçası olarak kullanabilirsiniz.

Salonlarda kadife modası…

Salonunuza biraz kış havası katmak istiyorsanız, tek yapmanız gereken kanapelerinizin üstündeki yastıkların kılıflarını kadife olanlarıyla değiştirmek.

Yatak odanıza havalı bir zarafet ve kadınsı dokunuşlar katmak istiyorsanız, tek ihtiyacınız olan şey, vintage görüntüsüyle de ilk bakışta fark edilen kadife bir makyaj sandalyesi.

Game of Thrones setinden fırlamış perdeler…

Evet koyu kadife renkli bir perde, evinizde biraz depresif ve Game of Thrones setinden fırlamış gibi bir atmosfer yaratabilir. Ancak dekorasyonun kalan bölümünü minimal ve açık renklerden oluşturduğunuz sürece sorun yok. Eğer modern tarzda bir eviniz varsa ve kadife perde kullanmayı düşünüyorsanız size önerimiz püskülsüz kadife kumaşlara yönelmeniz. Yere kadar uzanan perdeyi hallettiyseniz sıra bu perdeleri detaylarla modernleştirmeye geldi demektir. Evinize uygun bir perde tutacağı, perde askısı ya da perde kol bağı ile tercihinizi zenginleştirebilirsiniz.

Şık kadife bir berger koltukla okuma köşenizin çok daha davetkar, samimi ve sıcak görüneceği kuşkusuz.

Benzer Haber  Mutfak Dekorasyonu İçin Köşe Takımları

Tüm oturma takımınızın kadife olmasına gerek. Salonunuzun bir köşesine yerleştireceğiniz chesterfield tarzı kadife bir kanape, hem evinize ayrı bir şıklık katacak hem de kadife etkisini yeterince hissettirecektir.

Eğer salonununuz küçükse tercihinizi tek renk bir kumaş seçmek yönünde kullanabilirsiniz. Desenli bir kadife seçimi evin hacmini olduğundan daha küçük göstereceğini unutmayın. Ve bu kumaşların bakımını düşündüğümüz noktada ise koyu renk bir kadife, oturma alanlarınızı daha temiz göstermek için en ideal yol olacaktır.

Yorum Yazın