Aksesuarlar Yaşam Alanlarını Zenginleştirir

Yaşam alanlarınızı, huzurlu, konforlu ve şık bir hale getirmek için sizler de aksesuarlardan yararlanıyorsunuzdur. Aksesuar olarak birçok obje ile evlerde yapılan dekorasyon daha anlamlı, daha kişisel ve renkli hale gelir.

Evin küçük ya da büyük olması fark etmeksizin her mekâna şıklık kazandıran, mekânı olduğundan daha özenli gösteren aksesuar objeleri, her zaman ilgi gören detaylardır. Evinizi alıcı gözlerle şöyle bir inceleyin: Duvar dekorasyonu dâhil olmak üzere çalışma odası, yatak odaları, salon gibi alanlarda kullandığınız objelerden memnun musunuz? Belki de evinizde yeteri kadar aksesuar yoktur. Sadelikten yana olan, minimal bir dekorasyon tarzını benimsemiş kişiler için ev dekorasyonu, aksesuarsız ev anlamına gelir.

aksesuar-emlaklobisi

Minimal Dekorasyonda Aksesuar Kullanımı

İç mimarlar en sade tasarımlarda dahi dekorasyon tarzına uyacak, abartısız aksesuarlardan faydalanılması gerektiğini savunuyor. Bu obje duvardaki bir resim çerçevesi de olabilir, küçük bir bitki vazosu da… Tamamen kişinin zevkine bağlı olan aksesuarlar, aslında eve anlam kazandırır. Örneğin çok sevdiğiniz bitkileriniz için bir köşe yapın, işte bu köşe evinizdeki dekorasyonunuzun önemli bir parçası aynı zamanda aksesuarı olacaktır.

Salon dekorasyonuna karar verirken fotoğraf çerçevelerinden, aynalardan, duvar kâğıtlarından, duvar raflarından, metal – cam – seramik süs eşyalarından, ev bitkilerinden, ayaklı ferforje saksı stantlarından, kitaplardan, dekoratif sandıklardan, büyük vazolardan, lambader gibi aydınlatma araçlarından yararlanabilirsiniz.

Dekorasyonumu bozma korkusuyla kendinizi kısıtlamak yerine cesur adımlar atarak kendinize özel bir salon tasarımı oluşturabilirsiniz. Duvar tasarımı yaparken fotoğraflardan yararlanarak minik bir nostalji köşesi oluşturabilirsiniz. Böylelikle size yaşamınızı özetleyecek bir alan oluşturmuş olursunuz. Ev aksesuarları evlere manevi değer kazandırır, evin daha yaşanılır kılar.

Özellikle yeni taşındığınız bir eve hemen alışmak istiyorsanız ev dekorasyonunuzu yenileyebilirsiniz. Bu süreçte alanında uzman kişilerden destek alarak, profesyonel bir görüş rehberliğinde dekorasyon alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Benzer Haber  Küçük Evler İçin Dizayn Önerileri

Mekânın hacmi dekorasyonu doğrudan etkiler. Seçeceğiniz eşyalar ve aksesuarlar evinizde istediğiniz etkiyi yaratmayabilir hatta evinizi olduğundan daha kötü, küçük, boğucu gösterebilirler. Dekorasyona başlamadan evinizi ölçüleriyle birlikte tanımalısınız. Ayrıca ısı ve aydınlatma detaylarını öğrenmelisiniz. Aksi halde işlevsellikten uzak sadece göze hitap eden ve konfor barındırmayan bir dekorasyona sahip olursunuz.

Yorum Yazın