Antalya Ters Ev Görenleri Şaşkına Çeviriyor!

Antalya Ters Ev Görenleri Şaşkına Çeviriyor! Antalya ters ev 30 bin kişi tarafından ziyaret edildi.  Antalya’da bir grup girişimci tarafından yaptırılan ve dünyadaki 13’üncü örneği olduğu belirtilen ters evi, yaklaşık 30 bin turist ziyaret etti.

Yapımı 2 Yıl Sürdü

antalya-ters-ev-emlaklobisi

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte dünya üzerinde çok farklı ve ilginç yapılar inşa edilmeye başlandı. Bunlardan biri de 2 yıl önce ülkemizde inşa edilen ters bir evdir.

Antalya’nın Muratpaşa İlçesi Güzeloba Mahallesi’nde 2014 yıllında  1’i Rus 3 girişimci tarafından harika tasarımlı bir ev inşa edildi. Bu ev diğer evlerden oldukça farklı bir mimari yapıya sahiptir. Çünkü bu  evde her şey ters dönmüş haldedir.

Taban Yerine Tavan

antalya-ters-ev-emlaklobisi

300 metrekarelik araziye kurulan 85 metrekarelik ters ev, 2016 yıllında hizmette açılmıştır. Açıldığı günden beri bu eve binlerce ziyaretçi akın etti. Gün geçtikçe bu yoğun ilgi de artmaktadır.

Tek katlı bu ev oldukça fazla maliyeti olmuştur. Evin giriş kapsından içeri girince şok oluyorsunuz. Çünkü mutfak mobilyalarına, beyaz eşyalardan tuvalet ve banyo dolaplarına, yatak odasından oturma gruplarına kadar her şey taban yerine tavan kısmında duruyor. Buraya gelen ziyaretçiler şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar.

7’den 70’e herkesin ziyaret ettiği bu ev, 6 ayda bir dekorasyonunu değiştiriliyor. Çekilen fotoğrafların farklı olması için dekorasyonuna önem vermektedir. Yolunuz buraya düşerse sevdiklerinizle birlikte mutlaka gidip bu evi ziyaret edin derim. Çünkü bu ev tarzında dünyada sadece 13 tane bulunuyor. Ülkemizden ise tektir. Bu nedenle oldukça ilginç ve önemli bir yapıdır.

Türkiye’de İlk!

antalya-ters-ev-emlaklobisi

Kaan Karahan, evin Türkiye’de ilk, dünyada da 13’üncü ters ev olduğunu söyledi. Evi “Antalya’da her şey var ama ters ev yok” düşüncesiyle yaptıklarını anlatan Karahan, “Evdeki 25 derecelik açı ilk girişte ziyaretçilerimizde baş dönmesi yapıyor.
antalya-ters-ev-emlaklobisi
Ziyaretçiler çektikleri fotoğrafı 180 derece çevirdikleri zaman sanki kendileri tavanda asılı eşya da tabanda gibi görünüyor ” ifadelerini kullandı.
Evin aksiyon fotoğrafçılığına hizmet ettiğini belirten Karahan, “Aksiyon fotoğrafçılığında çığır açmış bir proje. Evdeki bütün mobilyalar gerçek ağırlığında ama taban yerine tavan kısmında yer alıyor.

Ters Ev Aksiyon Parkı Nerede, Nasıl Gidilir?

antalya-ters-ev-emlaklobisi

Ters Ev, Antalya’nın Muratpaşa İlçesi Güzeloba Mahallesi’nde bulunur. Antalya Merkeze 30 dakika uzaklıkta, Havaalanına ise 10 km uzaklıkta bulunur. Buraya ulaşmak için özel aracınızla tabelalar yardımıyla ya da Lc 07 ve Kundu oteller bölgesine giden tüm araçlarla ulaşım sağlayabilirsiniz. Özellikle otogardan TC93, TL94 numaralı otobüslerden birine binerek Güzeloba durağında inip buraya ulaşabilirsiniz.

Benzer Haber  Çardak Modelleri

Ters Ev Aksiyon Parkı Ziyaret Saatleri

Ters Ev Aksiyon Parkı, Haftanın yedi günü 09.00- 20.00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Yorum Yazın