kapi-susleri

Yaz Mevsimine Uygun Kapı Süsleri

Güneş her yeri ısıtıyorken yaz dekorasyonları da evleri canlandırdı. Hastalıklarla boğuştuğumuz kış mevsiminden sonra ilaç gibi gelen bu sıcak havalarda dış kapınız için de ilgi çekici dekorlar yapabilirsiniz. Kapı süsleri ile evinizin kapısını çok özel görünüme kavuşturabilirsiniz. Evinizin dış görünümüne renk katacaklardır. Hatta birkaç malzeme ile siz de evinizde kapı süsleri yapabilirsiniz. İlham alabileceğiniz kapı süsü örnekleri;

Laleler

Lale gibi çabuk solan çiçeklerle kapı süsü yapacaksanız yapay olanları tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yoksa her hafta yeni bir kapı süsü yapmanız gerekir.

Göz Alıcı Şakayık Çiçekleri

kapi-susleri

Göz alıcı renkleriyle şakayık çiçekleri baharın habercisi niteliğinde kapılarımızı süslüyor. Şakayık çiçeklerinden kapı süsü yapabileceğiniz gibi pencerenizin önüne de birkaç saksı içinde yerleştirebilirsiniz.

Zeytin Dalları İle Kapı Süsleri

kapi-susleri

Zeytin dallarını birbirine bağlayarak güzel bir kapı süsü yapabilirsiniz. Zeytin dalının solma gibi bir sorunu olmadığı için yaptığınız bu kapı çelengini uzun süre kullanmanız mümkün. Üstelik barışı simgeleyen anlamıyla evinize güzel bir enerji getireceğinden de eminiz.

Ortanca Çiçeğinin Zarifliği

kapi-susleri

Düğün temasını anımsatan ortanca çiçekleri ahşap bir kapıya çok yakışır. İster yapay ister canlı haliyle kendinize güzel bir kapı çelengi yapabilirsiniz. Mevsimi gelmişken bahçenizi, balkonunuzu veya pencerelerin önünü de ortanca çiçekleri ile renklendirmeyi ihmal etmeyin.

Eski Ayakkbılarınızı Kullanabilirsiniz

kapi-susleri

Eskidiği için artık kullanamadığınız ve çöpe atmayı düşündüğünüz ayakkabınız varsa sakın atmayın. Bu eski ayakkabının içine birkaç dal çiçek yerleştirerek farklı bir kapı süsü elde edebilirsiniz.

Yemyeşil…

kapi-susleri

Güzel bir kapı süsü için illa ki çiçeklere ihtiyacınız yok. Yemyeşil bir çelengin ortasına asacağınız küçük bir kuş eviyle de güzel bir süse sahip olabilirsiniz. Yaratıcılığınızı kullanmaya başlayın.

Benzer Haber  En Şık İç Kapı Modelleri

Yumurta ve Tüy

kapi-susleri

Yumurta ve tüy kullanarak diğerlerinden daha farklı bir kapı süsüne sahip olabilirsiniz. Plastik yumurtalar alıp onları boyayabilir veya gerçek bir yumurtayı uzun süre haşladıktan sonra renklendirebilirsiniz. Paskalya sezonu için rengarenk yumurtalar da kullanabilirsiniz.

El İşi Kapı Süsleri

kapi-susleri

El işi konularında beceriniz varsa kağıtlardan minik nergisler yapabilirsiniz. Böylece solma derdi olmayan kapı süsünüzü uzun süre boyunca kullanabilirsiniz. Dilerseniz kağıtlardan kar tanesi veya kedi gibi farklı modeller çıkararak da yeni çelenkler yapabilirsiniz.

 

Yorum Yazın