2019 Ev Dekorasyonu İçin Trend Renkler

2019 ev dekorasyonu için trend renkler yazımızı inceleyerek evinizi baştan yaratabilirsiniz. Yeni yılda cesur kırmızılar, metalik renkler ve dekorasyonun vazgeçilmezi siyahlar evlerimizi renklendirmeye devam edecek. 2018 dekorasyonunun renklerinden farklı olarak 2019, yeni renk tonlarına kucak açıyor. Yeni yılda evinizi yenilemeyi planlıyorsanız yazımız sizlere yardımcı olabilir.

Orman ve mint yeşili

Doğadan ilham alan renklerden biri olan orman yeşili, özellikle duvarlarda ve koltuklarda önplana çıkacak. Kadife kumaşlar, orman yeşili tül perdeler ve halılarda da bu rengi bol bol göreceğiz.

Banyo dekorasyonunda genellikle beyaz tercih edilse de mint yeşilinin tazeleyici etkisinden faydalanmak gerekiyor. İster duvarda ister yer döşemelerinde veya sadece aksesuarlarda… Banyonuzun bir bölümünde mutlaka bu ferah rengi kullanmalısınız.

 

Mutfağınızda country veya vintage tarz hâkimse döşemelerde veya dolaplarda mint yeşili tercih edebilirsiniz. Vintage stilin en sevdiği renklerden biri olan mint, romantik etkisiyle sizi kendine aşık edecek.

 Sis mavisi

Yeni yılda sisli ve bulanık renklerle de karşılaşacağız. Sis mavisi dediğimiz bu rengi; özellikle çocuk odalarında ve mutfak dekorasyonlarında göreceğiz. Mavinin huzur veren etkisinden çalışma odalarında veya ofis dekorasyonlarında da yararlanabilirsiniz.

Sarı tonları…

Sarı rengi 2019 senesi içinde fazlasıyla göreceğiz. Hem dekorasyonda hem de giyim sektöründe karşımıza çıkacak olan sarı rengin, genellikle daha açık tonları ile karşılaşacağız. Canlı sarılar yerine rahatlatan sarılar evlerimizi sarmaya başlayacak.

Eğer oturma odası ya da salon gibi bir alanı sarı renk kullanarak dekore etmek istiyorsanız koltuklarınızı sarı renkte seçebilirsiniz. Özellikle ahşap zemin ve açık renk bir fonun kullanıldığı bir dekorasyon oluşturacaksanız sarı koltuklar size muhteşem bir kombinasyon sunabilir.

Canlılığı ve parlaklığı ile diğer bütün renkler arasından sıyrılan sarı rengin ev dekorasyonunda özel bir yeri vardır. Güneşin ve ışığın rengi olarak bilinen sarı renk, sıcak renkler arasında da özel bir konuma sahiptir. İnsana mutluluk ve enerji veren bu rengin en önemli özelliği çok yönlü olmasıdır. Değişik tonlarda ve farklı kombinasyonlarla kullanılan sarı renk çok farklı duygular ve enerjiler yaratabilme niteliğine sahip eşsiz bir renktir.

Benzer Haber  Fransız Tarzı Dekorasyon Nasıl Olur?

Kiremit rengi

Kiremit ile kahverengi tonunun karışımı olan bu ton, iki rengin arasında kaldığı için pek çok tasarım için elverişli olacak. Hem geleneksel dekorasyonda hem de modern dekorasyonda kullanabileceğiniz bu renk ile evlerinize yepyeni bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Yorum Yazın