2020 Dekorasyon Fikirleri

2020 Dekorasyon Fikirleri

Küçük bir stüdyo daire ya da büyük bir villada yaşıyorsanız biraz değişiklik yaparak içerisinde daha çok severek yaşayacağınız bir yaşam alanı yaratabilirsiniz. Böylece dört duvar bir ev siz ve aileniz için sıcacık bir yuvaya dönüşecektir. Küçük süsler, bitkiler, çerçeveler ve minik mobilyalar… İşte karşınızda 2020 için ilham verecek dekorasyon fikirleri…

Duvarlarınızı Boyayın

Yaşam alanınızın tüm havasını değiştirecek en büyük unsurlardan birisi şüphesiz ki duvar boyasıdır. Biraz cesaret ederek ve farklı konseptler deneyerek evinizi rengarenk bir yaşam alanına dönüştürebilirsiniz. Bu, değişiklik arayanların ilk başvurduğu yöntemdir. Hem bütçenizi sarsmaz hem de içiniz açılır. Kim bilir, belki tavanınızı bile siyaha boyama cesaretini kendinizde bulabilirsiniz.

Resimler asın

Kendinize özgü bir salon oluşturmanın yöntemlerinden bir diğeri de bütün duvarınızı resimlerle kaplamaktır. Tarzınıza göre seçeceğiniz resimler ve çerçevelerle tamamen sizi yansıtan bir duvar yaratabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken şey renk tonlarının duvarlarınız ve mobilyalarınızla uyumlu olmasıdır. Aksi halde istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz.

Odalarınıza bitkiler koyun

Bitkiler yaşam alanlarımızda mutlaka olması gereken, hayati unsurlardır. Öyleyse onları  evlerimizde daha fazla kullanmamamız için ne gibi bir sebep olabilir ki? Yeterli alanım yok diyorsanız, raflarınızın en üstüne asma bitkileri koyarak çevre dostu bir eve sahip olabilirsiniz. Ayrıca bu şekilde alandan da tasarruf etmiş olursunuz. Çevresindeki aksesuarlarla ve duvarla uyumlu seçeceğiniz bir bitki aynı zamanda doğal bir görünüm kazandıracağı için iç dünyanızı da rahatlatacaktır.

2020’de artık büyük daire bulmak oldukça zordur. Küçük bir eviniz varsa duvara monte edilmiş raflar hayatınızı kolaylaştıracağı gibi şık bir görünüş de sağlayacaktır. Resimleriniz, çiçekleriniz ya da yer kaplayan aksesuarlarınız için de mükemmel bir alan yaratmış olacaksınız.

Benzer Haber  Ağaç Ev Nasıl Yapılır?

Minimalist yaşamlar

Minimalist evler de son yıllarda modası gittikçe artan dekorasyon akımlarındandır. Eşyalarla kalabalıklaşmış salonlar görmekten bıkanlar için minimal stil, çok iyi bir alternatiftir. Evet, biraz sade bir dekorasyon çeşidi olabilir fakat bu havayı değiştirebilirsiniz. Her alanda soluk renkler kullanmak zorunda değilsiniz. Bütünü bozmayacak  şekilde mobilyalar arasındaki yeşil bir bitki oldukça hoş bir görünüm verecektir.

Yorum Yazın