beyazrenk

Beyaz Renk İle Dekorasyon Fikirleri

Ev dekorasyonunu göz alıcı ve zarif yapmanın yollarından biri beyaz renk kullanmaktır. Beyaz renk odalarınızı daha aydınlık göstereceği gibi eşyaların ve aksesuarların da ön plana çıkmasını sağlar. Nasıl bir tarzın hoşunuza gideceğine bağlı olarak ister kontrast oluşturacak canlı renkleri bu salona katabilir isterseniz tamamen beyaz bir dekorasyona imza atabilirsiniz. Beyaz renk kullanıldığı odalarda huzur, ferahlık,temizlik ve olduğundan geniş görünmeye yardımcı bir renktir.

Kimisi tamamen beyazdan yana tercihini kullanırken, kimisi tek başına beyaz rengi sıkıcı bulabilir ve canlı renklerle tamamlamak isteyebilir. Bu tamamen sizin tercihinize kalmış bir durumdur. Her iki durumda da beyaz renk ev dekorasyonu için güzel ve risksiz bir renk tercihidir. Beyaz rengin bir diğer özelliği her dekorasyon tarzına uygun olmasıdır. Özellikle gösterişli bir dekorasyon istiyorsanız, beyazı siyah veya altın renk tonları ile kombine etmeniz doğru olacaktır.

Duvarlarda Beyaz Renk Kullanımı

beyaz-renk

Duvar rengiyle mobilyaların renk uyumunu sağlamak her zaman çok kolay değildir. Bu nedenle hem güncel tasarım yaklaşımlarını benimseyen hem de pek çok farklı mobilya ile uyum gösteren renklere yönelmeniz tavsiye edilir. Beyaz renk ve beyazın arkadaşı olan kırık beyaz, açık gri, bej, hindistan cevizi gibi renkleri evinizin duvarında tercih edebilirsiniz.

Evinizdeki beyaz renk bir duvar harika bir arka plana dönüşebilir. Fotoğraflarınızla, anılarınızla ya da resimlerinizle donatabileceğiniz bu duvar, astığınız çerçeveleri daha da görünür hale getirecektir. Her şey sizin yaratıcılığınıza ve beğeninize kalmış durumda.

Beyaz Boy Aynası İle Dekorasyonunuza Gösteriş Katın

beyaz-renk

Beyaz çerçeveli bir boy aynası ile hem odanızın boyutları konusunda bir algı değişimi yaratabilir hem de şık bir dekorasyon nesnesini kolayca evinize taşımış olursunuz.

Benzer Haber  Yeni Evde Bulunması Gereken Dekorasyon Ürünleri

Canlı Renklerde Aksesuarlar İle Tamamlayın

Beyaz salonda göz alıcı renk ve desende aksesuarlar kullanmanın etkisi ise bambaşkadır. Özellikle de dekorasyona fazla para harcamak istemeyenler bu taktiği kullanabilir. Beyaz mobilyalar ve renkli yastıklar sıcak ve modern bir görünüm yaratmanıza yardımcı olur. Ürünlerin malzemesi ya da pahalı olmamaları hemen göze batmaz.

beyaz-renk

Yatak Odası Dekorasyonunda Sakinleştiren Beyaz Renk

beyaz-renk

Uyku problemi çekenleri de ilgilendiren bir renk beyaz. Yatak odalarının sakinleştirici ve huzur verici bir etki uyandırması gerekir. Bu nedenle beyaz renkli çarşaflar ve onunla uyum sağlayan küçük bir beyaz kilim ya da kabarık küçük halılar odanızın tamamlayıcısı olurlar.

Çiçeklerle Uyum Sağlayın

beyaz-renk

Dekorasyonla uğraşmayı çok sevmeyenler, ya da buna vakti olmayanlar olabilir. Buna rağmen yapabileceklerinizin sayısı sonsuz. Ama en güzellerinden biri beyaz çiçeklere yönelmek olabilir.

Uyumlu Renkler

beyaz-renk

Beyaz renk, gri ve pastel tonlardaki renklerle muhteşem bir uyum yakalar. Bu nedenle beyaz bir başucu komidiniyle birlikte eşleştirebileceğiniz sayısız eşya vardır. Örneğin pastel tonlardaki bir gece lambası ya da okuma lambası odanıza uyum ve güzellik katacaktır.

beyaz-renk

Yorum Yazın