Ada mutfak modelleri

Göz kamaştıran ada mutfak modelleri yazımızı inceleyerek siz de mutfağınızı baştan yaratabilirsiniz! Modern mutfak dekorasyonlarında ada mutfak çoğu kişi için artık olmazsa olmaz haline geldi. Pratik ve kullanım kolaylığı sağlayan yapıları, estetik duruşları ve stil sahibi bir görünüm yaratmalarıyla ada mutfaklar profesyonel iç mimarlar ve mutfak tasarımcılarının projelerinde mutlaka bulundurdukları birer unsur. Elbette mutfak adasını dekora dahil edebilmek problemsiz bir şekilde sığacak kadar büyük bir mutfağa sahip olmanız gerektiği anlamına gelse de, aslında sanılanın aksine alan tasarrufu sağlamaları ve ekstra depolama ve oturma alanı yaratmaları sayesinde ada mutfaklar farklı boyut ve fonksiyonlarda üretiliyor ve küçük mutfaklarda da harikalar yaratabiliyorlar.

Mutfak adalarının birincil işlevleri elbette mutfak tezgahını genişletmek ve yemek pişirme, hazırlama ve servis sürecini daha pratik, kolay ve estetik hale getirmektir. Bu yüzden de mutfak masalarından farkları boyları oluyor. Ada mutfaklar ile sıradan yemek masası sandalyelerinin uyum sağlayamayacağı tezgah boyutunda, daha yüksek oturma alanları ile bar tipi oturma alanları yaratılıyor.

Lavabo ve oturma alanı bir arada

Lavabo ünitesini de bünyesinde barındıran geniş tezgahlı beyaz ve ahşap tonlarının hakim olduğu bu ada mutfakta oturma yeri için de alan tasarlanmış. Bar tabureleri koyulduğunda az yer kaplayan ve minimalist bir görünüme kavuşan mutfak adası ünitesi sadelik ve fonksiyonelliği bir araya getiriyor.

Endüstriyel modernlik

Metalik yüzeyler son yıllarda özellikle mutfaklarda sık sık karşımıza çıkan çağdaş trendlerden biri.

Rengarenk Mutfak Adaları

 
Ada mutfaklar elbette dört kenarı da bağımsız olan ve mutfağın ortasında yerleşen mutfak üniteleridir. Ancak yeterince geniş olan mutfaklar için ikili ada tasarımlar öne çıkıyor. Ayrıca istediğiniz renk, desende dekore edebiliyorsunuz.

Ocaklı ada mutfak modelleri

Bu defa ocağın da oturma alanına dahil olduğu bir tasarım söz konusu. Yemek pişirilirken aynı zamanda sosyalleşilebilen bir alan ortaya çıkarılmış.

Benzer Haber  Garaj Yaptırmak

 Mutfak adası tasarımları bu ekstra işleve ekstra alan ihtiyacı olmadan olanak tanıyor. Mutfak adasının tezgahının bir kısmının altında saldalyeler ya da tabureler için bırakılan boşluk sayesinde oturma alanı kullanılmadığı zamanlarda da yer işgal etmiyor.

Yorum Yazın